Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie Listwa zasilająca

    Szukam listwy zasilającej do laptopa. Laptop podpięty do monitora eizo. Dodatkowo mam kilka dysków zewnętrznych hub 3.0 z własnym zasilaniem. Dlatego szukam listwy z 8-10 gniazdami i kablem min 5 m. Czy w ogóle jest sens inwestowania w droga listwę z super duper filtrami?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie ma sensu kupować listwy z bajerami. Mam "zwykłą" od kilkunastu lat i jest o.k. Jedynie denerwuje mnie, że kabel zasilający jest na tym samym końcu co włącznik. Jeśli znajdę z kablem po przeciwnej stronie niż włącznik to zdecydowanie kupię. Zastanawiam się, dlaczego producenci idą na łatwizną i robią w ten sposób. Kiedyś podobna sytuacja była z gniazdami USB, które były umieszczane wyłącznie z tyłu komputera. Potem producenci obudów zmądrzeli i zaczęli umieszczać dodatkowe USB z przodu, z boku, lub na górze obudowy kompa.
    Bezlusterkowiec Sony i kilka słoików

  3. #3

    Domyślnie

    Manfred odpisałem Ci w Twoim wątku odnośnie przepięcia jak to należy zrobić aby było dobrze
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  4. #4
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    A ja ciągle na około idę zamiast raz a dobrze i na wprost. Oki zaraz przejże tą ofertę i będę wiedział co i jak.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja bym jednak omijał szerokim łukiem najtańszy badziew, ostatnio taka jedna zaczęła mi się topić na podłodze

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Odradzam wszelkiego rodzaju "listwy", jak instalacja w domu jest ok to normalna przedłużka z wyłącznikiem jeśli potrzebny i już, listwy nawet markowe to zawsze proszenie się o kłopoty, lepiej wydać na elektryka z prawdziwego zdarzenia żeby zrobił pomiary, poprawki i zmianę zabezpieczeń jak potrzeba.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie ma sensu inwestować w listwę z bajerami, jak nie masz problemu z instalacją to wystarczy zwykły rozgałęźnik zwany kłamliwie listwą a jak już chcesz coś co rzeczywiście filtruje to kup UPS ~150zł (np. APC).

    Do rozdzieleni możesz też zamontować http://www.fachowyelektryk.pl/techno...-przepiec.html
    Nikon D5300, Sigma 18-35 f/1.8 ART, Nikkor AF-S 28-70mm f/2.8D IF-ED, Samyang 8mm, Helios 44M-4 58mm f/2.0, Nikkor AF-P 70-300 VR

  8. #8

    Domyślnie

    Sprawa przepięć jest trudniejsza niż się wydaje. Reklamowane listwy z zabezpieczeniem antyprzepięciowym to zwykła lipa, nie warta wydawania pieniędzy. Jeśli trzeba rozgałęzić zasilanie, kupuje się dobry rozgałęźnik i tyle. Jeśli natomiast istnieje ryzyko przepięć w sieci, trzeba to zrobić systemowo, aby miało jakikolwiek sens i skuteczność.

  9. #9
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Jeśli natomiast istnieje ryzyko przepięć w sieci, trzeba to zrobić systemowo, aby miało jakikolwiek sens i skuteczność.
    Możesz coś bardziej w tym temacie boję się o swojego eizo którego notabene u Ciebie kupiłem i chodzi odpukać jak złoto

  10. #10

    Domyślnie

    Zasada jest prosta: Zabezpieczenia przeciwprzepięciowe dzielą się na klasy A, B, C, D. Montuje się je w kolejności, na przyłączu, w rozdzielnicy, przy odbiornikach. Wówczas jest to zgodnie ze sztuką. Innym, prostszym rozwiązaniem jest UPS typu off-line, czyli odseparowany od sieci zasilającej. Wówczas jak coś pierdyknie, to najwyżej spali UPS.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Listwa w wizjerze wymiana d-90
    By DaaD in forum Serwis
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-06-2017, 15:24
  2. Listwa LED jako lampa ciemniowa ?
    By tomski in forum Tradycyjne techniki wołania - ciemnia
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 03-01-2016, 22:54
  3. Listwa przeciwprzepięciowa z filtrami do 120zł
    By josephebeloki in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 20:37
  4. Potrzebna listwa
    By manfred in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 12:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •