Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Nikon D3400 + Nikkor 85mm f1.8d

    Witam .

    Dzisiaj chciałem kupić używany obiektyw Nikkor 85mm f1,8d . Okazało się , że aparat nie wykrywał przysłony i nie można było jej regulować poprzez aparat . Możliwość regulacji była tylko na obiektywie i zdjęcia były poprawne . Tryb aparatu całkowicie manualny . Czy istnieje opcja , że ten obiektyw nie jest kompatybilny z moim aparatem ? Nadmieniam , że podpięty pod D7200 działał bez problemu .
    Dziękuję .
    ( Tak jestem amatorem i się nie znam . Krytykę przyjmuję chętnie jako lekcje więc śmiało .
    Pozdrawiam .
    Bushido.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Witaj, stare obiektywy ( te muzealne mimo że nadal fajne ) z oznaczeniem D wymagają aparatu, który ma własny napęd af przenoszony przez tzw śrubokręt, więc modele serii D3xxx/D5xxx nie obsługują takich obiektywów, musisz kupić obiektyw z własnym silnikiem czyli większość na rynku od wielu wielu lat.

  3. #3

    Domyślnie

    Pierścień przysłony musisz ustawić na maksymalnej (16, czy ile tam jest). Wtedy sterujesz przysłoną z aparatu (normalnie trzymając przycisk i kręcąc kółkiem).

  4. #4

    Domyślnie

    Uprzejmie dziękuję za odpowiedź . Bardzo pomogła . Czy mogę Cie prosić o radę z racji większej wiedzy jaki dobry obiektyw o tych samych parametrach będzie u mnie zgodny ?

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Każdy z własnym silnikiem czyli skupiasz sie generalnie na obiektywach mających oznaczenia AF-S lub AF-P i np Nikkor AF-S 85mm 1.8 G będzie super, ewentualnie inna ogniskowa może ci będzie pasowała jak np 50mm z takimi samymi oznaczeniami.

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję .

Podobne wątki

  1. nikon d3100 + Nikkor AF-S 85mm f/1.4G +tamron 28-75 2.8 nikon
    By pinia666 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-01-2015, 12:37
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-05-2010, 11:02
  3. Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 10-09-2007, 14:53
  4. Nikon AF-Nikkor 24-85mm f/2.8-4D IF
    By PMateo in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-01-2007, 23:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •