Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Problem z obiektywem? A może z czymś innym?

    Na początku wspomnę że jestem baaardzo początkująca w kwestiach fotograficznych, więc nie bijcie

    W końcu wymieniłam swój stary kompakt na Nikona D3400 (zestaw z kitem) plus do tego dokupiłam teleobiektyw Tamron 70-300 vc. Sprzęt jest świeżutki, więc dopiero uczę się ustawień, zrobiłam troszkę zdjęć na trybie manualnym itp. I o ile zdjęcia z kitem są w porządku (wiadomo że nie zawsze jest idealnie, bo oswajam się z ustawieniem wszystkich parametrów i nieraz celowo ustawiam coś skrajne żeby zobaczyć co to da) to zdjęcia z teleobiektywem wychodzą...źle, bardzo źle, są strasznie rozmazane, ostrości zero (zarówno na manualu i na auto) Na obiektywie mam ustawioną stabilizację, więc nie mam pomysłu co jest nie tak, że w ogóle nie ostrzy. Raczej obstawiam że nie jest to kwestia wadliwego obiektywu (jest nowy, ze sklepu) tylko pewnie mam coś nieustawione i mój umysł laika nie wpadł na pomysł co to może być. Macie jakieś pomysły co mogę z tym fantem zrobić? Jak znam swoje szczęście rozwiązanie jest baaardzo proste

  2. #2

    Domyślnie

    Daj zdjęcia z tego T 70-300, tak w ciemno to nikt nie zgadnie, pomimo że nowy obiektyw może być z usterką, ale to tylko domysły.

  3. #3

    Domyślnie

    Z Nikonem D3400 to dałbym sobie spokój z manualnym ostrzeniem, ktore próbujesz stosować jeżeli dobrze zrozumiałem Twój post. Ustaw AF na obiektywie i w body i musi być dobrze, jeżeli nie będziesz tych zdjęć robić w jakiejś ciemnicy. Jeżeli się okaże, że jednak w dobrym oświetleniu na AF zdjęcia z tym Tamronem dalej są nieostre, to będzie oznaczać, że miałaś pecha przy zakupie i obiektyw będzie trzeba reklamować.
    Możesz jeszcze dla pewności spróbować zrobić zdjęcia w trybie LV.
    Ostatnio edytowane przez mmluty ; 08-11-2018 o 00:06

  4. #4

    Domyślnie

    Mam wrażenie, że koleżanka miała na myśli tryb M.
    Proponuję doczytać coś o wpływie czasu naświetalnia na poruszenie zdjęcia i doborze czasu naświetlania do ogniskowej obiektywu.
    https://www.szerokikadr.pl/poradnik/...ac-trybow-psam
    https://fotoblogia.pl/7327,trojkat-e...umiec-poradnik
    https://www.fotezja.pl/ekspozycja-dl...a-iso-firanki/
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  5. #5

    Domyślnie

    Wez aparat z 70-300 i ustaw tryb A, przyslone F5.6 i ISO powiedzmy 400, ogniskowa np 150mm. Koniecznie samowyzwalacz na 2s. W obiektywie wylacz VR.
    I poloz aparat na stole, wyceluj w meble na przyklad.
    Pstryk, zrobi piekne i nieporuszone zdjecie.
    Czyli z obiektywem wszystko w porzadku.
    A potem polecam rady, ktore wkleil kolega wyzej.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję Wam, w wolnej chwili będę próbować bo zależy mi na naprawieniu tego, bo jak chcę zabrać się za fotografię lotniczą to z kitem niekoniecznie W ogóle zauważyłam (pewnie to dość istotne) że problem pojawia się na większych ogniskowych już na etapie patrzenia w wizjer, już wtedy jest nieostro, więc to chyba nie kwestia zbyt długiego czasu naświetlania i drżącej ręki później spróbuję wkleić to zdjęcie, jak rozgryzę jak to zrobić
    Ostatnio edytowane przez Sixteenka90 ; 08-11-2018 o 09:36

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Paulina innym obiektywem
    By trybex in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-07-2012, 19:33
  2. Potrzebna pomoc z PHP, HTML lub czymś innym:)
    By kh29228 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-08-2011, 01:53
  3. [ Reportaż ] może innym razem
    By mskowronski in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-12-2008, 21:59
  4. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-09-2008, 13:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •