Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
  1. #11
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Jaki Canon "robi" takie brzydkie kolory

  2. #12

    Domyślnie

    50D. Serio dosłownie brzydkie? Jaki masz monitor?
    Tak jak pisałem, do obróbki szuflandii podchodzę ostrożnie, bo nie kalibruję już monitorów.
    Ale z tego co pamiętam (a to chyba 2010), to foty prosto z aparatu były takie jakie miały być.
    Pozdrawiam, Kuba

  3. #13

    Domyślnie

    Pilon - nie tłumacz się
    to forum właśnie tak wygląda tutaj większość dowala się do rzeczy kompletnie nie istotnych dla odbioru zdjęcia. Tu są same "Photography" i każdy musi pokazać, że się "zna"
    NinoVeron |==========[> | IG | Flickr | BLOG | MM | FB
    "na co sprzętu qpa gdy fotograf d..."

  4. #14

    Domyślnie

    Też nie wiem co z tym kolorem niby nie tak. Skóra wygląda bardzo pozytywnie a kolor otoczenia dodaje klimatu.

    ps. 50D bardzo fajna puszka, miałem kiedyś.

  5. #15

    Domyślnie

    Ja jak patrzę na 1 zdjęcie to ostatnia rzecz o jakiej myślę to kolory więc też nie rozumiem co jest nie tak.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  6. #16

    Domyślnie

    Widać, że sami faceci na forum Ostatnia rzecz na jaką zwracaja uwgę to kolor A tak całkiem poważnie, to set w kolorze podoba mi się bardziej
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  7. #17
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartek - NinoVeron Zobacz posta
    Pilon - nie tłumacz się
    to forum właśnie tak wygląda tutaj większość dowala się do rzeczy kompletnie nie istotnych dla odbioru zdjęcia. Tu są same "Photography" i każdy musi pokazać, że się "zna"
    Tylko dlatego że w normalny sposób napisałem że nie podoba mi się kolor bo jak dla mnie jest za żółto i za czerwono masz z tym problem i dopinasz mi łatę photography? Słabe to i marne

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Tylko dlatego że w normalny sposób napisałem że nie podoba mi się kolor bo jak dla mnie jest za żółto i za czerwono masz z tym problem i dopinasz mi łatę photography? Słabe to i marne
    mnie nie chodzi konkretnie o Ciebie i nie przypinam Ci łatki
    mnie chodzi o zjawisko, które jest bardzo powszechne na tym forum Praktycznie przestałem już czytać tu komentarze i sam wypowiadam się już bardzo sporadycznie. Mam wrażenie, że zdjęcia są tutaj oceniane jakby była przyjęta "specyfikacja" co jest dozwolone a co nie. I większość osób komentujących po prostu szuka dziury w całym. Często czytam komentarze gdzie są "punktowane" rzeczy wg. mnie mało istotne dla obioru zdjęcia.
    Jestem ciekawy co by było jakby tutaj wrzucić troszkę zdjęć mistrzów fotografii...
    zresztą już był kiedyś taki eksperyment (na jakimś zagranicznym portalu foto... wiele lat temu), gdzie zdjęcia mistrzów fotografii wrzuconą z jakiegoś fejkowego konta... komentarze do tych zdjęć były tak tragiczne, że aż śmieszne
    @manfred... naprawdę nie chodzi mi konkretnie o Ciebie a to zjawisko, które mnie zadziwia... wqrza... śmieszy....
    NinoVeron |==========[> | IG | Flickr | BLOG | MM | FB
    "na co sprzętu qpa gdy fotograf d..."

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pilon Zobacz posta
    Przed i za, czyli po prawej i lewej?
    Tak
    może wyjaśnię dokładniej.
    "za" modelką czyli po lewej stronie kadru mamy mniej kontrastowe tło (pewnie dostaje z okna) a "przed" modelką masz znacznie bardziej kontrastowe tło (nie oświetlony światłem dziennym róg pokoju-tam działa tylko lampka)- dominanta tylko podbija ten efekt
    Modelka umieszczona jest dokładnie na "środku zmiany dwóch teł" i dzieli kadr na dwie różne strefy. Efekt jest dość dziwny. Ja rozumiem że facetom wzrok zatrzymuje sie na piersiach a niektórym tak zostaje na dłużej co pwooduje wyłączenie mózgu poprzez napływ krwi do innej części ciała
    Nie piszę że mi się nie podoba to zdjęcie. Nie lubię tego typu zdjęć ale jest ładne i bardzo erotyczne. Faceci lubią takie fotki
    To portal foto i według mnie wymiana konkretnych informacji pomiędzy ludźmi jest raczej pozytywnym objawem.
    Jeżeli autor jakiś zdjęć oczekuje tylko pochwał to znaczy ze ma problem.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartek - NinoVeron Zobacz posta
    mnie nie chodzi konkretnie o Ciebie i nie przypinam Ci łatki
    mnie chodzi o zjawisko, które jest bardzo powszechne na tym forum Praktycznie przestałem już czytać tu komentarze i sam wypowiadam się już bardzo sporadycznie. Mam wrażenie, że zdjęcia są tutaj oceniane jakby była przyjęta "specyfikacja" co jest dozwolone a co nie. I większość osób komentujących po prostu szuka dziury w całym. Często czytam komentarze gdzie są "punktowane" rzeczy wg. mnie mało istotne dla obioru zdjęcia.
    Jestem ciekawy co by było jakby tutaj wrzucić troszkę zdjęć mistrzów fotografii...
    zresztą już był kiedyś taki eksperyment (na jakimś zagranicznym portalu foto... wiele lat temu), gdzie zdjęcia mistrzów fotografii wrzuconą z jakiegoś fejkowego konta... komentarze do tych zdjęć były tak tragiczne, że aż śmieszne
    @manfred... naprawdę nie chodzi mi konkretnie o Ciebie a to zjawisko, które mnie zadziwia... wqrza... śmieszy....
    Wybacz, ale pomimo wielu Twoich osiągnięć i zachwytu nad częścią Twoich prac, mam odwagę mieć nieco inne zdanie na temat zamieszczanych tu uwag i komentarzy. Tak więc poza niepotrzebnym i często nieuzasadnionym słodzeniem zamieszane tu uwagi, opinie są w większości trafne, a mających do siebie dystans zmuszają do przemyśleń. Odnosząc się do przytoczonego powyżej przykładu oceniania zdjęć mistrzów fotografii sądzę, że nawet dla Ciebie nie wszystkie prace są zrozumiałe i odbierane zgodnie z zamysłem autora.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Tak
    może wyjaśnię dokładniej.
    "za" modelką czyli po lewej stronie kadru mamy mniej kontrastowe tło (pewnie dostaje z okna) a "przed" modelką masz znacznie bardziej kontrastowe tło (nie oświetlony światłem dziennym róg pokoju-tam działa tylko lampka)- dominanta tylko podbija ten efekt
    Modelka umieszczona jest dokładnie na "środku zmiany dwóch teł" i dzieli kadr na dwie różne strefy. Efekt jest dość dziwny. Ja rozumiem że facetom wzrok zatrzymuje sie na piersiach a niektórym tak zostaje na dłużej co pwooduje wyłączenie mózgu poprzez napływ krwi do innej części ciała
    Nie piszę że mi się nie podoba to zdjęcie. Nie lubię tego typu zdjęć ale jest ładne i bardzo erotyczne. Faceci lubią takie fotki
    To portal foto i według mnie wymiana konkretnych informacji pomiędzy ludźmi jest raczej pozytywnym objawem.
    Jeżeli autor jakiś zdjęć oczekuje tylko pochwał to znaczy ze ma problem.
    Świetnie napisane. Uważam jednak, że jedynka to najsłabsze z zamieszczonych zdjęć, a to, co przed lub za to raczej kwestia przypadku.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] kocham teatr
    By manart in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-05-2011, 18:55
  2. Kocham Cię...
    By metal137 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-05-2009, 23:41
  3. [ Krajobraz ] Kocham te skały
    By kulten in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 23-05-2009, 08:32
  4. [ Reportaż ] Ja cię kocham a ty śpisz...
    By anchel in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-07-2007, 23:03
  5. kocham forum dpreview.com
    By BartekIgnasiak in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-09-2004, 08:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •