Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: Co zamiast LR6

  1. #11

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Majek Zobacz posta
    Ja się podłączę do tematu. Idzie do mnie D750, a mam przedpotopowego Photoshopa CS3. Kupiłem 100 lat temu i do tej pory używam, bo mi wystarcza i w zasadzie nie czuje potrzeby zmiany. Tym bardziej, że ten program złotówki nie zarobił. No ale wsparcie dla ACR do CS3 skończyło się jakieś 90 lat temu... Więc raczej nie będzie obsługi nowej puszki. Potrzebuję tylko wywoływajki. Nie korzystam (tzn nie korzystałem do tej pory) z innych uciech, które daje np. LR. Bo LR też nigdy nie używałem. Jak mnie przyprze, to też się pewnie na abonamencie skończy. Ale może na moje amatorskie potrzeby jest coś free, co do samego wywoływania się nada? Jak sprawa w GIMPIe wygląda? Jest tam jakaś wołajka?
    Kilka razy był udostępniany za darmo DxO OpticsPro 11 Essential , ostatnio bodajże do końca listopada (może jeszcze będzie), obsługujący RAW-y z D750. Program całkiem dobry i intuicyjny w obsłudze.
    Rozumiem, że konwersja darmowym Adobe DNG Converterem do uniwersalnego formatu RAW (DNG) nie wchodzi w rachubę ? Do Gimpa jest tam jakiś dodatek: UFRaw, ale to bym sobie darował.
    Z darmowych wołarek jest jeszcze np. RawTherapee, ale mnogość suwaków może przyprawić o zawrót głowy, obsługa dość trudna mz.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 16-12-2018 o 14:41

  3. #13

    Domyślnie

    Zalezy do czego ma byc, jezeli edytujesz pojedyncze zdjęcia bez synchronizacji 20 zdjęć dalej czy nawet jeśli chodzi o nature z krajobrazem itd to najlepiej teraz Capture NX- D .
    Masz korekty lokalne a pliki mają profile kolorystyczne z puszki, jako wywoływarka raw - najlepiej do Nikona!

    I jest za darmo )

    Co do Luminara już jest wersja 3 i jest dość duży postęp do poprzedniej wersji.
    Jedynie czego nie mogę się dopatrzeć to 16 bit , po edycji raw otwieram w PS a tam 8 bit!
    Komuś może to nie przeszkadzać, ale dla mnie grzebiącego w plikach głęboko jest problemem!
    Chyba że jest możliwość ustawień, ja na razie szukam - lub może ktoś pomoże
    Ostatnio edytowane przez biegly ; 19-12-2018 o 22:54
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  4. #14

    Domyślnie

    Ja już prawie kupiłem Luminara ale pojawił się jeden malutki problem. Po edycji NEFa program zapisuje zdjęcie w swoim własnym formacie a plik wyjściowy zajmuje grubo ponad 100mb. Przy kilkudziesięciu kilobajtach xmp z LR to istotna różnica.

  5. #15

    Domyślnie

    Ciągle szukam, oglądam porównania itp. itd. Capture NX-D...na pewno nie. Mam, próbowałem i dałem sobie spokój. Wiem, że przenosi ustawienia z aparatu, ale w LR zrobiłem preset, który odzwierciedla podobne kolory. To już wcześniejsza wersja nikonowskiej wywoływarki była lepsza... no chyba że w ostatnich aktualizacjach coś poprawili.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ndx Zobacz posta
    Ja już prawie kupiłem Luminara ale pojawił się jeden malutki problem. Po edycji NEFa program zapisuje zdjęcie w swoim własnym formacie a plik wyjściowy zajmuje grubo ponad 100mb. Przy kilkudziesięciu kilobajtach xmp z LR to istotna różnica.
    Poza tym Luminar w ostatniej odsłonie generuje często na zdjęciu dziwne ciemne plamy (zafarby). A sam obraz nie jest wtedy gładki tylko lekko ziarnisty. Zapewne któryś z filtrów nie jest dopracowany.

  7. #17

    Domyślnie

    A używa może ktoś ON1 ?
    https://www.on1.com/
    D7200 | S17-50 | N35 1.8 | SB900
    fotopasje.com

  8. #18

    Domyślnie

    Nie myśliciele o Capture One 12 ? od kilku lat jest przez wiele osób chwalony. Teraz kosztuje ok 1500zł, może nie jest to mało jak ktoś na fotografii nie zarabia, ale nie jest to abonament, choć i taką opcje mają

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    Nie myśliciele o Capture One 12 ? od kilku lat jest przez wiele osób chwalony. Teraz kosztuje ok 1500zł, może nie jest to mało jak ktoś na fotografii nie zarabia, ale nie jest to abonament, choć i taką opcje mają
    Pro tip: Wersja bez żadnych styles kitów kosztuje aktualnie 243 EUR albo ~1045 złotych (zgodnie z kursem z Revoluta).

    Kupujesz wersję Pro dla Fuji lub Sony za 124 EUR i upgradujesz ją do wersji Pro za dodatkowe 119 EUR.
    FF (Fuji + Fuji)

  10. #20

    Domyślnie

    Tylko przy tych cenach to mamy dwa lub trzy lata abonamentu LR+Ps co w sumie jest jednak jest znacznie więcej niż sam Capture One. Należy również chyba założyć, że po tych trzech latach będzie potrzebny jakiś upgrade za ktory bedzie trzeba zapłacić. Jeżeli to ma być przesiadka dla zaoszczędzenia to kiepsko to widzę. Lepiej chyba placić ten abonament przynajmniej nie ma większych jednorazowych wydatków, a koszty wyjdą podobnie.
    Ja ze względu na zmianę body przesiadłem się z Lr5 na Lr6 ktorego kupiłem za trochę ponad 300 zł i do następnej zmiany body mam problem z głowy, chociaż firma Adobe po tych wszystkich zmianach też przestała dla mnie być firmą przyjazną, ale przyjaźń przyjaźnią, a rozsądek przede wszystkim.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Co zamiast d90
    By terron696 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-08-2018, 11:41
  2. [ Krajobraz ] Zamiast.
    By jurek1906 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 12:06
  3. Co zamiast D50?
    By rupertor in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-07-2009, 23:30
  4. zamiast 16-85
    By luxius in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 30-06-2009, 17:08
  5. ISO 400 zamiast 200
    By mattromanow in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-03-2008, 13:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •