Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Co zamiast LR6

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    ...Ja ze względu na zmianę body przesiadłem się z Lr5 na Lr6 ktorego kupiłem za trochę ponad 300 zł i do następnej zmiany body mam problem z głowy, ...
    Chyba, że w body będzie można wybrać format zapisu DNG, to problemu dalej nie będzie (w Pentaxie jest bodajże .dng)

  2. #22

    Domyślnie

    Ja jednak z tego powodu na pewno systemu nie będę zmieniał, a producenci sprzętu z jakiegoś powodu nie bardzo chcą zmienić format RAW-ów, chociaż jest to dla mnie niezrozumiałe, bo niby na czym zyskują kiedy "każdy sobie ..." w zakresie RAW. Trochę empatii dla klientów która nic nie kosztuje mogliby wykazać.

    PS należy jednak dodać, że poszczególne body mają swoje specyficzne RAW-y więc nawet starsze (bezpłatne) programy Nikona nie obslugują nowszych puszek.
    Ostatnio edytowane przez mmluty ; 24-05-2019 o 22:30

  3. #23

    Domyślnie

    Miałem bardziej na myśli, że producenci systemów wprowadzą dodatkowo jako opcję format zapisu .dng
    Skoro Pentax może (czy mógł, nie wiem nawet czy system jeszcze rozwijany), dlaczego inni nie mogą (czy nie chcą) ?
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 24-05-2019 o 22:40

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Miałem bardziej na myśli, że producenci systemów wprowadzą dodatkowo jako opcję format zapisu .dng
    Skoro Pentax może (czy mógł, nie wiem nawet czy system jeszcze rozwijany), dlaczego inni nie mogą (czy nie chcą) ?
    Jest przecież darmowy dngconwerter. Nie wiem jakie plusy oferuje format dng, ale wiem jakie oferuje minusy- brak podglądu miniatury w W7.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Tylko przy tych cenach to mamy dwa lub trzy lata abonamentu LR+Ps co w sumie jest jednak jest znacznie więcej niż sam Capture One.
    Capture One Pro jest drogi, nie przeczę. Dlatego ja mam wersję Pro dla Fuji (~530 zł) i Affinity Photo (~160 zł). Do starych rawów z Canona mam darmowe DXO 11 i styka.

    Należy również chyba założyć, że po tych trzech latach będzie potrzebny jakiś upgrade za ktory bedzie trzeba zapłacić.
    Nie, nie będzie potrzebny. Będę mógł zrobić upgrade, ale nie będę do niego zmuszony. I dalej będzie działał, jeśli Microsoft nic z Windowsem nie namiesza.

    Jeżeli to ma być przesiadka dla zaoszczędzenia to kiepsko to widzę.
    Czasem nie chodzi wyłącznie o kasę. Abonament na oprogramowanie to zło i prędzej będę piracił niż się na to zgodzę.
    FF (Fuji + Fuji)

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Abonament na oprogramowanie to zło i prędzej będę piracił niż się na to zgodzę.
    Równie dobrze można napisać, że obiektywy to są zbyt drogie, i prędzej będę je kradł niż kupował. Na prawdę z pewnymi sprawami lepiej się nie "obnosić", bo nie jest to powód do dumy.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Równie dobrze można napisać, że obiektywy to są zbyt drogie, i prędzej będę je kradł niż kupował. Na prawdę z pewnymi sprawami lepiej się nie "obnosić", bo nie jest to powód do dumy.
    Przeczytaj jeszcze raz co napisałem, bo chyba kompletnie nie zrozumiałeś.
    Adobe już dałem zarobić, a teraz poszedłem do konkurencji.
    FF (Fuji + Fuji)

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Przeczytaj jeszcze raz co napisałem, bo chyba kompletnie nie zrozumiałeś.
    Adobe już dałem zarobić, a teraz poszedłem do konkurencji.
    Doskonale zrozumiałem co zrobiłeś, i co byś zrobił.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Jest przecież darmowy dngconwerter.
    Tak, wiem o darmowym dng converterze, używam czasami. Mam tylko LR4, ale obsługuje RAW-y mojego aparatu. W ostateczności (przy zakupie nowszego) wolałbym konwertować do dng niż płacić abonament.

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Nie wiem jakie plusy oferuje format dng, ale wiem jakie oferuje minusy- brak podglądu miniatury w W7.
    Plusy w kontekście tego co pisałem wcześniej takie, że nie trzeba samemu konwertować plików RAW do DNG (to też czas zajmuje), później te RAW-y raczej trzeba by usunąć bo i po co miałyby być na dysku razem z plikami DNG.
    (Skopiowanie RAW-ów na dysk też czas zajmuje, a trzeba by to zrobić, przed konwersja do .DNG)
    Mi tam akurat brak podglądu miniatur w Windows najmniej by przeszkadzał. Są inne programy do przeglądania zdjęć i te miniatury wyświetlą. Może i Windows by je wyświetlił po instalacji RawViewer, ale nie chce mi się tego sprawdzać bo tego nie potrzebuje, a i program "ot tak" pobrać nie można (konto, logowanie itp, itd )
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 25-05-2019 o 17:05

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomekk Zobacz posta
    Ciągle szukam, oglądam porównania itp. itd. Capture NX-D...na pewno nie. Mam, próbowałem i dałem sobie spokój. Wiem, że przenosi ustawienia z aparatu, ale w LR zrobiłem preset, który odzwierciedla podobne kolory. To już wcześniejsza wersja nikonowskiej wywoływarki była lepsza... no chyba że w ostatnich aktualizacjach coś poprawili.
    Capture NX-D daje radę jako wywoływarka. Jak wróciły korekty punktowe i poprawiono wydajność, ustawisz duży cache i działa pięknie.

    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D610, N85/1.8G, N35/1.8G

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Co zamiast d90
    By terron696 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-08-2018, 11:41
  2. [ Krajobraz ] Zamiast.
    By jurek1906 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 12:06
  3. Co zamiast D50?
    By rupertor in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-07-2009, 23:30
  4. zamiast 16-85
    By luxius in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 30-06-2009, 17:08
  5. ISO 400 zamiast 200
    By mattromanow in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-03-2008, 13:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •