Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Wymiana lustra na dalmierz

    Ostatnio myślę by pozbyć się zbieranego przez lata systemu Nikona zostawić jedynie F75 z 35/2.0 i nabyć dalmierzową Leica lub Voigtlandera besse do tego jakieś szkło 50, 40 lub 35. Ciągnie mnie do małego analogowego systemu z ciekawymi szkłami. Pojawia się problem, bo nigdy wcześniej nie używałem dalmierza i przed podjęciem decyzji o zmianie chciałbym zobaczyć czy przypadnie mi do gustu. Niestety nie udało mi się znaleźć możliwości wypożyczenia cyfrowej lub analogowej puszki na dzień by zobaczyć z czym to się je. Pytanie do was wie ktoś czy istnieje gdzieś możliwość wypożyczenia jakiegoś dalmierza, rosyjskie wynalazki mnie nie interesują na 1 dzień, albo parę godzin ?
    Jak zły dział to przepraszam, ale nie bardzo wiem gdzie o to spytać, a docelowo interesuje mnie jakaś analogowa pucha, a do testów bez znaczenia.
    Pozdrawiam
    F501 + 50/1.8 AIS | | F75 + 35/2 D | 15/2.8 | 85/1.8 D | 58/1.4

  2. #2

    Domyślnie

    Tak w leicastore w Wawie wypożyczysz Leikę.


    Wysłane za pomocą Tapatalk

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czupacabra Zobacz posta
    Tak w leicastore w Wawie wypożyczysz Leikę.


    Wysłane za pomocą Tapatalk
    Dokładnie. Kilka dni i wyrobisz sobie opinię.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hird Zobacz posta
    Ostatnio myślę by pozbyć się zbieranego przez lata systemu Nikona zostawić jedynie F75 z 35/2.0 i nabyć dalmierzową Leica lub Voigtlandera besse do tego jakieś szkło 50, 40 lub 35. Ciągnie mnie do małego analogowego systemu z ciekawymi szkłami. Pojawia się problem, bo nigdy wcześniej nie używałem dalmierza i przed podjęciem decyzji o zmianie chciałbym zobaczyć czy przypadnie mi do gustu. Niestety nie udało mi się znaleźć możliwości wypożyczenia cyfrowej lub analogowej puszki na dzień by zobaczyć z czym to się je. Pytanie do was wie ktoś czy istnieje gdzieś możliwość wypożyczenia jakiegoś dalmierza, rosyjskie wynalazki mnie nie interesują na 1 dzień, albo parę godzin ?
    Jak zły dział to przepraszam, ale nie bardzo wiem gdzie o to spytać, a docelowo interesuje mnie jakaś analogowa pucha, a do testów bez znaczenia.
    Pozdrawiam
    Najtańsza (chyba) nie radziecka propozycja analogowego dalmierza, to "jaśka" zwana pieszczotliwie "kowadełkiem". Za nieduże pieniądze da się to kupić i po załadowaniu filmu używać. Problemem mogą byc baterie, ale i to da się obejść (ja używałem sprężynki od jakiegoś starego urządzenia na baterie). Ograniczeniem jest "przyspawany" na stałe obiektyw.
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Ja bym nie skreślał ruskich wynalazków (dalmierzy). Bo to w sumie nie są rosyjskie wynalazki, tylko niemieckie.
    Co innego Zenit albo Kiev88, to byłby zakupy bez sensu, ale to lustrzanki.

  6. #6

    Domyślnie

    Są dalmierze i dalmierze - jedne zachęcą, drugie zniechęcą.
    Rosyjskie klony Leiki II (FED, Zorkij) zniechęcą na 100%, rosyjski klon Contaxa (Kijew) na 75.
    Za to na 100% zachęci Leica M albo Zeiss Ikon (choć ten niekoniecznie okularników).
    Bessa - nie wiem, nigdy nie miałem nawet w rękach.
    Ostatnio edytowane przez wpkx ; 06-11-2018 o 09:20
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  7. #7

    Domyślnie

    Bessa z serii R2 lub R3 jest naprawdę dobrym i zgrabnym aparatem. Miałem R2A z Biogonem 2.0/35 i bardzo dobrze wspominam! Biogon jeszcze mi został...

  8. #8

    Domyślnie

    Tak więc uczynię, orientuje się ktoś czy można do testów brać analogowe puszki czy tylko cyfrowe i jaki mniej więcej jest koszt wypożyczenia body + obiektyw i czas oczekiwania ?
    Jak zdecyduje się na dalmierz to myślę o M6 lub M7 lub Besse R2m lub R3m a R4m odrzucam podobno lepiej sprawdza się przy szerokich szkłach a mnie interesuje jakieś 50/1.4 lub 40/1.4 od Voigtlandera.
    F501 + 50/1.8 AIS | | F75 + 35/2 D | 15/2.8 | 85/1.8 D | 58/1.4

  9. #9

    Domyślnie

    tylko cyfrowe.

    w leice wypożyczają za darmoszkę.

    Voigtlander to zło. M6 się yebie. M7 jest droga.

    zerknij na Zeissa Ikona albo prześwietną Minoltę CLE, która jest sto razy fajniejsza od Bess i ma do tego priorytet przysłony.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Franek_ Zobacz posta
    M6 się yebie. M7 jest droga.
    Przecież ceny M7 i M6, szczegolnie M6TTL sa zblizone.
    I co konkretnie jebie sie w M6 co nie jeblo by sie w M7 albo M9 czy M10?

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. d750 wymiana zespołu komory lustra
    By przemeksroka in forum Serwis
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-09-2016, 17:48
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-08-2013, 10:31
  3. Tani dalmierz
    By mrpawcio in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24-08-2010, 11:28
  4. D50 - dalmierz walnięty?
    By Trevor in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-11-2006, 11:18
  5. Wymiana lustra
    By cahe in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-06-2005, 23:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •