Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37
  1. #21

    Domyślnie

    Contaxy G nie są prawdziwymi dalmierzami, bo mają AF i ponoć judaszopodobne wizjery, aczkolwiek optyka jest z górnej półki.
    A MF - jakościowo jak najbardziej, ale są już wyraźnie większe, a autorowi chyba zależy na kompaktowości.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  2. #22

    Domyślnie

    Komfortowa praca aparatmi dalmierzowymi to wyrażna i ostra plamka. Na rynku najlepsze pod tym względem sa - w mojej subiektywnej opinii - z tych, z ktorymi mialem do czynienia: Leica M, Mamiya 6 i 7, Zeiss ZM, Voigtlander. Potem mala przerwa i srednioformatowe Fuji, Makiny i podobne. Nastepnie duza przerwa - Olympusy XA i podobne kompakty z lat 70. Nastepnie przepasc przeogromna i rosyjskie aparaty typu Fed czy Kijew.

  3. #23

    Domyślnie

    Nie chce Af więc contax odpada. Średni format mnie nie interesuje, za duże i musiał bym zmienić wszystko, bo coś z wywołanym negatywem trzeba zrobić. Powiem, że minolta lub leica CL mi się bardzo spodobała, mała, wszyscy chwalą, cenowo nie zabija, jedyny minus to, że o światłomierzu moge zapomnieć, bo czytałem, że z bateriami masakra.
    Niestety wszyscy lustra, bezlustra i wszyscy z syfrą.
    D5100 + 50/1.8G | | F501 + 50/1.8 AIS | | F75 + 35/2 D | 15/2.8 | 85/1.8 D | 58/1.4

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hird Zobacz posta
    minolta lub leica CL
    Rtęciowe baterie byly tylko w CL. Z CLE nie ma tego problemu, ale ona jest rzadsza i drozsza.
    Jezeli chcesz 40mm a nie masz za duzo kasy to wybor jest prosty - Voigtlander Bessa R3A lub R3M. Zalezy czy potrzebujesz automat na baterie, czy calkowicie mechaniczny manual.

  5. #25

    Domyślnie

    Nigdy nie miałem CeeLki nawet w rękach, ale podejrzewam, że jej dalmierz nie dorównuje eMce. Nie wiem, jak sam wizjer, ale baza na pewno jest krótsza, więc i dokładność mniejsza.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  6. #26
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hird Zobacz posta
    .. Średni format mnie nie interesuje, za duże i musiał bym zmienić wszystko, bo coś z wywołanym negatywem trzeba zrobić. .
    Co zrobisz z małym negatywem? Lepiej sie skanuje duży.

  7. #27

    Domyślnie

    Myślałem o średnim, ale tam bym brał coś z lustrem, albo pentaxa 67 z takumarem 105/2.4 lub coś do biometara 120/2.8 ale odpuszczam średni, bo zyskam na obrazku, którego nie będzie, bo aparatu nie będe zabierać. Ja skanuje na starym skanerze Fuji Frontier 350 i przy małym jest szybciej i mniej roboty. I dostępność materiału 3 z 4 filmów są w średnim, a z koloru nic. Nauczyłem się, że w analogu dobieram puche do szkła, a są 2 obiektywy mnie interesujące. Jeśli CLE ma fajny wizjer, ale i tak mniej dokładny to chyba zrezygnuje na rzeczy Voitka lub M7, ale zobacze co uda się też zdobyć. Przyzwyczajony jestem też do dużych i fajnych wizjerów w analogowych lustrach.
    Wiem, że nawet jak ramki są 35 a chce 40 to nie ma obaw.
    Dziękuje wszystkim za rady.
    D5100 + 50/1.8G | | F501 + 50/1.8 AIS | | F75 + 35/2 D | 15/2.8 | 85/1.8 D | 58/1.4

  8. #28

    Domyślnie

    Ja jeszcze przypomnę o Plaubel Makina 67
    Fuji: X100, X-Pro1, X-T2

  9. #29

    Domyślnie

    Fuji Frontier, czyli minilab... Obawiam się, że dziś to już trochę nie ta bajka. Labowe skanery nie mają wybitnych parametrów.
    Owszem, są szybkie i wystarczają do formatu obsługiwanych papierów, ale same skany to tylko rodzaj wglądówek, i to do rozdzielczości ekranowo-internetowej z lat swojej świetności...
    Do dedykowanych filmowych skanerów (Coolscan, Minolta) się to nie umywa, a i dobrym płaszczakiem można, choć wolniej, znacznie lepsze skany uzyskać.
    Przemyśl to.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  10. #30

    Domyślnie

    Wiem, zdaje sobie sprawę, ale do przeglądu, internetu, rodzinnego albumu jak znalazł. Analog nie jest od szukania jakości gdybym szedł w średni wtedy bym sprawił sobie dobry skaner, puki co wybrane klatki proszę o większe skany i mi wystarcza.
    D5100 + 50/1.8G | | F501 + 50/1.8 AIS | | F75 + 35/2 D | 15/2.8 | 85/1.8 D | 58/1.4

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. d750 wymiana zespołu komory lustra
    By przemeksroka in forum Serwis
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-09-2016, 17:48
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-08-2013, 10:31
  3. Tani dalmierz
    By mrpawcio in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24-08-2010, 11:28
  4. D50 - dalmierz walnięty?
    By Trevor in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-11-2006, 11:18
  5. Wymiana lustra
    By cahe in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-06-2005, 23:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •