Close

Strona 1 z 28 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 271
  1. #1

    Domyślnie NAS i archiwizacja zdjęć - wątek wydzielony

    [posty wydzielone z innego wątku]

    Cytat Zamieszczone przez darekw1967r
    Reszte wypalam na Blu-ray.
    Plyta 25 Gb to pare zlotych.
    Do płyt to ja już nie mam serca, tylko dyski zewnętrzne.
    Ale porządki to by się u mnie przydały, gruntowne. Może kiedyś się zabiorę za wykoszenie niepotrzebnych zdjęć, nie tylko w rawach.
    Ostatnio edytowane przez Rafał_Sz ; 02-11-2018 o 12:38
    Pozdrawiam, Jurek.

  2. #2

    Domyślnie

    W moim przypadku takie porządki okazały się marzeniem ściętej głowy. Robię je po kawałku już od paru lat... I skończyć nie mogę.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  3. #3

    Domyślnie

    A ja "wdrożylem" u siebie dwa lata temu synology i mam wszystko od 2004 roku i wcześniejsze filmy, skatalogowane i dostępne z pozycji komputera (Windows, Apple, linux), telefonu. Aktualny rok i nowe prace są synchronizowany na NAS automatem. Przy niewielkim NAS już od serii plus są duże możliwości powiększania zewnętrznej macierzy dysków. Panowie płyty to przeżytek i strasznie upierdliwe

    - - - - kolejny post - - - - - -

    System NAS można zacząć od 718+ lub od modelu 918+ a potem w miarę dokładać jednostki rozszerzające i dyski. Wszystko działa w lokalnej sieci i przez internet również. Można mieć naprawdę ogromną pojemność i automatyczny backup nawet do lokalizacji zdalnej.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 30-10-2018 o 09:34
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Widzę, że tylko prof.Miodek zrozumiał. Jak ktoś pisze, że fotografował w JPEGach i bardzo tego żałował, to przypuszczam, że zdjęcia wyszły totalnie skopane. Jak się fotografuje zgodnie ze sztuką, to zdjęcia i w JPEGach wychodzą dobrze - co najwyżej w RAWach można je uczynić jeszcze lepszymi (choć tu mam wątpliwości, bo z tego co obserwuję, to te polepszanie bardzo często polega na ich odrealnieniu, czyli w moim mniemaniu pogorszeniu). Nigdzie nie pisałem, żeby nie fotografować w RAWach, tylko żeby się zastanowić, co się robi nie tak. Sam korzystam zawsze z RAW+JPEG, przy czym w większości korzystam z JPEGów.
    Co człek to opinia.
    Logicznie najlepiej jest zapisywać zdjęcia tylko w RAW. Obawy o uszkodzenie plików można ograniczyć zapisując na 2 karty jednocześnie jak jest taka możliwość.
    Dlaczego tylko RAW? Po pierwsze każdy RAW można w dowolnym momencie wywołać ( zapisac jako JPEG) w aparacie - w przypadku Fuji to jeszcze łatwiejsze, bo jest X-RAW Studio. Po co więc zapisywać RAW+JPEG w trakcie robienia zdjęć? Po drugie - nie ma nigdy pewności, że się pojawi nowy lepszy soft, który to zrobi lepiej lub znacznie lepiej niż to co można teraz zrobić w aparacie, albo nasze umiejętności będą dużo większe. Po trzecie konwersję do BW jeżeli po jakimś czasie przyjdzie na to ochota jest lepiej zawsze wykonywać z RAW. I tak dalej.
    To oczywiście kwestia własnych przekonań, przyjemności (lub nie) jaka daje wywoływanie RAW - bo niektórzy bardzo lubią, lenistwa, lub autentycznego braku czasu itp.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek_jj Zobacz posta
    Co człek to opinia.
    Logicznie najlepiej jest zapisywać zdjęcia tylko w RAW. Obawy o uszkodzenie plików można ograniczyć zapisując na 2 karty jednocześnie jak jest taka możliwość.
    Dlaczego tylko RAW? Po pierwsze każdy RAW można w dowolnym momencie wywołać ( zapisac jako JPEG) w aparacie - w przypadku Fuji to jeszcze łatwiejsze, bo jest X-RAW Studio. Po co więc zapisywać RAW+JPEG w trakcie robienia zdjęć? Po drugie - nie ma nigdy pewności, że się pojawi nowy lepszy soft, który to zrobi lepiej lub znacznie lepiej niż to co można teraz zrobić w aparacie, albo nasze umiejętności będą dużo większe. Po trzecie konwersję do BW jeżeli po jakimś czasie przyjdzie na to ochota jest lepiej zawsze wykonywać z RAW. I tak dalej.
    To oczywiście kwestia własnych przekonań, przyjemności (lub nie) jaka daje wywoływanie RAW - bo niektórzy bardzo lubią, lenistwa, lub autentycznego braku czasu itp.
    To by było logiczne, gdyby każdy megabajt na karcie pamięci był na wagę złota (choć wtedy wolałbym wydać więcej kasy na większą kartę pamięci albo po prostu robiłbym mniej zdjęć). Mi w 90% przypadków wystarczy JPEG z puszki, więc w 90% przypadków oszczędzam kliknięć na wywołaniu zdjęć z RAWów. Już teraz jest soft, który pozwala wywołać RAWa lepiej, niż robi to silnik JPEG w aparacie, ale i tak nie przekonuje mnie to do poświęcania temu choćby kwadransu z mojego cennego czasu
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    A ja "wdrożylem" u siebie dwa lata temu synology i mam wszystko od 2004 roku i wcześniejsze filmy, skatalogowane i dostępne z pozycji komputera (Windows, Apple, linux), telefonu. Aktualny rok i nowe prace są synchronizowany na NAS automatem. Przy niewielkim NAS już od serii plus są duże możliwości powiększania zewnętrznej macierzy dysków. Panowie płyty to przeżytek i strasznie upierdliwe

    - - - - kolejny post - - - - - -

    System NAS można zacząć od 718+ lub od modelu 918+ a potem w miarę dokładać jednostki rozszerzające i dyski. Wszystko działa w lokalnej sieci i przez internet również. Można mieć naprawdę ogromną pojemność i automatyczny backup nawet do lokalizacji zdalnej.
    1. Wszystko jest ok do czasu jak Ci sterownik nie strzeli w takim NAS-ie i nie zacznie Ci wariowac system po dyskach.
    2. Jak masz NAS-a w sieci mozesz miec WLAMY i ktoś Ci zupelnie nieprzypadkowo poformatuje albo zaszyfruje dyski.

    Mam NAS QNAP TS-251 i TS-451s i wgrywam tam foty i filmy jednak plyty BLU-RAY M-DISC sa nieocenione choc moze nie takie nowoczesne jak dyski
    Ogolnie na rok wypada mi tak na foty okolo 4-5 plyt BLU-RAY M-DISC.
    Wiec ani za duzo czasu na to nie trace ani nie wydam na kopie majatku

    Dysk twardy nie jest przeznaczony do dlugotrwalych kopii danych.
    Wiec bazowanie jedynie na takich dyskach jako archiwa to troche nierozsadne
    Ostatnio edytowane przez darekw1967r ; 31-10-2018 o 15:11
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  7. #7

    Domyślnie

    darek1967, "storagem" i serwerami nie zajmuję się od wczoraj płyty cd, dvd sprzed iluś lat nie da się często odczytać, to samo będziesz miał ze swoimi burejami
    To co zajawkowo przedstawiłem, to są rozwiązania już na poziomie do profesjonalnych zastosowań, nie odkrywam tutaj prochu.
    Zerknij tutaj, nawet jeśli zawsze wiesz wszystko lepiej https://youtu.be/GN3V0G0NEZ0

    Dyski 2,5 calowe jak z notebuka to nie jest najlepszy pomysł więc ten drugi qunap który posiadasz to niemal atrapa jesli chodzi o bezpieczeństwo
    Moze trochę lepiej to wygląda gdy stosujesz ssd zamiast zwykłych ale zwykłe dyski ssd nie są do backupu i mogą być równie zawodne.

    Jesli masz macierz w mirroringu i do tego dołożone dodatkowe dyski na hot spare na każdą macierz to spokojnie jest to NAS przygotowany do backupu.

    Cytat Zamieszczone przez darekw1967r Zobacz posta
    1. Wszystko jest ok do czasu jak Ci sterownik nie strzeli w takim NAS-ie i nie zacznie Ci wariowac system po dyskach.
    2. Jak masz NAS-a w sieci mozesz miec WLAMY i ktoś Ci zupelnie nieprzypadkowo poformatuje albo zaszyfruje dyski.

    Mam NAS QNAP TS-251 i TS-451s i wgrywam tam foty i filmy jednak plyty BLU-RAY M-DISC sa nieocenione choc moze nie takie nowoczesne jak dyski
    Ogolnie na rok wypada mi tak na foty okolo 4-5 plyt BLU-RAY M-DISC.
    Wiec ani za duzo czasu na to nie trace ani nie wydam na kopie majatku

    Dysk twardy nie jest przeznaczony do dlugotrwalych kopii danych.
    Wiec bazowanie jedynie na takich dyskach jako archiwa to troche nierozsadne
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 31-10-2018 o 15:58
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  8. #8

    Domyślnie

    Pamiętajmy że NAS to nie backup. Często ludzie to mylą.

  9. #9

    Domyślnie

    Network Attached Storage jak sama nazwa wskazuje ... to ogólna nazwa serwerów sieciowych (tych małych ale i dużych) służących m.in do tworzenia backupów baz danych, migawek stanu systemów, wirtualizacji, backupów końcowek komputerowych z windows, apple i linuxa.
    Bakup zdjęć to można powiedzieć "pryszcz" który można zrobić przy okazji ważniejszych i dużo bardziej wymagajacych zadań.

    Cytat Zamieszczone przez juh Zobacz posta
    Pamiętajmy że NAS to nie backup. Często ludzie to mylą.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 31-10-2018 o 15:45
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Network Attached Storage jak sama nazwa wskazuje ... to ogólna nazwa serwerów sieciowych (tych małych ale i dużych) służących m.in do tworzenia backupów baz danych, migawek stanu systemów, wirtualizacji, backupów końcowek komputerowych z windows, apple i linuxa.
    Bakup zdjęć to można powiedzieć "pryszcz" który można zrobić przy okazji ważniejszych i dużo bardziej wymagajacych zadań.
    Nope, jak nazwa wskazuje, NASy służą głównie do przechowywania danych i korzystania z nich na na urządzeniach podpiętych do nich przez sieć..
    Idealny case jest taki, że na NAS trzymamy pliki do obróbki, a backup tego idze na S3/Glacier albo usługę typu Backblaze czy inny Crashplan.

Strona 1 z 28 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Archiwizacja zdjec?
    By andrzejek in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 23-04-2015, 19:40
  2. Archiwizacja zdjęć
    By ulmus102 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 126
    Ostatni post / autor: 07-03-2014, 01:15
  3. Fotografia - aspekty etyczne - wątek wydzielony
    By elanek in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 23-10-2008, 17:15
  4. Archiwizacja zdjęć
    By swiatlo in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 21-03-2007, 15:50
  5. Perspektywa - wątek wydzielony
    By cahe in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-07-2005, 16:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •