Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 60
  1. #41
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marx Zobacz posta
    Ale przepełniony (teoretycznie) pampers nadal blokuje wydruk?
    Nigdy moim Epsonom nie zdarzyło się dożyć tego momentu. A gdyby się to zdarzyło, to WIC Reset rozwiązuje problem.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Po wnikliwej analizie wpisów wyszło na to, że kupię Epsona L850. Na próbę pożyczyłem od kolegi starą L800, która po wydrukach próbnych przekonała mnie do zakupu nowej drukarki. No i jest kłopot. Wydruki z tej 850 to nie to samo, co z 800. Skóra, twarze z naturalnego koloru stają się czerwone, ogólna kolorystyka zdjęć jest jakby mniej nasycona niż z L800. Próby druku zdjęć z ramką również nieudane (ramka na zdjeciach 10x15 koszmarnie krzywa).

    Pierwsze próby uporania się z kolorem to podmiana profili na znalezione gdzieś w necie profile pod konkretny papier. Bez widocznego rezultatu. Da się jakoś metodą prób i błędów samemu stworzyć profil bez kolorymetru?

    No i co z tymi ramkami, serwis?
    Jak ostatecznie skończyła się sprawa z tym Epsonem ? Pytam, ponieważ mnie też zaczyna "nachodzić" aby kupić tę drukarkę. Canon iP6700D już niestety przestał działać.
    Bezlusterkowiec Sony i kilka słoików

  3. #43

    Domyślnie

    Im więcej się bawiłem tą drukarką tym więcej wad mi wyszło. Skanuje z bandingiem, drukuje też z minimalnym bandingiem. Ogólnie to trochę szit ten sprzęt.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #44

    Domyślnie

    Ja akurat potrzebuję "gołą" drukarkę, a więc mierzę w L800, a ta podobno zdecydowanie lepsza.
    Bezlusterkowiec Sony i kilka słoików

  5. #45
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2marekm Zobacz posta
    Ja akurat potrzebuję "gołą" drukarkę, a więc mierzę w L800, a ta podobno zdecydowanie lepsza.
    L800 i L805 to praktycznie te same sprzety. Pierwsza jest już nieprodukowana, ale ma bardziej rozbudowany sterownik. Druga ma WiFi (które muli wydruki) i okrojony sterownik (jak zwykle "ulepszyli").

    Przy grubszym drukowaniu warto zadbać o wydłużoną gwarancję, głowice padają, a koszt nowej to 125 euro netto plus wymiana.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  6. #46

    Domyślnie

    To ciekawe z tymi głowicami, czy to nie jest tak, że jak nie można zarabiać na atramentach bo w dużych pojemnikach są uż dość tanie, to trzeba wymyślić coś innego np. głowice.

  7. #47

    Domyślnie

    Atramentówki to najbardziej zawodne urządzenia ze wszystkich urządzeń fotograficznych.
    Bezlusterkowiec Sony i kilka słoików

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    To ciekawe z tymi głowicami, czy to nie jest tak, że jak nie można zarabiać na atramentach bo w dużych pojemnikach są uż dość tanie, to trzeba wymyślić coś innego np. głowice.
    W serii L zarabia się znacznie więcej na samej drukarce, bo jest ona znacznie droższa niż modele podobnej klasy z małymi zbiornikami. Nie zmienia to faktu, że większość użytkowników (no może poza niektórymi korzystającymi z bardziej niezawodnej L1800), po jakimś czasie narzeka. Głowice zawodne, mechanizm kiepskiej trwałości, atramenty podłe, Zazwyczaj ci, którzy się przesiedli na pigmentówkę nie chcą już słyszeć o podobnych wynalazkach, niezależnie czy ze stajni Epsona, Canona czy HP. Miłej niedzieli życzę!

  9. #49

    Domyślnie

    Mam powoli dość już tego Epsona. Po kilku dniach kiedy nie jest eksploatowany drukuje zdjęcia z bandingiem. Trzeba zrobić czyszczenie albo wydrukować kilka arkuszy zdjęć, żeby zaczął drukować normalnie. To chyba nie jest normalne ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	banding.JPG
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	265,2 KB
ID:	24879
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #50
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Na mój gust głowica do wymiany lub czyszczenia w serwisie. Slij do corso.com.pl - są autoryzowani przez Epsona, bardzo po ludzku podchodzą do tematu.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kłopoty z MB-D80.
    By Marekvxc in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-10-2010, 08:50
  2. kłopoty z D 200
    By Gerard in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 19-06-2007, 14:05
  3. Kłopoty z ostroscią D70
    By j.l.k in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2007, 12:35
  4. Wakacyjne kłopoty
    By zotornik in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-07-2006, 17:34
  5. Coś mnie naszło na slajdy więc...
    By Tomek in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 11-12-2005, 03:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •