Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 60
  1. #11

    Domyślnie

    Cały dzień dopasowywałem i mi papieru brakło
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Cały dzień dopasowywałem i mi papieru brakło
    Zwykle to co opisujesz to kwestia profili ICC i ustawień druku. Co więcej, profile dostarczane przez producenta drukarki do natywnych papierów bywają bardzo różne. Temat wałkowałem kilka lat temu jak wprowadzaliśmy na polski rynek pierwsze drukarki Epson ITS. Pierwsze sensowne profile zrobiliśmy po kilku miesiącach walki a świat patrzył na nas jak na szaleńców . Pamiętam zdziwienie na twarzach japończyków z Epsona jak im pokazałem pierwsze wydruki z L800 na papierach Fomei zrobionych z naszymi profilami ICC - byli przekonani że to niemożliwe uzyskać takie kolory na tej drukarce .

    Nie wiem jakich papierów używałeś. Jak skończył Ci się papier to polecam FomeiJet lub Fomei Collection. Papiery porządne i sprawdzone, a przy tym sensowne cenowo. Jak nie wiesz od jakiego zacząć to są do kupienia samplepacki testowe i próbniki papierów. Profile ICC do wszystkich 6 kolorowych drukarek Epson ITS (L800, L805, L810, L850 i L1800) są dostępne za darmo na stronie: http://icc.fomei.pl

    Jeśli profile generyczne nie pomogą - można porzeźbić własne lub zlecić wykonanie profilu na zewnątrz. Całkiem niezłe profile zrobisz już najtańszym sensownym spektro X-Rite i1Studio.

    Bardzo rzadko, ale jednak, zdarza się wadliwy egzemplarz drukarki, w każdym pułapie cenowym, wtedy serwis lub wymiana.

    I jeszcze jedno, co ma znaczenie i jest widoczne tylko dla wymagających użytkowników. Epsony ITS różnią się nieznacznie jakością druku i rozrzutem międzyegzemplarzowym. Najrówniejsze są drukarki A3+ L1800 - bazujące na porządnej konstrukcji modelu Epson Stylus Photo 1500W. Zaraz za nimi są A4 - L800 i L805 oparte o model Epson P50. A dopiero na końcu są L810 i L850 stworzone jako zupełnie nowe konstrukcje. Gdy oprofilowane indywidualnie - wszystkie dają podobne rezultaty jeśli chodzi o kolory. L1800 daje wyraźnie delikatnie wyższą ostrość i lepszą płynność tonalności. Między L800 a L850 różnice bywają widoczne na profilach generycznych, po indywidualnym oprofilowaniu działają podobnie.




    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Szymon Aksienionek - ekspert do spraw druku cyfrowego i zarządzania barwą.
    Kontakt: aksienionek (at) iCloud.com

  3. #13

    Domyślnie

    Epson L1800 przy korzystaniu z tych profili sprawuje się znakomicie.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez axik Zobacz posta
    Zwykle to co opisujesz to kwestia profili ICC i ustawień druku.(…)
    Być może masz rację, ale po dzisiejszych próbach już nie będę jej męczył dalej, w poniedziałek będę ją próbował oddać jako wadliwą.

    1. Kolory kiepskie, nienaturalne, niezależnie od tego, jak bym kombinował z suwakami.

    2. Krzywe ramki.

    3. Widoczny banding (głowice wyrównane i oczyszczone).

    4. Brudzi rogi papieru przy druku bez ramki. Czyli ani z ramką , ani bez

    Najbardziej wkurzające jest to, że ta L800 która ma z 5 lat jak nie więcej drukuje jak sprzęt klasę wyżej, na tych samych papierach i ustawieniach naturalnie.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #15
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta

    Najbardziej wkurzające jest to, że ta L800 która ma z 5 lat jak nie więcej drukuje jak sprzęt klasę wyżej, na tych samych papierach i ustawieniach naturalnie.
    Bo 800 i 805 mają dużo lepsze głowice, chociaż z ich trwałością jest tak se.

    P.S. Używasz WIC Reset?
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  6. #16

    Domyślnie

    WIC Reset - nie wiem, co to
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #17

    Domyślnie

    Jako posiadacz L850 (niestety) zapytam - skąd pomysł, że L800 i L850 będą dawały te same rezultaty?

    Swego czasu trochę się tym interesowałem.
    Potem - po 1,5 roku padła mi głowica w L850 (a wydrukowałem kilkadziesiąt stron - pewnie nawet 300 nie było) i podpytałem gościa jak to z nimi jest.
    Przede wszystkim - L800 i L850 to zupełnie inne sprzęty, inna głowica, inne "zarządzanie tuszem".
    Po drugie - tusze, nawet z pozoru te same (ta sama seria) mogą się różnic od siebie - to jest "masówka" po najniższym koszcie i nie ma co liczyć na powtarzalność (może się zdarzyć, ale mało prawdopodobne).

    Jedyne wyjście - zrobić profile.
    Ja do tej pory miałem profile na Epson Premium Glossy, Fomei Jet Pear 300 i Glossy 300 - przy skalibrowanym monitorze i softproof'ie - zdjęcia były naprawdę "wiernie oddane".
    Po wymianie głowicy wszystko się rozjechało - ale to w sumie logiczne.

    Dlatego kwestia koloru w tym przypadku, to kwestia zrobienia profili - nie możesz powiedzieć, że są złe, bo nie dajesz drukarce "wytycznych".
    Co do krzywych ramek - jeśli robiłeś już wszystkie czynności konserwacyjne - to zostaje serwis.
    I jeśli masz ją od niedawna - to śpiesz się póki możesz.

  8. #18

    Domyślnie

    Co do kolorów - najlepsza metoda to wypożyczyć sobie x-rite i1Studio - kalibrujesz ekran, drukarkę i wydruki powinny być w 94-100% takie jak na monitorze (zależy od jego jakości). Program i1Studio jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Koszty - ze 150zł/dzień + kaucja, ale warto wydać te złotówki by mieć spokój, zamiast męczyć się w kalibrację "na oko" , marnując tusz i papier
    .

  9. #19

    Domyślnie

    Panowie/Panie, jeśli ktoś drukuje zdjęcia, proponuję dozbierać i kupić P600. Więcej czasu, pieniędzy na atrament i papiery do testów, potem na nieudane profile pójdzie niż różnica w cenie. Seria L tylko pozornie jest tańsza, a rezultaty rzadko bywają dobre. Atrament w L jest wyjątkowo podły i trudny do oprofilowania. W kółko to samo na forach. Kupujemy L850, miało być super i tanie atramenty, a potem wszystko w łeb bierze. Jedynie specjaliści jak Pan Szymon dają radę, pozostali, nie-drukarze prawie zawsze się meczą. Chyba że drukarka służy do drukowania faktur a czasami jakąś fotkę z imienin się strzeli.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez unesco Zobacz posta
    Panowie/Panie, jeśli ktoś drukuje zdjęcia, proponuję dozbierać i kupić P600. Więcej czasu, pieniędzy na atrament i papiery do testów, potem na nieudane profile pójdzie niż różnica w cenie. Seria L tylko pozornie jest tańsza, a rezultaty rzadko bywają dobre. Atrament w L jest wyjątkowo podły i trudny do oprofilowania. W kółko to samo na forach. Kupujemy L850, miało być super i tanie atramenty, a potem wszystko w łeb bierze. Jedynie specjaliści jak Pan Szymon dają radę, pozostali, nie-drukarze prawie zawsze się meczą. Chyba że drukarka służy do drukowania faktur a czasami jakąś fotkę z imienin się strzeli.
    Serio?
    Dziwne, gdyby nie problem z głowicą to złego słowa bym na nią nie powiedział.
    Po zrobieniu profilu pod każdy używany papier wszystko jest w porządku.
    I oczywiście - tusze oryginalne.
    Jeśli ktoś chce się bawić się w zamienniki no to cóż...
    Jeśli ktoś kupuję świadomie i mniej więcej wie czego potrzebuje oraz jakie ograniczenia ma ta seria to będzie zadowolony.

    A o jakich problemach piszesz?
    Ja jak chciałem zrobić profile pod papiery Fomei - poszukałem w necie kogoś kto się tym zajmuje, przyszedł do mnie do domu, wydrukował próbniki, zostawił do wyschnięcia i przyszedł na następny dzień, zeskanował zestawy, utworzył profil, zainstalował - wydruk zdjęcia i JEST.
    Oczywiście wszystko oceniane pod żarówką high cri o temperaturze 5000k żeby nie było przekłamań.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kłopoty z MB-D80.
    By Marekvxc in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-10-2010, 08:50
  2. kłopoty z D 200
    By Gerard in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 19-06-2007, 14:05
  3. Kłopoty z ostroscią D70
    By j.l.k in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2007, 12:35
  4. Wakacyjne kłopoty
    By zotornik in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-07-2006, 17:34
  5. Coś mnie naszło na slajdy więc...
    By Tomek in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 11-12-2005, 03:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •