Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 65
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    Najpierw praca, potem odpoczynek a na końcu niebo dla tych co w to niebo wierzą
    Bardzo dziękuję

    Ja to odczytuję zdecydowanie bardziej pesymistycznie...

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    Najpierw praca, potem odpoczynek a na końcu niebo dla tych co w to niebo wierzą
    Podoba mi się interpretacja, sól ziemi i niebo.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  3. #13

    Domyślnie

    O esperal fajnie wykombinował ale wychodzi że w życiu mamy wszystkiego po równo, poza tym miała być flaga Polski. Wiesiu napisz Twoją interpretacje bo ja jestem bardzo ciekaw i nie pisze tego złośliwe. Też skojarzyło mi się trochę z najdroższym zdjęciem.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    A ja myślę, że ta fota jest poza Twoim stanem świadomości. Poza rutynową, skostniałą formułą, zasadniczo prezentowaną przez tzw fotografów krajobrazu. Uważam, że to skrótowa kwintesencja naszego świata.

    Pozdro
    Wiesiek
    Rozmawialismy razem o fotografi krajobrazu, dlatego domyslalem sie ze cos takiego napiszesz.
    Zdjecie to wielkie nic a prowokacja niezbyt wyszla.

    Rownie dobrze mozna byc postawic czarna kropke pedzlem na bialym plotnie po srodku i powiedziec jaka to wielka sztuka.
    Interpretacja podobnie dowolna.

    A ci zo nie zrozumieja przekazu to...
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #15

    Domyślnie

    Bardziej pesymistycznie. Zasada trójpodziału władzy została zachwiana/zaorana. Istnieje dużo prawdopodobieństwo, że bredzę

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    O esperal fajnie wykombinował ale wychodzi że w życiu mamy wszystkiego po równo, poza tym miała być flaga Polski. Wiesiu napisz Twoją interpretacje bo ja jestem bardzo ciekaw i nie pisze tego złośliwe. Też skojarzyło mi się trochę z najdroższym zdjęciem.
    Najpierw niebo, potem orka, a na końcu piach.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    (...) Uważam, że to skrótowa kwintesencja naszego świata.

    Pozdro
    Wiesiek
    Masz na mysli kwintesencja naszego nowego swiata, gdzie nie nornalne zaczyna byc to, ze dziecko ma mame plci zenskiej i tate plci meskiej?
    Jakos tak mi sie kojarzy ta flaga teczowa ...

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Najpierw niebo, potem orka, a na końcu piach.
    Ze niby aluzja do malzenstwa?
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Rozmawialismy razem o fotografi krajobrazu, dlatego domyslalem sie ze cos takiego napiszesz.
    Zdjecie to wielkie nic a prowokacja niezbyt wyszla.

    Rownie dobrze mozna byc postawic czarna kropke pedzlem na bialym plotnie po srodku i powiedziec jaka to wielka sztuka.
    Interpretacja podobnie dowolna.

    A ci zo nie zrozumieja przekazu to...
    To zdjęcie to wielkie nic dla Ciebie a dla mnie jedno z ciekawszych jakie zrobiłem (w krajobrazowych). I możemy się umówić, że obydwaj mamy rację.

    Co do kropki - nie wiem na ile świadomie to napisałeś - bo to oczywiście Malewicz. Artysta polskiego pochodzenia, który tym nic nie znaczącym (dla Ciebie) gestem uruchomił całą po realistyczną awangardę. A dalej poszło to jak pociąg - minimalizm, futuryzm, abstrakcja, op-art żeby wspomnieć tylko o tych nurtach, które z suprematyzmem mają dużo wspólnego. Najogólniej tym gestem, którego nie rozumiesz zostały zerwane okowy realizmu którym malarstwo wcześniej podlegało. Malewicza możemy uznać za prekursora całej nowoczesnej sztuki. A zaczęło się od czarnego kwadratu na białym tle...

    W jakimś sensie w dziedzinie krajobrazu narzuciliście sobie podobne okowy. Te niskie światełka, mgiełki poruszonych chmur i wody, nad naturalne kolorki i zachwyt. Wielkie WOW. Robicie to samo i tak samo. Prace nie mają znamion autorskich. Ale żeby powstały wymagają specjalnych warunków. Odpowiednia pora, statyw, układ chmur i niezwykle starannie wybrany kadr i plener. I nie widzisz w tym jakiegoś paradoksu - będąc w plenerze przeżywam uniesienia wielokrotnie podczas godziny ale żeby uzyskać dobre zdjęcie to trzeba specjalnych okoliczności. Bo jak napisałem nie chodzi o miłość i zachwyt nad światem tylko produkcję obrazków.

    Aby nie było, jak ktoś ma ochotę to niech produkuje obrazki. Na zdrowie. Sam zajmuję się blisko 30 lat produkowaniem obrazków. Obowiązkiem zawodowca jest zrobienie "ładnego" zdjęcia. To jest takie minimum minimorum a przeważnie też wystarcza. Dlatego takich obrazków nie cenię. Wizualizm to mało. To było za mało 30 i 50 lat wcześniej. Zdecydowanie bardziej cenię te w których ktoś uruchamia głowę i coś tam własnego zauważy i opowie lub zgoła coś wymyśli. I zresztą w mojej zawodowej fotografii ratuję się wizualizmem gdy już naprawdę nie mam innego pomysłu. Ale przeważnie tylko jest to element towarzyszący.

    @90s
    Aż mi głupio, bo dopiero czytając zdałem sobie sprawę, że "nasza flaga" to dla czytelników flaga Polski. Nasi to nasi! Ale mnie chodzi o Nas a nie o naszych.

    @esperal
    Czy masz swoje własne TWA? Możesz mnie dopisać jesteś wielki! Jakkolwiek moje myśli szły w innym kierunku.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 01-11-2018 o 18:30

  10. #20

    Domyślnie

    Zgadzam się z tym co pisze Wujot o zdjęciach krajobrazu. Do mnie np. trafiają w stylu Wołkowa. Musi być na nich to "coś" czego chyba nawet nie umiem nazwać słowami.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Druga zasada dynamiki Newtona
    By MARO56 in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-08-2011, 09:22
  2. Perfekcja a zasada pareto
    By UBoot in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 19-10-2010, 21:00
  3. Zasada fotografii makro
    By Karbulot in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 23-06-2009, 12:05
  4. SU-4 i zasada zoom/LP
    By Robson in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-12-2005, 23:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •