Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Żarówka

  1. #21
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Mam taki halogen, mam kilka zapasowych "rurek" i nie mają one 5000K. Sprawdziłem opakowanie - nie pisza tam o K, piszą że to halogen fotograficzny ...
    Może kiedyś się zabawie focąc szarą kartę przy ustawieniu body na różne K.
    Uwaga - sprawdziłem. Przy monitorze mam halogen Philipsa 50 W, na opakowaniu napisane że ma 3000K, w studiu mam ten 1000W.

  2. #22

    Domyślnie

    faktycznie, 3000K to już daje wrażenie białego światła. a 5000K to ksenony, wpada w błękit

  3. #23
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie mam już halogenów, ledy w okolicach 3000K to jak dla mnie mocna żółtaczka, kwestia tez zgodności tego co na pudełku, trzeba by pomierzyć aparatem.

  4. #24

    Domyślnie

    #10

    Włąsnie już nie chodzi o energooszczędność, ale są sprzedawane jako profesjonalne do fotografii
    fakt faktem temperaturę, może i mamy, ale chyba nie o to tylko chodzi potrzebowałem coś niedużej mocy do pokoju więc w przypadku
    zwykłej musiał bym się pokusić o 400w. Teraz zastanawiam się na co to wymienić. A po drugie żarówka przyszła
    brudna i porysowana jak jakaś wystawowa, sprzedawca tłumaczy, że one tak wyglądają z produkcji, czyli chinczyki je niszczą kiedy produkują...
    kupują je pewnie po 10zł a sprzedają za 30-40, nie dziwne. Ledy to tragedia w telewizorze, żarówkach, może i nawet lampkach choinkowych
    Ostatnio edytowane przez Simon_ ; 09-11-2018 o 19:55

  5. #25

    Domyślnie

    Zakupiłem tym razem na testy świetlówkę Powerluxa 45 i mam inny problem a dokładnie po wyłączeniu jej przełącznikiem w ścianie co jakieś 30 sekund bardzo delikatnie błyska jest to bardzo słabo zauważalne bo nie zapala sie cała tylko jakies jej 5% na sekundę tak jakby było jakieś bardzo małe napięcie oczywiście świetlówka wkręcona jest w żyrandol z pojedynczą oprawka, nie mam podświetlenia w przełączniku i odpiąłem dodatkowy w nim przewód ale to nic nie pomogło. puszki nie mogę odnaleźć bo to wszystko jest zatynkowane nawet stukanie nie daje żadnej lokalizacji, w innym pomieszczeniu są te same objawy. Czy mieliście podobną sytuacje da się to obejść grzebiąc w instalacji czy pozostaje zamontowanie jakiegoś kondensatora przed oprawką ?

  6. #26
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Podejrzewam że zamiana kabelków w puszce pomogłaby bo zapewne włącznik jest na zerze zamiast na fazie, możesz sobie sprawdzić czy w oprawce jest napięcie mimo pstrykania włącznikiem.

  7. #27

    Domyślnie

    Też mam takie podejrzenie, ale puszka jest zatynkowana, w starym budownictwie u siebie mam puszki na wierchu zdejmuje dekiel 5 minut i po robocie, przed oprawka wychodzą 2 puste przewody i dwie fazy, zamiana nic nie dała, chyba, że coś pomyliłem. Zamontowałem na dodatkowym przewodzie kondensator i sprawa wygląda tak, że teraz jest jedno błyśniecie po wyłączeniu, ale co dzieje się po godzinie czy 30 minutach nie patrzyłem bo ciężko patrzyć na żarówkę nieprzerwanie bez mrugnięcia okiem nie jest to dobre wyjście, bo nie usuwa całkiem problemu, bynajmniej u mnie.

  8. #28

    Domyślnie

    A jaki masz przełącznik do tego oświetlenia? Nie ma on przypadkiem podświetlenia?
    Ja tak miałem/mam na części żarówek, gdzie ich włącznik ma podświetlenie albo błyska raz na jakiś (głównie zamienniki klasycznej żarówki) albo się lekko świeci, efekt jakby nocnego nieba (zamienniki małych halogenów).
    Jak są podświetlane wyłączniki to jest ciągle podawane napięcie (znikome, bo znikome, ale jest) na żarówkę i taki jest efekt końcowy. Jeśli chodzi o halogenki to może nie jest problemem, ale błyskanie już gorsze jest, na dłuższą metę pewnie się epilepsji dorobić można od tego. Rozwiązanie jest jedno, wywal podświetlenie albo dołóż więcej odbiorników (żarówek) to przestanie mrugać. Ewentualnie mozna bodajże kondesatory wstawiać za przełącznikiem, ale to nie wiem czy działa, bo nie testowałem.
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] żarówka
    By nimnull in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-05-2012, 23:20
  2. Żarówka
    By maRrr in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-09-2009, 22:01
  3. [ Krajobraz ] Żarówka
    By Szuwar in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-07-2009, 13:26
  4. D90 + SB-900 + żarówka błyskowa
    By allprint in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-03-2009, 12:01
  5. żarówka 500w
    By leech in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-10-2008, 15:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •