Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Panorama z Gęsiej Szyi

    Początek listopada, kilkanaście minut przed zachodem a ja tam stałem w koszulce bo tak ciepło było

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2704-HDR-Pano-Edit-2.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	1,30 MB
ID:	16681

  2. #2

    Domyślnie

    Bardzo fajne, podoba mi się.
    Moim zadniem strasznie kieruje wzrok na prawy góry róg (przynajmniej mój) i kadr prosi o pokaznie zachodzącego słońca o którego wychodzą te promienie. Masz takie ujęcie?
    Nikon + Nikkor
    https://www.instagram.com/z_nurtem_sanu_i_dunajca/

  3. #3

    Domyślnie

    Słońce było w kadrze ale specjalnie je uciąłem bo zbyt mocno jeszcze świeciło i wyszedł niestety przepał.

  4. #4

    Domyślnie

    ładne foto
    Z6 II+N 28-75+N 17-28 +N 70-300 AF-P +FTZ II

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2018
    Miasto
    Okolice Żywca
    Posty
    95

    Domyślnie

    Bardzo przyjemne, też chciałbym zobaczyć wersję ze słońcem w kadrze.

  6. #6

    Domyślnie

    Kolorystyka spoko, kadr bardzo mi sie podoba.
    Wyciaganie z cieni dla mnie niekceptowalne, ja bym to troche inaczej widzial.
    No i tez z bym checia szersze ujecie zobaczyl.

    Ale ogolnie odbieram pozytywnie.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Wyciaganie z cieni dla mnie niekceptowalne, ja bym to troche inaczej widzial.
    Nie bardzo rozumiem co masz na myśli, akurat mało co wyciągałem, nie było takiej potrzeby bo były po 3 naświetlania każdego kadru. Chodzi ci że za mały kontrast ?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emoka Zobacz posta
    Nie bardzo rozumiem co masz na myśli, akurat mało co wyciągałem, nie było takiej potrzeby bo były po 3 naświetlania każdego kadru. Chodzi ci że za mały kontrast ?
    Nie znam szczegolow obrobkowych, chodzi mi o to ze ja lubie jak cien jest cieniem. Ma w nim cos widac ale jest zacieniony i cemniejszy niz reszta sceny.
    Tutaj jest to troche splaszczone i sprawia wrazenie jakby za bardzo wyciagniete...
    Oswietlony kamien po lewej a ten ktory nie dostaje swiatla po prawej, maja praktycznie ten sam poziom jasnosci. Roznia sie tylko kolorem praktycznie.
    Dla mnie nie wyglada to naturalnie i dobrze.
    Ja to widze tak, ze najpierw jest zrodlo swiatla, potem jego okolice, potem oswietlone obszary, potem te ktore dostaly tylko troche swiatla i potem cien.
    Zeby bylo widac jak swiatlo rozchodzi sie po danej sceneri po niej wedruje.
    No takie mam podejscie w fotografi krajobrazu i zastanawiam sie czasami czy to wyciagnac 0,3EV do przodu czy moze 0,4EV.

    Zobacz, ze gdyby ten kamien po prawej byl ciemniejszy to ile lepiej byloby widoczne to swiatl ona kmaieniu po prawej.

    Na tym zdjeciu nie ma mz efektu pseudo HDR, masakrycznego wyciagania z cieni. No alw ja by mto jednak inaczej widzial.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Nie znam szczegolow obrobkowych, chodzi mi o to ze ja lubie jak cien jest cieniem. Ma w nim cos widac ale jest zacieniony i cemniejszy niz reszta sceny.
    Tutaj jest to troche splaszczone i sprawia wrazenie jakby za bardzo wyciagniete...
    Oswietlony kamien po lewej a ten ktory nie dostaje swiatla po prawej, maja praktycznie ten sam poziom jasnosci. Roznia sie tylko kolorem praktycznie.
    Dla mnie nie wyglada to naturalnie i dobrze.
    Ja to widze tak, ze najpierw jest zrodlo swiatla, potem jego okolice, potem oswietlone obszary, potem te ktore dostaly tylko troche swiatla i potem cien.
    Zeby bylo widac jak swiatlo rozchodzi sie po danej sceneri po niej wedruje.
    No takie mam podejscie w fotografi krajobrazu i zastanawiam sie czasami czy to wyciagnac 0,3EV do przodu czy moze 0,4EV.

    Zobacz, ze gdyby ten kamien po prawej byl ciemniejszy to ile lepiej byloby widoczne to swiatl ona kmaieniu po prawej.

    Na tym zdjeciu nie ma mz efektu pseudo HDR, masakrycznego wyciagania z cieni. No alw ja by mto jednak inaczej widzial.
    Dzięki za wyjaśnienie i cenne wskazówki.
    Ostatnio edytowane przez emoka ; 08-11-2018 o 21:04

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emoka Zobacz posta
    Dzięki za wyjaśnienie i cenne wskazówki.
    To ja dziekuje za taka odpowiedz .
    Moje wskazowki to nie wyrocznia jakas, tylko mz i jak ja to widze.
    Tylko tyle i az tyle.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Z Gęsiej Szyi
    By Bartekkw in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-11-2014, 14:28
  2. [ Krajobraz ] Z Gęsiej Szyi II
    By j@nek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-05-2014, 22:02
  3. [ Krajobraz ] Z Gęsiej Szyi
    By j@nek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-05-2014, 06:59
  4. [ Krajobraz ] Panorama z Gęsiej Szyi
    By Ymanuel in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-01-2012, 01:46
  5. [ Krajobraz ] Z Gęsiej Szyi
    By Falcon40 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-09-2009, 22:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •