Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40
  1. #31

    Domyślnie

    Bardzo "interesujące" są komentarze osób które "zalecają" co zrobić w danej sytuacji nie znając danej sytuacji

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Bardzo "interesujące" są komentarze osób które "zalecają" co zrobić w danej sytuacji nie znając danej sytuacji
    A co konkretnego z tego na napiąłem wykracza poza zakres tego co można było zrobić? No chyba nie napiszesz że nie można było zrobić zdjęcia nr.1 dużo lepiej technicznie? Co do galopu itd, to fakt, o tym decydują umiejętności i możliwości co też napisałem. Cała reszta uwag dotyczy fotografii. No chyba że w ogóle uznasz że opcja komentowania zdjęć powinna być wyłączona skoro komentujemy nie będąc tam gdzie był fotograf?

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    A co konkretnego z tego na napiąłem wykracza poza zakres tego co można było zrobić?
    Chociażby możliwości użytego sprzętu czy też miejsce z którego robiono zdjęcie. Zamysł autora już pomijam...

  4. #34

    Domyślnie

    Z 7 punktów które wymieniłem jedynie ostatni był niezależny od fotografa. Cała reszta była do wykonania każdym aparatem. Dokładnie też uzasadniłem większość punktów itd. Z przyjemnością bym się tam wybrał i zrobił tym samym sprzętem zdjęcia. Poza tym widać było że fotograf nie jest niczym ograniczony o czym też napisałem.

    Widać też po 2 fotce że jest potencjał i sprzęt daje radę.

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Z 7 punktów które wymieniłem jedynie ostatni był niezależny od fotografa. Cała reszta była do wykonania każdym aparatem. Dokładnie też uzasadniłem większość punktów itd. Z przyjemnością bym się tam wybrał i zrobił tym samym sprzętem zdjęcia. Poza tym widać było że fotograf nie jest niczym ograniczony o czym też napisałem.

    Widać też po 2 fotce że jest potencjał i sprzęt daje radę.
    Ciągle to nie zmienia faktu, że są to tylko Twoje domysły. Co by z tego wyszło nikt nie wie. Może byłoby znacznie gorzej, a może lepiej... Dlatego podtrzymuję swoją opinię. Zdjęcie mi się nie podoba (o czym już wspomniałem) ale nie będę "pouczał" bo może autor mia tylko telefon, może dla niego to zdjęcie ma inny przekaz... Bez odbioru.

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Ciągle to nie zmienia faktu, że są to tylko Twoje domysły. Co by z tego wyszło nikt nie wie. Może byłoby znacznie gorzej, a może lepiej... Dlatego podtrzymuję swoją opinię. Zdjęcie mi się nie podoba (o czym już wspomniałem) ale nie będę "pouczał" bo może autor mia tylko telefon, może dla niego to zdjęcie ma inny przekaz... Bez odbioru.
    A to nie dla tego pokazujemy zdjęcia na forum aby wymieniać się opiniami, dzielić pomysłami i "pouczać"?
    To co się dałoby zrobić a co nie to już zostaje pod ocenę autora. Nie zmienia to też faktu że układanie historii tam gdzie jej nie ma nie ma nic wspólnego z technicznymi aspektami. Co do telefonu, to i telefonem zrobisz lepsze zdjęcie zmieniając tylko swoją pozycje i naświetlając na światła.

    ps. tak dla autora zdjęcie nr.1 ma inny przekaż, to jeździec w LOTR.

  7. #37

    Domyślnie

    Tak przy okazji trudnych warunków... https://www.youtube.com/watch?v=eYcICu_vOmA ciekawie zaczyna się po 3m30s Tak więc OP nie miał tak źle
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Tak przy okazji trudnych warunków... https://www.youtube.com/watch?v=eYcICu_vOmA ciekawie zaczyna się po 3m30s Tak więc OP nie miał tak źle
    4:30 minutę oglądałem i nie wiedziałem na co patrzeć Końcówka wygląda jak animowany gif. Masakra warunki trzeba przyznać, aż szkoda zwierzaka.

  9. #39

    Domyślnie

    Akurat koniom taka pogoda niespecjalnie przeszkadza...
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  10. #40

    Domyślnie

    Miałem kilka dni zajętych, a tu dyskusja się rozwinęła... Fajnie.

    Na początku napiszę, że komentarze są mile widziane, krytyczne również. Nie mam z tym żadnego problemu. Oczekuję też, że jak się odniosę do jakiegoś komentarza, to jego autor będzie miał takie samo podejście.

    No to teraz się odniosę

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Z 7 punktów które wymieniłem jedynie ostatni był niezależny od fotografa. Cała reszta była do wykonania każdym aparatem. Dokładnie też uzasadniłem większość punktów itd. Z przyjemnością bym się tam wybrał i zrobił tym samym sprzętem zdjęcia. Poza tym widać było że fotograf nie jest niczym ograniczony o czym też napisałem.
    Nie do końca.
    Nie każdym aparatem.
    Mógłbym się założyć, że nie zrobiłbyś tego o czym piszesz, sprzętem użytym do zd nr 1.
    Był trochę ograniczany. Poza tym jak Ty widzisz, że nie był? Z czego to wywnioskowałeś?

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    4.Niskie iso i lepsze światło poprawiłoby jakość techniczną zdjęcia.
    Iso było niskie - jakieś 400...
    Nie mogło być lepsze światło, bo miało być słabe. W dzień byłoby super, ale nie o to chodzi. To jak doradzanie komuś na pytanie: jak zrobić dobrą, niesłoną zupę - osól zupę będzie lepsza...

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Widać też po 2 fotce że jest potencjał i sprzęt daje radę.
    Nic nie widać... Zdjęcie nr 1 - ISO 400. Zdjęcie nr 2 - ISO 2000. Jak można się domyśleć zdjęcia robione sprzętem krytycznie różnym...

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Faktycznie sprawdziłem w google. No aby nie używam terminologi mi nie znanej. O taką dynamikę mi chodziło.
    Przykłady dynamiki jakie podałeś to galop w swej najszybszej odmianie - czyli cwał. Choć dla 100% pewności trzeba by zobaczyć przynajmniej jedno foule i doliczyć się czterotaktu... Cwał jest raczej niewykonalny na ujeżdżalni. W innym wątku odniosę się do tej dynamiki

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Akurat koniom taka pogoda niespecjalnie przeszkadza...
    Jednak tak. Zwłaszcza silny wiatr, który skutecznie tłumi odgłosy otoczenia. Konie większość swojego postrzegania zagrożeń, a więc bezpieczeństwa, opierają na słuchu. Przy silnym wietrze bywają bardzo niespokojne i płochliwe. Oczywiście koń w filmie to zawodowiec przyzwyczajony do głośnej muzyki, krzyków, braw itd. Dodatkowo znajduje się w znanym otoczeniu. Inaczej ma się sprawa ze zwykłymi końmi, gdzieś w nieznanym lesie czy łące.

    Pozdrawiam

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. Mokro dość i ciemno...
    By Archibald in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-09-2012, 22:17
  2. [ Pozostałe ] Ciemno, zimno, bez sensu...
    By Shanleaf in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-12-2011, 15:51
  3. [ Krajobraz ] Mokro i zimno
    By micz87 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-12-2011, 21:09
  4. [ Reportaż ] Ciemno , mokro i cieplutko
    By fufinek in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-12-2011, 17:09
  5. [ Reportaż ] TDP - ciemno zimno deszcz
    By malibu in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-09-2008, 17:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •