Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40
  1. #11

    Domyślnie

    Czy to jest jakaś prowokacja?
    D7100 / Sigma 17-50 / Triopo 982 II
    https://mstanczuk.pl

  2. #12

    Domyślnie

    Mnie się nie podoba
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Mnie się nie podoba
    Mnie również.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarcinSt Zobacz posta
    Czy to jest jakaś prowokacja?
    Ktoś kiedyś napisal: "szukajcie a znajdziecie..."

    pozdrawiam

  5. #15

    Domyślnie

    Przypomina mi się sytuacja z przesłuchań piosenki studenckiej (?). Każdy występujący miał zaśpiewać 2 utwory. Jeśli jury się spodoba, poproszą o trzeci utwór. Na koniec jury wygłasza kilka słów, ocenia wystep. Przesłuchania w teatrze, otwarte dla publiczności.

    Wchodzi pewien zespół, zaczyna śpiewać. Brzmi to tak sobie, w tekście pełno wulgaryzmów. Jury krytycznie ocenia występ, prosi następny zespół. Lider zespołu wyraźnie rozczarowany, chciałby zaśpiewać trzeci utwór, który jest naprawdę dobry. Na co komentarz z sali: "dlaczego dopiero teraz?". Śmiech, kurtyna.
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  6. #16

    Domyślnie

    Wybaczcie ale czytam i kompletnie mnie nie zaskakujecie.
    Nawet nie staracie się w najmniejszym stopniu odebrać/wczuć się w zdjęcie. Sformatowani do „bulu...”
    Tak to zdjęcie jest brzydkie
    Tak, jest źle zrobione technicznie jeżeli tylko analizujemy je od strony „poprawności”
    I to jest właśnie błędne podejście bo przez te zasady przeslaniacie możliwość właśnie innego spojrzenia.
    Jak tylko ktoś wstawi ładną babę w staniku i w majtkach lub bez to łaaaał

    Dobrze że reżyserzy i operatorzy filmowi nie mają takich ograniczeń.
    blair witch project
    Przełamując fale
    idioci
    Takie pierwsze z brzegu. Klimat/przekaz jest sprawa priorytetową.

    Tak to zdjęcie jako pojedynczy kadr nie obroni się. Już o tym pisałem. Natomiast jako cykl zdjęć lub kadr z filmu jest według mnie ciekawa propozycją.

  7. #17

    Domyślnie

    Na szybko BW. Właściciel wątku poprosił mnie o umieszczenie tych wersji tutaj. Moim zdaniem już lepiej to zaczyna wyglądać.


    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  8. #18

    Domyślnie

    To zdjęcie niczym się nie broni, tak kolor jak i BW. Przez to poruszenie wygląda jakby kosmonauta albo pszczelarz jechał na koniu. Widać po trawie że fotograf podążał za obiektem ale nie zgrał się przez co taki slaby efekt. Druga wada to jakość. W tle widać że są miejsca lepiej oświetlone. Czyli miał możliwość wybrania innego miejsca lub zmiany swojej pozycji. Bronienie się tym że to reportaż itd nic nie zmienia bo temat i scena nie jest wyjątkowa, jest wtórna i do bólu możliwa do powtórzenia. Nic się tu nie dzieje wyjątkowego co by usprawiedliwiało taki bubel techniczny.
    A że ktoś uważa się za fotografa to myślę że można wymagać że z pewnymi problemami technicznymi potrafimy sobie lepiej poradzić jak ktoś kto pierwszy raz w rękach ma aparat lub robi zdjęcia telefonem.

    Więc jednoznacznie można stwierdzić że w tym przypadku nie. Nie ma nic co by broniło to zdjęcie tak tematycznie jak i technicznie. W tytule jest ciemno, zimno i mokro. Ja widzę tylko ciemno, bardzo słaby panning i zaszumienie które swoim ostrym charakterem dominuje na zdjęciu i irytuje w odbiorze i tak już słabej pracy.

  9. #19

    Domyślnie

    Wersje BW ciekawe. Muszę kiedyś zgłębić temat konwersji do BW. Szkoda tylko świateł.


    Macie rację, że zdjęcie jest brzydkie, ponure, rozmazane itp. Dziękuję - takie miało być. Jest też mocno zaszumione i ogólnie rzec ujmując - obrazek słaby technicznie... To akurat "zasługa" urządzenia do fotografowania jakie wtedy miałem przy sobie. Śmieszą mnie głupoty wypisywane często na tym forum, że zdjęcie robi fotograf a nie aparat... Często piszą to osoby posiadające sprzęt za kilkadziesiąt tysięcy złotych albo i więcej... Ale to tak na boku - nie czepiajcie się - bo zgadzam się, że umiejętności fotografującego są bardzo ważne.

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Bronienie się tym że to reportaż itd nic nie zmienia bo temat i scena nie jest wyjątkowa, jest wtórna i do bólu możliwa do powtórzenia.
    A cóż to za argument? Przejrzałem Twój wątek krajobrazowy i mogę napisać to samo. Uwaga! - dodatek dla rozumiejących więcej niż napisałem - Zdjęcia z wątku 90s w zdecydowanej większości uważam za dobre lub bardzo dobre, ale mogę napisać, że są "wtórne i do bólu....."
    Jak ktoś powiedział - wszystkie zdjęcia zostały już kiedyś zrobione...
    Nie bronię się też reportażem... Ten dział wydał mi się po prostu odpowiedni

    Teraz napiszę dlaczego zrobiłem to zdjęcie... choć to chyba nie ma sensu

    Pozdrawiam

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gniady Zobacz posta


    Macie rację, że zdjęcie jest brzydkie, ponure, rozmazane itp. Dziękuję - takie miało być. Jest też mocno zaszumione i ogólnie rzec ujmując - obrazek słaby technicznie... To akurat "zasługa" urządzenia do fotografowania jakie wtedy miałem przy sobie. Śmieszą mnie głupoty wypisywane często na tym forum, że zdjęcie robi fotograf a nie aparat... Często piszą to osoby posiadające sprzęt za kilkadziesiąt tysięcy złotych albo i więcej... Ale to tak na boku - nie czepiajcie się - bo zgadzam się, że umiejętności fotografującego są bardzo ważne.


    A cóż to za argument? Przejrzałem Twój wątek krajobrazowy i mogę napisać to samo. Uwaga! - dodatek dla rozumiejących więcej niż napisałem - Zdjęcia z wątku 90s w zdecydowanej większości uważam za dobre lub bardzo dobre, ale mogę napisać, że są "wtórne i do bólu....."
    Jak ktoś powiedział - wszystkie zdjęcia zostały już kiedyś zrobione...
    Nie bronię się też reportażem... Ten dział wydał mi się po prostu odpowiedni

    Teraz napiszę dlaczego zrobiłem to zdjęcie... choć to chyba nie ma sensu

    Pozdrawiam
    Z taką definicją wtórności to faktycznie wszystkie zdjęcia zostały już zrobione.
    Co do jakości zdjęcia to nie zwałabym winy tylko na slaby sprzęt.

    1.Scena nie ma nic wyjątkowego co by usprawiedliwiało to co zrobiłeś.
    Masz tutaj przykład wyjątkowych okoliczności jakie usprawiedliwiałby największy bubel świata
    https://rarehistoricalphotos.com/mot...e-escape-1975/
    niestety zdjęcie wykonano 1975 i jest dobre, więc jakoś kiedyś nie było problemu uwieczniania wyjątkowych momentów i to dobrze technicznie.
    Dziś jakimś dziwnym trafem po raz kolejny sugeruje się że byle bylejakość jest formą samą w sobie i zachętą do szukania głębszego przekazu.
    Dla mnie to żarty zwłaszcza na forum fotograficznym i to w czasach gdy obraz kontrolujemy na bieżąco a automatyka wykonuje całą za nas pracę.
    Rozumie jednak wyjątkowe okoliczności które by usprawiedliwiły takie coś.

    2.Masz miejsce z dużo lepszym światłem, skoro Twój sprzęt jest słaby i masz tego świadomość to dlaczego nie zmieniłeś swojej pozycji lub osoby fotografowanej?

    3.nie byłeś niczym ograniczony poza swoją inicjatywą, nie ma tam ogrodzenia ani nic co by cię blokowało.

    Centralny kadr, nic na czym warto oko zawiesić, oraz tragedia techniczna sprawia że napisałem to co napisałem

    Odnoszę też wrażenie że już więcej wysiłku i energii włożyłeś w te dyskusje i przeglądnięcie moich marnych prac jak w wykonanie tego zdjęcia.

    Myślę też że jesteś w stanie zrobić dużo lepsze zdjęcie, ale skoro tak go bronisz to mogę się mylić.

    Tak czo owak najważniejsze aby Tobie się podobało i wybacz jak cię uraziłem tym co napisałem.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Mokro dość i ciemno...
    By Archibald in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-09-2012, 22:17
  2. [ Pozostałe ] Ciemno, zimno, bez sensu...
    By Shanleaf in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-12-2011, 15:51
  3. [ Krajobraz ] Mokro i zimno
    By micz87 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-12-2011, 21:09
  4. [ Reportaż ] Ciemno , mokro i cieplutko
    By fufinek in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-12-2011, 17:09
  5. [ Reportaż ] TDP - ciemno zimno deszcz
    By malibu in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-09-2008, 17:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •