Close

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 89
  1. #71

    Domyślnie

    Zelber, ty tylko teoretyzujesz . Mam 2 x D850 z gripami i bateriami atomowymi i mam D500 z gripem i bateriami atomowymi - tak więc ten temat jest nieaktualny. Za to szkła to dyskusja danej chwili, warunków i miejsca. Bo fotoloto niby takie proste, ale niestety co innego szybki, a co innego grupa szybkich ; zdarza się grupa wolnych, średnich i szybkich razem; później rozejście, flary i pokaz indywidualny itp. tak więc kombinacji puszki+ szkła jest masa i nigdy za wiele. Całe szczęście, że poza MAKS to raczej wszędzie się dojedzie thinktank Airport Security™ V3.0

  2. #72

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    Zelber, ty tylko teoretyzujesz . Mam 2 x D850 z gripami i bateriami atomowymi i mam D500 z gripem i bateriami atomowymi - tak więc ten temat jest nieaktualny. Za to szkła to dyskusja danej chwili, warunków i miejsca. Bo fotoloto niby takie proste, ale niestety co innego szybki, a co innego grupa szybkich ; zdarza się grupa wolnych, średnich i szybkich razem; później rozejście, flary i pokaz indywidualny itp. tak więc kombinacji puszki+ szkła jest masa i nigdy za wiele. Całe szczęście, że poza MAKS to raczej wszędzie się dojedzie thinktank Airport Security™ V3.0
    Tylko pada tutaj pytanie: Jakie konkretnie zdjęcia da się zrobić D500+60-600, a nie da zrobić(lub zrobić lepiej D500) D850 z gripem +60-600?
    Bo różnica jakościowa pomiędzy pełnym kadrem z 600mm @FF a pełnym kadrem z 400mm @ APS-C będzie bardzo duża.
    Owszem, trochę teoretyzuję. Nie robię zdjęć lotniczych, a przy tym co robię poniżej światła 2.8 i FF nie zejdę :P Co nie zmienia faktu, że ciekawi mnie logika, która się w tym temacie pojawia.
    Ostatnio edytowane przez Zelber ; 21-12-2018 o 22:51

  3. #73

    Domyślnie

    @wilk325 Tadziu jak ktos z Was lotnikow jeszcze bedzie pozbywal sie 500FL tak jak Ty to kieruj do mnie, chetnie rozwaze zakup

    W kwestii ostrosci 500 5.6 to bardzo dobra wiadomosc, cieszy, ze nikon potrafi nadal puscic dobre szkla

  4. #74

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    wszędzie się dojedzie thinktank Airport Security™ V3.0
    Zwanym Magiczną Walizeczką Tadzia
    @Zelber, w praktyce często występują zauważalne różnice, których nie da się opisać teoretycznie.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  5. #75

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jastrząb Zobacz posta
    Szkiełko na f5.6 prezentuje poziom 600VR przymkniętej do 5.6 albo poziom Arta 135 na 2.0.
    Hola hola @Jastrząb nie tak prędko. Szkiełko jest fajne ale nie aż tak
    Do arta 135 nie ma startu żadne szkło nikkora jesli chodzi o rozdzielczość.

    43 lpmm nikkora na 5,6 vs 51.6 lpmm sigmy art na 2,8
    Ta Sigma ma ostrzejsze rogi na 1,8 niż nikkor środek na 5,6
    to tak celem sprostowania

  6. #76

    Domyślnie

    Darku, hola hola!, imatesty i podobne rzeczy zostawiam zawodowcom a najlepiej Lensrentals.com. Teraz podpierasz się wynikami pomiarów rozdzielczości a kilka postów wyżej mówiłeś coś o "genialności" 200-500 względem 500PF, trochę konsekwencji. Wystarczy spojrzeć na MTF, tego nie przeskoczysz Możemy mieć najwyżej szczęście, że nasz obiektyw "rozdziela" tak jak powinien według producenta i nie ma odchyłki w dół...
    Dla jasności, porównywałem cropy, oczywiście wężyk, podniesienie lustra, ostrzenie na LV, ewentualnie doostrzanie ręczne, wybór spośród kilku, kilkunastu zdjęć, zestawy nie były na statywach a na worku strzeleckim itd, a tematem zdjęcia była strona z paszportu z najmniejszym dostępnym dla mnie drukiem i jednodolarówka, testy w zamkniętym pomieszczeniu, nie świeciłem światłem, które mogłoby nagrzać jakiś bąbel powietrza przed obiektem itd...
    Mówię to co widziałem na cropie, jakie zauważyłem różnice, albo różnice były minimalne i w ślepej próbie nie trafiłbym które szkło jest które.
    Z drugiej strony jeżeli polegałbym na testach w necie i patrzył na niektóre review ze zdjęciami kredek to np. swoją 600VR bym wyp...sprzedał.
    Podsumowując, nie twierdze, ze art135 nie jest lepszy (ostrzejszy) od 500PF, mówię, że nie zauważyłem różnicy i szkła prezentują identyczny poziom w warunkach jakie opisałem powyżej.

  7. #77

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jastrząb Zobacz posta
    Darku, hola hola!, imatesty i podobne rzeczy zostawiam zawodowcom a najlepiej Lensrentals.com. Teraz podpierasz się wynikami pomiarów rozdzielczości a kilka postów wyżej mówiłeś coś o "genialności" 200-500 względem 500PF, trochę konsekwencji. Wystarczy spojrzeć na MTF, tego nie przeskoczysz Możemy mieć najwyżej szczęście, że nasz obiektyw "rozdziela" tak jak powinien według producenta i nie ma odchyłki w dół...
    Dla jasności, porównywałem cropy, oczywiście wężyk, podniesienie lustra, ostrzenie na LV, ewentualnie doostrzanie ręczne, wybór spośród kilku, kilkunastu zdjęć, zestawy nie były na statywach a na worku strzeleckim itd, a tematem zdjęcia była strona z paszportu z najmniejszym dostępnym dla mnie drukiem i jednodolarówka, testy w zamkniętym pomieszczeniu, nie świeciłem światłem, które mogłoby nagrzać jakiś bąbel powietrza przed obiektem itd...
    Mówię to co widziałem na cropie, jakie zauważyłem różnice, albo różnice były minimalne i w ślepej próbie nie trafiłbym które szkło jest które.
    Z drugiej strony jeżeli polegałbym na testach w necie i patrzył na niektóre review ze zdjęciami kredek to np. swoją 600VR bym wyp...sprzedał.
    Podsumowując, nie twierdze, ze art135 nie jest lepszy (ostrzejszy) od 500PF, mówię, że nie zauważyłem różnicy i szkła prezentują identyczny poziom w warunkach jakie opisałem powyżej.
    @Jastrząb masz 100% racji, opierałem się na własnym teście jak zawsze to robię ale zacytowałem optycznych, my bad.

    Już się poprawiam. Pytanie jest czy da się to zauważyć nie patrząc na kropy.

    Ja ciekaw jestem 500 Sport, na papierze lepsza od 500 4 FL.

    Ostatnio edytowane przez Dariusz Breś ; 23-12-2018 o 23:10

  8. #78

    Domyślnie

    A Darek uparcie wciska "swoje" sigmy do każdego wątku sprzętowego

    Chopy,
    zakończcie już te "niekończące się" porównania i skomentujcie trochę zdjęć forumowych świerzaków ☺

    Pozdrawiam serdecznie
    Frodo

  9. #79

    Domyślnie

    Też mam 200-500 i nowego 500 pf. Potwierdzam to co napisał Dariusz, że ostrość 500 pf jest zbliżona do dobrego egzemplarza 200-500, przynajmniej w przypadku moich obiektywów.

  10. #80

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Ja ciekaw jestem 500 Sport, na papierze lepsza od 500 4 FL.
    W czym lepsza?
    Wildlife Photography
    Nikon/Nikkor
    https://tompit.flog.pl/

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •