Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 89
  1. #1

    Domyślnie 500 5,6 PF vs 200-500 5,6

    500 5,6 PF vs 200-500 5,6
    Panowie ten obiektyw jest meeeeega mały i leeeeekkiii!!
    Doznałem szoku biorąc go do ręki

    w niedzielę idę potestować go do zoo wawa wraz z 200-500, ktoś chętny dołączyć?

    ps. uprzedzając, albo moja sztuka 200-500 jest wybitnie ostra albo ten 500 pf słaby, bo ostrość obydwu taka sama, no prawie bo na środku 200-500 wydaje mi się o włos ostrzejszy...


  2. #2

    Domyślnie

    Na optycznych ktoś pisze, że kupił jako jeden z pierwszych w Polsce 500pf i ostrość jest rozczarowująca, porównywalna z N200-500.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slaweko Zobacz posta
    Na optycznych ktoś pisze, że kupił jako jeden z pierwszych w Polsce 500pf i ostrość jest rozczarowująca, porównywalna z N200-500.
    Ten 200-500 to czkawką się odbije nikonowi coś czuję, za dobrego go zrobili
    najpierw pobił 200-400 teraz 500 5,6 pf

  4. #4

    Domyślnie

    Darek, jeżeli możesz, to oprócz zwierzaków weź jakąś np. kartę do gry i zrób zdjęcia statyczne z 8-10 metrów i 20-30m. Porównamy ostrość. Przy zwierzakach może być rożnie. któryś się ruszy i wyciągniemy pochopne wnioski.
    200-500 ma wiele wad. Ale "fajne" jest to, że jak się trafi ostra sztuka to ten zoom ma rewelacyjny stosunek jakość(możliwości)/cena. Mocno zastanawiam się nad 500pf w komplecie z 300pf. W takim wypadku nie miałbym żadnych rozterek dotyczących 600VR (zostałaby w domu).

  5. #5

    Domyślnie

    Pobił 200-400 f4 na pewno nie pod względem AF, wykonania. Ja miałem do testów słabą wersje 200-500 f5.6 Pod względem ostrości było przeciętnie.
    Dobra sztuka każdego obiektywu wymaga całkowicie ustabilizowanej linii montażowej. Nigdy bym się nie spieszył przy kupowaniu nowości.

    Obiektyw nie dla mnie. Niczym mnie nie zachwyca. Canon w 2019r. ma wypuścić Nowe 500mm f4 patrząc na wagę ostatnio zaprezentowanego 400 f2.8 ISIII to nowa pięćsetka będzie super lekka wykonana w standardowej technologi i f4!!
    Wildlife Photography
    Nikon/Nikkor
    https://tompit.flog.pl/

  6. #6

    Domyślnie

    No czekam z niecierpliwością na ten test. W sklepie sprawdzałem 200-500 i było naprawdę spoko. VR bajka , no może trochę AF leniwy.
    Ciekawe jak te mini 500PF wypadnie w porównaniu bo na razie opinii mało, ale generalnie są pozytywne.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomgol Zobacz posta
    No czekam z niecierpliwością na ten test. W sklepie sprawdzałem 200-500 i było naprawdę spoko. VR bajka , no może trochę AF leniwy.
    Myślę, że w 99% użytkowania tego szkła można włączyć limiter który sporo zmienia.

  8. #8

    Domyślnie

    Nikkor500 5.6 jest na brzegu kadru FF ostrzejszy niż wszystkie zoomy klasy 150-600 w centrum - tak wynika z testu optycznych.

    Będąc na górze Wildgarst w Alpach i robiąc zdjęcia samolotom - obok mnie stało trzech fotografów z nikkorami 500 5.6.
    Rozmawiałem chwilę z jednym - był bardzo kontent (miał go na testach z wypożyczalni) i zamierzał kupić go w zamian za tamrona 150-600 G2.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Frodo Zobacz posta
    Nikkor500 5.6 jest na brzegu kadru FF ostrzejszy niż wszystkie zoomy klasy 150-600 w centrum - tak wynika z testu optycznych.
    I tak powinno być, w końcu to stałka. Tylko teraz kwestia tego co zwykle dotyczy superele- dla ilu osób istotne są brzegi które zwykle znajdują się poza centrum kadru...

  10. #10

    Domyślnie

    Zapytaj się fotografujących regularnie przyrodę, lub czyhających na samoloty.
    Nie mówiąc o fotografii sportowej.
    Większość, których znam "skończyli na stałkach"
    A reszta myśli o nich i prędzej czy później zaopatrzy się.
    Ostatnio edytowane przez Frodo ; 26-10-2018 o 22:20

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •