Close

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 55
  1. #31

    Domyślnie

    1. Poproszę pokaż mi te "podobne zdjęcia" z sieci - mam przekonanie, że wśród moich większość jest bardzo autorska. Nawet nowatorska. I zrobiona przed epoką obrazkowego internetu (1996 i 2000 rok). Czyli uważam, że pokazałem Ci to co chciałeś - własną drogę, mimo milionów cycków w sieci. Teraz jest pytanie - czy jest to możliwe w dziedzinie krajobrazu? Chodzą mi po głowie jakieś nie do końca skrystalizowane artystyczne koncepcje w tej materii. To jest główny powód dlaczego tak drążę temat.
    2. To prawda, że dość brutalnie dociskam Was kolanem aby wydobyć postawy. Ale chyba z powodu paru moich pytań nie przestaniesz robić zdjęć? A jeśli tak to tym bardziej należało je zadać.
    3. Zauważ, że zasadniczo w pierwszym poście odniosłem się do zdjęć wpkx, który jak dla mnie jest poza mainstreamem. Może przeniesiemy dyskusję na prace autora bo w dziedzinie podejścia do krajobrazu pewnie nie powiemy sobie już nic nowego?

    Pozdro
    Wiesiek

  2. #32

    Domyślnie

    1. Zapewniam cie, ze widzialem wiele podobnych zdjec. Ale oczywiste jest, ze ot tak pstryk palcami ci ich nie znajde. Wiec moze darujmy sobie kwestie udowadniania.
    A powiedz mi (wiem, to lekka prowokacja) czym rozni sie zdjecie jednego cycka od drugiego?
    Czy to ze jeden jest z lewej a jeden z prawej i roznie zaswiecony to az taka roznica. No goly cycek, to goly cycek przeciez. Cycow w sieci miliony.
    A wlasna droga jest mozliwa w kazdej absolutnie dziedzinie fotografi. I wcale nie musi to byc droga artystyczna (ale moze). Wazne jest to po prostu czuc.
    A idac analogia od wierszy (a poezja reczej jest zaliczana do sztuki) to co Tetmajer mial na mysli piszac ten wiersz ktory zacytowalem. Czy on wyrazal siebie, czy wyrazal swoje odczucia pod wplywem obcowania z gorami, czy moze opisywal to co widzi i odczuwa?
    Ciekawe jakby mu dac aparat do reki, to jakie zdjecia by robil.

    2. Nie czuje sie dociskany kolanem, wierz mi. Probowalem ci wyjasnic te podstawy i po co sie robi zdjecia krajobrazowe, jak je mozna robic, jak to sie odczuwa.
    Tutaj i jeszcze wiecej w innym watku tez o tym rozmiawialismy.
    Tylko, ze to do ciebie wogole nie trafia. I to wcale nie swiadczy o tobie zle czy dobrze.
    Pytanie-po co idziesz droga ktora nie chcesz w sumie isc? Nie podoba sie to nia nie idz ale pozwol innym nia isc.

    3. Ale na temat zdjecia autora nie ma sensu sie wypowiadac, bo sam autor przyznal ze bylo "zartobliwa prowokacja".
    Pisalem o tym. To w sumie co tu oceniac.

    P.S Pominales w odpowiedzi te fragmenty mojego posta, co akurat najbardziej bylem ciekaw co napiszesz.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #33

    Domyślnie

    Faktem jest, że próbowałem tutaj pójść na łatwiznę. Od dłuższego czasu nie śledziłem tego co w "artystycznym" krajobrazie się dzieje. Pamiętam wcześniej trochę innych podejść typu fotografowie drogi czy inne bardziej kreatywne, japońskie podejście do przestrzeni. Liczyłem na to, że coś się dowiem. Tymczasem dostaję coś co doskonale znam. To właśnie miałem trochę na myśli mówiąc o tym, że krajobraz jest "kanałem" fotograficznym. Fotograf jest trochę w roli petenta. Ułoży się błyskawica albo chmurka albo nie. Przechodząc na chwilę do aktu, który łaskawie wspomniałeś powiem z całą odpowiedzialnością, że taki nasz forumowy mackaron robi własną i autonomiczną twórczość. I nie ma tam znaczenia, że cycek jest oświetlony z lewej czy prawej. Bo jest to tylko pretekst do opowieści. Podobnie choćbyś przeszukał cały internet to raczej nie znajdziesz nic podobnego do tych moich kalendarzy bo za pomocą ciała opowiedziałem tam autonomiczną własną treść. I teraz wyjaśniając po raz ostatni - chciałbym opowiedzieć za pomocą krajobrazu - jakąś historię. Powiedzmy jak zrobił to Arthus-Bertrand. Tam jednak odbyło się to na poziomie edycyjnym a ja mówię o kreacji na poziomie poszczególnych obrazków. Skacząc znów do tych aktów - jeszcze przynajmniej u dwóch innych kolegów na forum widzę wysiłek robienia czegoś własnego a Ty wspominasz o katalogach póz. Bo masz właśnie takie "katalogowe" podejście. Katalog plenerów, katalog aury, światła. Skutek jest taki, że nie odróżnisz jednych autorów od drugich bo wszyscy robią to samo i tak samo.

    A w tym naszym forumowym akcie od razu widać kto wrzucił...

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 26-10-2018 o 21:49

  4. #34

    Domyślnie

    Bardzo przepraszam, ale to ty zaczales o robieniu wtornym tego samego. To ja ci to tylko odwrocilem i podalem na przykladzie aktu i cycka i ich milionow w sieci.
    Wiec jak smiesz mi przypisywac katalogowe podejscie.

    "petent ktory czeka jak sie ulozy chmurka czy blyskawica".
    Dobrze ze temu Tetmajerowi jak chodzil po tych gorach odpowiednio chmurki sie ukladaly, bo by jeszcze jakies fraszki potworzyl.

    Bardzo roznimy sie w postrzeganiu pewnych rzeczy i moze tak zostac. Tylko nie umniejszaj czegos czego nie odczuwasz badz nie rozumiesz. To ze ty to tak odbierasz, nie znaczy ze ktos inny tak to odbiera.
    A nnie ma jednej slusznej "definicji".


    P.s Juz wspominalem, ze nie musi byc koniecznie artystycznie zeby zdjecie nioslo jakas tresc badz ladunek odczuc. Zreszta pojecie "artystycznie" tez niezbyt nadaje sie do zdefinowania. Jak sztuka niemal.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #35

    Domyślnie

    No jasne jest, że się różnimy. I wcale nie chodzi o uzgodnienie czegokolwiek. Rozmawiam dla samej rozmowy. Od dawna próbuję zrozumieć ten "Wasz światek". I po części to mi się udaje bo kolekcjonerstwo to bardzo popularne hobby. Coś trzeba robić. I na pewno zbieranie ładnych obrazków to piękne zajęcie. A wszystkie towarzyszące temu okoliczności, opisane przez Ciebie, są mi doskonale znane bo w terenie spędzam grubo powyżej 100 dni w roku.
    Jako fotograf miałem zawsze ambicje aby robić coś własnego, dlatego na fotografię patrzę inaczej. I z tej pozycji pisałem o "gettcie fotograficznym" czy tutaj "kanale fotograficznym". Wydaje mi się, że na forum co ma jednak chyba ciut większe aspiracje, jak technologia, jest to dopuszczalne. A używając dosadniejszego języka szybciej dociera się do sedna. Ale jak ktoś się poczuł dotknięty to przepraszam. Postaram się już w przyszłości nie burzyć tutejszej homeostazy.

    No chyba, że w wątkach wpkx


    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 26-10-2018 o 22:27

  6. #36

    Domyślnie

    Panowie, już się zastanawiałem, czy nie posypać głowy popiołem i schować do mysiej dziury, tymczasem widzę, że Rafał dobrze zrobił otwierając.


    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Mam nadzieje tylko, ze nie robisz tego za czesto, znaczy nie bawisz sie w prowokacje zartobliwe czy nie.
    Krzysztof, po mojej deklaracji spodziewałem się takich wątpliwości, jednak odpowiedź nie jest jednoznaczna nawet dla mnie. Dlatego wolę, by każdy sobie sam je rozwiał.
    Dodam tylko, że wg mnie większość publikacji (a może każda) to prowokacje - przede wszystkim autorów wobec samych siebie.
    Ale nie każdy sobie z tego zdaje sprawę, np. ja to sobie uświadomiłem właśnie teraz.

    Wiesiek, nieźle mnie zaskoczyłeś.
    Dziękuję.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  7. #37

    Domyślnie

    Mozna robic zdjecia krajobrazowe dla slitasnch obrazkow, mozna dla samego doswiadczania tego i ladunku emocjonalnego jaki to z soba niesie, mozna tez jak ktos bardzo chce zrobic z teg artyzm.
    A w akcie mozna zrobic zdjecie artystyczne lub zdjecie cycka numer milion+1.

    I w tym i w tym chodzi zeby poczuc cos co nas poruszy, chociaz troche. To ze ciebie wogole krajobraz nie rusza a co innego to juz wielokrotnie pisales.

    Dla mnie o ile nie jest to zdjecie przyslowiowej cioci na imieninach w fotografi chodzi o to zeby cos poczuc.
    I ja moge cos poczuc zarowno przy krajobrazie czy przy akcie...

    Tez rozmawiam dla samej rozmowy, tylko szkoda ze jak ja usilowalem troche glebiej siegnac i dawalem ci fragment wiersza Tetmajera i sugerowalem co by bylo gdyby dac mu aparat jak tam wtedy byl i jakie zdjecie by moglo powstac wtedy...
    Mam nadzieje ze chociaz nad tym troche pomyslales.


    I sie wpkx wcial widze miedzy wodke a zakaske ze swoim postem

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Panowie, już się zastanawiałem, czy nie posypać głowy popiołem i schować do mysiej dziury, tymczasem widzę, że Rafał dobrze zrobił otwierając.



    Krzysztof, po mojej deklaracji spodziewałem się takich wątpliwości, jednak odpowiedź nie jest jednoznaczna nawet dla mnie. Dlatego wolę, by każdy sobie sam je rozwiał.
    Dodam tylko, że wg mnie większość publikacji (a może każda) to prowokacje - przede wszystkim autorów wobec samych siebie.
    Ale nie każdy sobie z tego zdaje sprawę, np. ja to sobie uświadomiłem właśnie teraz.

    Dziękuję.
    Odpowiedz jak zwykle zawoalowana i wieloznaczna. Ale widzisz, tak napisze wprost. Wazna jest tutaj wiarygodnosc. Czy autor wystawiajac zdjecie robi to naprawde czy jednak nie.
    Bo to wplywa na odbior przez ogladajacych. I kazdy autor powinien sie zastanowic czy chce zeby inni jednak odebrali istote jego przekazu, czy moze tego przekazu wogole nie bylo...
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Panowie, już się zastanawiałem, czy nie posypać głowy popiołem i schować do mysiej dziury, tymczasem widzę, że Rafał dobrze zrobił otwierając.
    Krzysztof, po mojej deklaracji spodziewałem się takich wątpliwości, jednak odpowiedź nie jest jednoznaczna nawet dla mnie.
    Nieźle manipulujesz. Zrobić z niczego coś, a potem coś z niczego
    Fuji

  9. #39

    Domyślnie

    Widzę, ze chcecie kolejną deklarację na tacy. Nie będzie. Ale mogło nie być i tamtej.
    Tymczasem, poza notdotem, nikt nie zwrócił uwagi na to, czym jest tytułowy bohater. A to nie jest raczej częsty widok na środku pola.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Widzę, ze chcecie kolejną deklarację na tacy. Nie będzie. Ale mogło nie być i tamtej.
    Tymczasem, poza notdotem, nikt nie zwrócił uwagi na to, czym jest tytułowy bohater. A to nie jest raczej częsty widok na środku pola.
    Sratatata. Proszę nie odwracać kota ogonem
    Fuji

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Artefakt
    By wpkx in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-10-2015, 18:14
  2. [ Architektura ] Artefakt
    By dominikpl72 in forum Architektura
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-12-2013, 18:26
  3. [ Krajobraz ] Artefakt...
    By PABLOOK in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 26-07-2011, 21:31
  4. artefakt
    By wojas123 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-06-2008, 13:34
  5. Artefakt
    By kristof in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-04-2007, 17:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •