Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    To zaufaj mi, nie ma sensu kupować używanego D3100 (i tak model ma już z 8 lat), jeśli masz tylko jedno podstawowe szkło.

    Do wideo kup jakiś point-and-shoot Samsunga, Olka, albo Canona. Model 3-4 letni. Jakiegoś PowerShota z drugiej ręki w dobrym stanie za 300-400 zł. Bedzie walił wideo że hej.
    Pozdrawiam, Kuba

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pilon Zobacz posta
    To zaufaj mi, nie ma sensu kupować używanego D3100 (i tak model ma już z 8 lat), jeśli masz tylko jedno podstawowe szkło.

    Do wideo kup jakiś point-and-shoot Samsunga, Olka, albo Canona. Model 3-4 letni. Jakiegoś PowerShota z drugiej ręki w dobrym stanie za 300-400 zł. Bedzie walił wideo że hej.
    Ale jak będę robił film lub zdjęcia to z lustrzanką wyglądam profesjonalnie a z tym małym popierdułkiem... Sam wiesz o co chodzi. To co z tego że te bezlusterkowce robią takie super zdjęcia ale ludziom nie przemówisz.

    Mam jeden aparat kompakt Sonego ale nie wiem czy on robi super filmy. Spróbuje. A co ty byś polecił dalej jak bym w to wszedł?

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcinek1992 Zobacz posta
    Ale jak będę robił film lub zdjęcia to z lustrzanką wyglądam profesjonalnie a z tym małym popierdułkiem... Sam wiesz o co chodzi. To co z tego że te bezlusterkowce robią takie super zdjęcia ale ludziom nie przemówisz.

    Mam jeden aparat kompakt Sonego ale nie wiem czy on robi super filmy. Spróbuje. A co ty byś polecił dalej jak bym w to wszedł?
    Do zdjęć masz lustrzankę. Nic nie trzeba kupować, dopóki nie będą Twoich zdjęć drukować na wiaty przystankowe, a i tam 6MP ujdzie i nikt się nie połapie. Do publikacji w internecie 6MP to i tak ból głowy z pomniejszaniem fot.

    Do wideo z D3100 i tak będziesz wyglądał jak wszystko inne, ale nie profesjonalista. D3100 to maleńki aparat, da się go zakryć dłonią, nieco większe obiektywy są od niego cięższe.

    Trochę nie rozumiem filozofii - chcesz spróbować wideo w reportażu, zakładam, że nie znasz podstaw, jednak potrzebujesz wyglądać pro - przecież do sejmu i tak nie wejdziesz, żeby zrobić wywiad z premierem.

    To jakie aparat robi filmy nie ma nic do rzeczy, dopóki nie złapiesz zasad reżyserki i montażu.

    Są trzy opcje:

    1. Nauczyć się na kompakcie, jak cały proces od A do Z opanujesz na tyle, że będziesz w stanie opowiedzieć 10cio minutową historię z przesłaniem, to przenosisz się do pkt 2.
    2. Kupujesz D3100 albo coś odrobinkę lepszego i jeszcze jeden obiektyw, zatrzymujesz D50 żeby stworzyć mini system. Łączysz wideo reportaż ze zdjęciami. Jeśli zaczniesz zarabiać na tym przynajmniej 4000 zł miesięcznie, miesiąc w miesiąc przez pół roku, przed końcem 2020 roku, to idziesz do pkt 3.
    3. Kupujesz Canona 5D, albo 1ds, no i szkła (jakiekolwiek edycje "mk" będą wtedy dostępne). Albo BlackMagic Ursa Mini, i się śmiejesz.
    Pozdrawiam, Kuba

  4. #14
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pilon Zobacz posta
    To jakie aparat robi filmy nie ma nic do rzeczy, dopóki nie złapiesz zasad reżyserki i montażu.
    Przylacze sie do dyskusji... gdzie szukac wartosciowych materialow odnosnie zasad rezyserki i montazu wideo. Jezeli chodzi o strone techniczna aparat/kamera to powoli ogarniam temat. Jezeli chodzi zas o montaz to DaVinci Resolve 15 moim przyjacielem powoli staje sie.

  5. #15

    Domyślnie

    Oglądać, oglądać i jeszcze raz oglądać filmy. Ale nie typu StarTrek 387D czy Transformers część 47.

    Zacząć od Wernera Herzoga i "Aguirre..." oraz "Fitzcarraldo". Herzog jest geniuszem, który nigdy nie używa storyboardów. Te filmy to strumień świadomości.
    "Nóż w wodzie" i "Prawo i pięść", ogólnie cały Lipman jeśli chodzi o zdjęcia. Plus wczesny Polański i cały Wajda.
    Cały A. G. Iñárritu i cały E. Lubezki. Razem, czy osobno.

    Wszystko powyższe analizować, pauzować, przewijać w nieskończoność, bo to nastawia umysł na puryzm kamery.

    Część techniczna edycji na kompie i b-roll - YouTube, cały, wyszukując co potrzeba, ale szczególnie poszukaj m.in. Peter McKinnon, Matti Haapoja. Świetne rady dla początkujących.

    Weekendowe kursy po 2 x 8 godzin - zapomnij, lepiej kupić filtry do kamery albo roczną subskrypcję Adobe Premiere i dobre wino do tych filmów powyżej.

    Jeśli chodzi o Da Vinci - jest genialny, ale pamiętaj że tam pracuje się na węzłach (nodes), więc przeskok na Adobe czy XCut może bywać konfundujący
    Pozdrawiam, Kuba

  6. #16
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pilon Zobacz posta
    Oglądać, oglądać i jeszcze raz oglądać filmy. Ale nie typu StarTrek 387D czy Transformers część 47.

    Zacząć od Wernera Herzoga i "Aguirre..." oraz "Fitzcarraldo". Herzog jest geniuszem, który nigdy nie używa storyboardów. Te filmy to strumień świadomości.
    "Nóż w wodzie" i "Prawo i pięść", ogólnie cały Lipman jeśli chodzi o zdjęcia. Plus wczesny Polański i cały Wajda.
    Cały A. G. Iñárritu i cały E. Lubezki. Razem, czy osobno.

    Wszystko powyższe analizować, pauzować, przewijać w nieskończoność, bo to nastawia umysł na puryzm kamery.

    Część techniczna edycji na kompie i b-roll - YouTube, cały, wyszukując co potrzeba, ale szczególnie poszukaj m.in. Peter McKinnon, Matti Haapoja. Świetne rady dla początkujących.

    Weekendowe kursy po 2 x 8 godzin - zapomnij, lepiej kupić filtry do kamery albo roczną subskrypcję Adobe Premiere i dobre wino do tych filmów powyżej.

    Jeśli chodzi o Da Vinci - jest genialny, ale pamiętaj że tam pracuje się na węzłach (nodes), więc przeskok na Adobe czy XCut może bywać konfundujący
    WOW!

    Dziekuje... dzieki Twoim wskazowkom bede mial co robic przez cala zime.

    Generalnie proponujesz nauke przez analize wybitnych tworcow. Wlasciwie to od jakiegos czasu ogladajac dobra klasyke kina zaczalem sie lapac na tym ze mniej mnie interesuje film (ktorego fabule i tak znam) a bardziej skupiam sie na ujeciach oraz co i jak zostalo pokazane. Wynika z tego ze jestem blisko do wejscia na wlasciwa sciezke.

    Czy tylko nauka przez analize... czy warto tez cos poczytac na ten temat aby zrozumiec co i dlaczego ?

    Co do oprogramowania to poki co oplacam juz pakiet Adobe Photoshop i robilem podejscie do Premiere. Samo Adobe Premiere mi sie podoba, jednak mam alergie na wszelkiego typu abonamenty. Do PS jestem juz przyzwyczajony i ciezko by mi bylo zrezygnowac. Natomiast w wideo jestem swiezynka
    i dlatego wlasnie Da Vinci Resolve wydalo mi sie ciekawa propozycja. Czy sugerujesz ze pomimo tego i tak docelowo bedzie mnie korcilo zeby uzywac Premiere ? Pytanie o tyle istotne w kwesti nawykow ktore juz teraz powstaja podczas uzywania Da Vinci Resolve.

    Szkoda ze nie mozna wybrac sobie abonamentu na Adobe Photoshop i Premiere w rozsadnej cenie.

  7. #17

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o techniczną część edycji, to nigdy nie kupiłem o tym książki. Wszystko czyli więcej niż każda książka pomieści, jest w internecie.

    Od strony reżyserskiej to polecam „Making Movies” Sydneya Lumeta. Jedyna jaką w tym temacie przeczytałem, ale ponoć nie ma lepszej.

    Cała reszta to nastawienie umysłu, bo jak można napisać książkę o czymś co nie istnieje, czyli Twoim potencjalnym filmie...?

    Oglądaj ile się da, kręć i montuj ile się da, dopóki Tobie się podoba a ludzie oglądają z zadowoleniem. To najlepsza szkoła.

    Adobe ma dobre plany jeśli zamówisz je w Euro czy Dolarach - problem - trzeba skorzystać ze znajomych, albo wirtualnych kart, które nie zawsze zadziałają i i tak zablokują dany region. Dodam, ze PayPal problemu nie rozwiąże bo Adobe wykrywa region z PayPala. Polska ma krzywdząca przebitkę walutową na plany Adobe. I chyba nie pozwala mieszać planów na różne aplikacje (tutaj nie dam głowy). Ja za wszystko od Adobe (każdy program i miesięcznie odrobina stocku) płacę €60 na miesiąc na 3 kompy na każdy pojedynczy program.

    DaVinci jest super jeśli masz czas. Do szybkich edycji najlepszy jest chyba Premiere, bo automatyzacja jest ekstra (np jeśli używa się klipów kompozytowych ze zdjęć, można konwertować albumy z LR na klipy). Plus liniowa filozofia edycji - dużo bardziej jak Lego niż DaVinci. Final Cut X tez jest bardzo intuicyjny.
    Pozdrawiam, Kuba

  8. #18
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pilon Zobacz posta
    Jeśli chodzi o techniczną część edycji, to nigdy nie kupiłem o tym książki. Wszystko czyli więcej niż każda książka pomieści, jest w internecie.

    Od strony reżyserskiej to polecam „Making Movies” Sydneya Lumeta. Jedyna jaką w tym temacie przeczytałem, ale ponoć nie ma lepszej.

    Cała reszta to nastawienie umysłu, bo jak można napisać książkę o czymś co nie istnieje, czyli Twoim potencjalnym filmie...?

    Oglądaj ile się da, kręć i montuj ile się da, dopóki Tobie się podoba a ludzie oglądają z zadowoleniem. To najlepsza szkoła.

    Adobe ma dobre plany jeśli zamówisz je w Euro czy Dolarach - problem - trzeba skorzystać ze znajomych, albo wirtualnych kart, które nie zawsze zadziałają i i tak zablokują dany region. Dodam, ze PayPal problemu nie rozwiąże bo Adobe wykrywa region z PayPala. Polska ma krzywdząca przebitkę walutową na plany Adobe. I chyba nie pozwala mieszać planów na różne aplikacje (tutaj nie dam głowy). Ja za wszystko od Adobe (każdy program i miesięcznie odrobina stocku) płacę €60 na miesiąc na 3 kompy na każdy pojedynczy program.

    DaVinci jest super jeśli masz czas. Do szybkich edycji najlepszy jest chyba Premiere, bo automatyzacja jest ekstra (np jeśli używa się klipów kompozytowych ze zdjęć, można konwertować albumy z LR na klipy). Plus liniowa filozofia edycji - dużo bardziej jak Lego niż DaVinci. Final Cut X tez jest bardzo intuicyjny.
    Jeszcze raz dziekuje za wskazowki odnosnie nauki. Rezultaty zapewne bede mial na wiosne

    Jezeli chodzi zas o program to musze przemyslec temat.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. d7000 -ale nagrywanie filmów
    By chaber in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-12-2013, 20:44
  2. d90 - nagrywanie filmów
    By dziurol in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 16:48
  3. d700 a nagrywanie filmow hd??
    By Kensei in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 02-01-2011, 13:03
  4. Nagrywanie filmów w D80
    By Debocik in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-12-2010, 02:26
  5. N5k - Nagrywanie filmow w HD ????
    By wojtekawm in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19-08-2010, 16:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •