Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Budżetowe nagrywanie filmów

    Witam
    Jak wiadomo od nagrywania filmów są kamery ale zauważyłem że dużo blogerów, youtuberów kręci filmy lustrzankami/bezlusterkowcami. Chciałbym się was zapytać jakie jest wasze zdanie na ten temat. Bo myślałem sobie żeby amatorko kupić sobie Lustrzankę Canona lub Nikona i spróbować sił w reportażach.
    Posiadam Nikona D50 Ale on nie posiada trybu robienia filmików i jest już staruszkiem.
    Jak taka lustrzanka sprawdza się w praktyce?
    Czy bateria pozwala na dłuższe sceny czy tylko krótkie paro minutowe nagrania?
    Myślałem o zakupie na sam początek "zabawy" Nikona D3100 z obiektywem 50mm ale nie wiem czy jest to dobry pomysł.
    Czekam na wasze opinie.

  2. #2

    Domyślnie

    Siedzę w wideo już dobre dwa lata, ogólnie w marketingu, tak czy inaczej nie ma od roku tygodnia, żebym nie kręcił czegoś, albo nie składał ze stocka/materiałów od klienta, itp itd.

    Jak dla mnie wideo, to w 60% pomysł i oko, 30% dobra edycja i 10% kamera.

    Pytanie - czy kiedykolwiek nakręciłeś już autorskie wideo, poskładałeś je i pokazałeś publicznie?

    Jeśli nie, to przetestuj czy te 60% i 30% to coś, co Ci "leży". Pierwsze 30-50 klipów, które zrobisz, zaufaj mi, będzie tak samo wyglądało z Canona 1ds mIV, Nikona D3100, czy dobrej komórki.
    Pokręć miesiąc na telefonie, zacznij bawić się darmowym Da Vinci Resolve, póki nie poczujesz że te 90% to Twoja rzecz. Wtedy wydaj kasę na te 10%.

    Polecam:

    O tym, że kamera nie gra roli,



    I o tym, co można teraz osiągnąć telefonem, (nie koniecznie tym użytym tutaj),
    Pozdrawiam, Kuba

  3. #3

    Domyślnie

    Ps. Zanim zostanę skrytykowany, uzasadnię:

    1. Temat to BUDŻETOWE nagrywanie. Więc z minimalnym wydatkiem. Około 2200 PLN za nowy D3100 to nie jest rozwiązanie budżetowe, na "próbę". Bo ja autor pisał, chce spróbować.

    2. Autor nadal ma dwunastoletni już model aparatu, a w technologii to cała epoka. Tak więc zakładam, że jeśli fotografia jako pasja nie rozwinęła się w takim kierunku, który ten sprzęt by ograniczał, myślę, że wideo również może ewoluować technicznie dość powoli w tym przypadku. I to nie oznacza, że mówię iż autor nie robi świetnych zdjęć. D50 czy D4 - nie ma tu przepaści i jeśli ktoś ma oko to 6MP i aparat staruszek nic nie zmienia. Mówię tylko o być może niepotrzebnym wydatku, tylko by "spróbować".
    Pozdrawiam, Kuba

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pilon Zobacz posta
    Ps. Zanim zostanę skrytykowany, uzasadnię:
    Ale tu nie ma co uzasadniać. To jest tzw. oczywista oczywistość. Nam się zdarzyło, że do bardzo poważnego projektu poszły ujęcia z komórki, nikt w ogóle nie podejmował tematu czym to było robione. Liczy się treść.
    Zresztą to samo jest ze zdjęciami. Ludzie kupują sprzęt za dziesiątki tysięcy myśląc że tym zniwelują własne niedostatki - żeby nie było - ja sam tkwiłem w takim przekonaniu przez lata.
    Pozdrawiam
    Marcin

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pilon Zobacz posta
    (...)D50 czy D4 - nie ma tu przepaści(...)
    Dodam, że jako pisałem wcześniej, że 12 lat to epoka w technologii - nie ma tu przepaści jeśli chodzi o samą filozofię fotografii. Jeśli mówimy o technicznym środku zapisu - jasne, przepaść jest.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ale tu nie ma co uzasadniać. To jest tzw. oczywista oczywistość. Nam się zdarzyło, że do bardzo poważnego projektu poszły ujęcia z komórki, nikt w ogóle nie podejmował tematu czym to było robione. Liczy się treść.
    Zresztą to samo jest ze zdjęciami. Ludzie kupują sprzęt za dziesiątki tysięcy myśląc że tym zniwelują własne niedostatki - żeby nie było - ja sam tkwiłem w takim przekonaniu przez lata.
    Zgoda pełna - ja również utkwiłem lata temu w megapikselach, jasności obiektywów i Photoshopie.
    Pozdrawiam, Kuba

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuje bardzo za odpowiedzi. Tego Nikona chciałem kupić używanego bo po co nowy jak nie wiadomo czy z tego chwilowego "zapału" coś wyjdzie. Smartfon wg mnie nie robi aż tak dobrych filmów. Mam Xiaomi redmi 4x i on jest średni. Jak zacząłem nagrywać nim filmiki to bateria w nim szybko się kończy a na dodatek telefon mocno się nagrzewa.
    Czytałem troche w internecie o tym:
    Jak dla mnie wideo, to w 60% pomysł i oko, 30% dobra edycja i 10% kamera.
    No rzeczywiście to jest prawda, ale jeżeli coś nie jest ładnie zrobione to jestem ciekaw czy w ogóle zainteresuje to kogoś.
    O programie Da Vinci Resolve niestety nie słyszałem ale wypróbuje na pewno.

  7. #7

    Domyślnie

    Ile chcesz maksymalnie wydać?

    Remi x4 morduje stabilizacja, czy też jej brak, przejrzałem próbki na YT i statyczne wideo jest ok, telefon w ruchu nagrywa czkawkę z pikselozą.

    Tak czy inaczej, nawet z Xiaomi, jeśli treść i montaż są dobre, ludzie się zainteresują.

    Spróbuj nagrać coś na Xiaomi i pobawić się edycją. Potem kupuj.

    Pisz, ja pomogę z edycją na ile się da na odległość.
    Ostatnio edytowane przez pilon ; 25-10-2018 o 11:58
    Pozdrawiam, Kuba

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak ma być tani aparacik do video i foto to brałbym coś z tanich samsungów bezluster bo model NX3000 czy NX300 da jakość na wysokim poziomie z dobrze działającym af, obiektywy też tam można fajne nadal kupić, starymi lustrzankami nie zawracałbym sobie głowy.
    Ewentualnie sony nex 5/6 albo olympus epl coś koło modelu 5.

  9. #9

    Domyślnie

    @marcinek1992

    Jakie masz obiektywy aktualnie?
    Pozdrawiam, Kuba

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pilon Zobacz posta
    @marcinek1992

    Jakie masz obiektywy aktualnie?
    W Nikonie D50 mam obiektyw 18-55 czyli kitowy ale wydaje mi się że sprzedam ten aparat bo właśnie chciałbym mieć coś do nagrywania i fotografi taki 2 zakresowy. A Nikon D50 udało mi się odkupić od starszego pana za 350 zł.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. d7000 -ale nagrywanie filmów
    By chaber in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-12-2013, 20:44
  2. d90 - nagrywanie filmów
    By dziurol in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 16:48
  3. d700 a nagrywanie filmow hd??
    By Kensei in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 02-01-2011, 13:03
  4. Nagrywanie filmów w D80
    By Debocik in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-12-2010, 02:26
  5. N5k - Nagrywanie filmow w HD ????
    By wojtekawm in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19-08-2010, 16:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •