Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Popatrzylem na aktualną ofertę Cyfrowych i widzę, że do 1000 pln masz zestaw jak potrzeba.
    Statyw np taki z łamaną kolumną, niezastąpiony również do makro https://www.cyfrowe.pl/aparaty/staty...luminiowy.html
    jeżeli bez łamanej kolumny to nieco tańszy i z większym udźwigiem https://www.cyfrowe.pl/aparaty/staty...3-tma27al.html
    Głowice, podam Ci link do całej strony katalogu jest w czym wybierać https://www.cyfrowe.pl/statywy-i-akc...,1,11,250.html szczególnie zwracam uwagę na Benro Video S4-S8. Różnią się wyłącznie udźwigiem.
    Mają jedną cechę ktora jest dla mnie bardzo wygodna - długa rączka ktorą łatwo prowadzi się cały zestaw i jednym lekkim skrętem nadgarstka blokuje położenie. Druga ręka jest całkowicie wolna np do obsługi body.
    Nie przesadzaj też z udźwigiem, Twój zestaw waży raptem około 3 kg.
    Jeszcze jedno - Głowice Benro są na złączkach typu Arcaswis ktory jest dość powszechnym standardem. Natomiast Manfrotto ma swój standard i drogie elementy do niego.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Popatrzylem na aktualną ofertę Cyfrowych i widzę, że do 1000 pln masz zestaw jak potrzeba.
    Statyw np taki z łamaną kolumną, niezastąpiony również do makro https://www.cyfrowe.pl/aparaty/staty...luminiowy.html
    jeżeli bez łamanej kolumny to nieco tańszy i z większym udźwigiem https://www.cyfrowe.pl/aparaty/staty...3-tma27al.html
    Głowice, podam Ci link do całej strony katalogu jest w czym wybierać https://www.cyfrowe.pl/statywy-i-akc...,1,11,250.html szczególnie zwracam uwagę na Benro Video S4-S8. Różnią się wyłącznie udźwigiem.
    Mają jedną cechę ktora jest dla mnie bardzo wygodna - długa rączka ktorą łatwo prowadzi się cały zestaw i jednym lekkim skrętem nadgarstka blokuje położenie. Druga ręka jest całkowicie wolna np do obsługi body.
    Nie przesadzaj też z udźwigiem, Twój zestaw waży raptem około 3 kg.
    Jeszcze jedno - Głowice Benro są na złączkach typu Arcaswis ktory jest dość powszechnym standardem. Natomiast Manfrotto ma swój standard i drogie elementy do niego.
    Dzięki za linki, przeglądałem gotowe zestawy z głowicą wideo i jak się okazuje to dużego wyboru nie ma, myślałem że zestaw wyjdzie taniej. Zastanawia mnie bo ponoć Benro jest trochę gorzej wykonane jak Manfrotto czy takie statywy w kwocie ok.500zł są wytrzymałe, niezawodne i co najważniejsze stabilne ? Manfrotto ma zaciski tutaj widzę jakiś inny patent.
    Co do samej głowicy S4 znalazłem takie informacje które mnie niepokoją:
    Minusem jest ciężki dostęp do płytki szybkiego mocowania tzn. pokrętła zahaczają o aparat - istnieje tylko jedno położenia gdzie da się zamocować aparat do płytki - inne położenia blokują możliwości wykorzystania przeciwwagi - z tego co widzę każdy ma z tym problem
    Ciekawe czy model S6 ma podobny problem ?

  3. #23

    Domyślnie

    Trudno gwarantować czy Benro będzie taki jak Manfrotto. Ja kupiłem Manfrotto chociaż planowałem Benro ale tylko dlatego, że Benro ktore mnie interesowały przez jakiś czas były niedostępne, a Manfrotto miało promocję i kupiłem 190 w cenie odpowiednika Benro. Benro jest na rynku długo i narzekań nie słychać. O Manfrotto można na pewno powiedzieć, że w Polsce mają bardzo dobry serwis. Sam musisz zdecydować, ale czego nie wybierzesz to parametry będą bardzo podobne.
    Zaciski są w Benro produkowane w dwóch wersjach na "klip" i na "pokrętło". Większość statywów mieli do wyboru, co kto lubi. Manfrotto chyba tego patentu z pokrętłami nie robi.
    Czy śruba do mocowania płytki Arca jest w tej konkretnej głowicy w wygodnym miejscu to nie odpowiem, ja z innymi glówicami Arca swiss żadnych problemów nie napotkałem. Osobiście ten typ mocowania uważam za bardzo dobry, tani i najbardziej uniwersalny ponieważ stosuje go większość obecnych producentów głowic i różnych dodatków np PeakDesign. Do tego zauważ, że Ty będziesz mocował z reguły zestaw na stopce pierścieniua obiektywu więc dostę do niej powinien być dobry.
    Myślę, że nie ma co zbytnio kobinować i szukać trudności na zapas, tylko pójść do sklepu porosić o wybrany wariant głowica tripod (jeżeli nie mają na stanie to poprosić o sprowadzenie) i na miejscu to wypróbować. To jest najlepsza metoda kupowania statywów.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Trudno gwarantować czy Benro będzie taki jak Manfrotto. Ja kupiłem Manfrotto chociaż planowałem Benro ale tylko dlatego, że Benro ktore mnie interesowały przez jakiś czas były niedostępne, a Manfrotto miało promocję i kupiłem 190 w cenie odpowiednika Benro. Benro jest na rynku długo i narzekań nie słychać. O Manfrotto można na pewno powiedzieć, że w Polsce mają bardzo dobry serwis. Sam musisz zdecydować, ale czego nie wybierzesz to parametry będą bardzo podobne.
    Zaciski są w Benro produkowane w dwóch wersjach na "klip" i na "pokrętło". Większość statywów mieli do wyboru, co kto lubi. Manfrotto chyba tego patentu z pokrętłami nie robi.
    Czy śruba do mocowania płytki Arca jest w tej konkretnej głowicy w wygodnym miejscu to nie odpowiem, ja z innymi glówicami Arca swiss żadnych problemów nie napotkałem. Osobiście ten typ mocowania uważam za bardzo dobry, tani i najbardziej uniwersalny ponieważ stosuje go większość obecnych producentów głowic i różnych dodatków np PeakDesign. Do tego zauważ, że Ty będziesz mocował z reguły zestaw na stopce pierścieniua obiektywu więc dostę do niej powinien być dobry.
    Myślę, że nie ma co zbytnio kobinować i szukać trudności na zapas, tylko pójść do sklepu porosić o wybrany wariant głowica tripod (jeżeli nie mają na stanie to poprosić o sprowadzenie) i na miejscu to wypróbować. To jest najlepsza metoda kupowania statywów.
    Zrobię tak jak piszesz, jeszcze raz wybiorę się do sklepu i porównam statywy oraz głowice, tak będzie najlepiej.

  5. #25

    Domyślnie

    Odwiedziłem sklepy i mam kolejny problem z głowicą jaką wybrać. Same nogi do statywu są bez większych uwag, wybrałem model Manfrotto 055XPRO3, choć wydaje mi się po rozłożeniu nóg i gdy napinam ręką widać jak występują jakiś małe ugięcia, może trzeba mocniej poskręcać nogi bo wydaje mi się rozkładały zbyt luźno i brakowało mi jakiegoś większego wyczuwalnego oporu.
    Problem nie leży jednak w samych nogach bo może to już moje przewrażliwienie, problemem jest głowica.
    Po wysłuchaniu kilku porad i sprawdzeniu w sklepie i w domu głowicy kulowej ta opcja odpada, do obsługi i wyważenia Nikona D750 z Tamronem 150-600 nie jest jednak dobra, następnie sprawdziłem głowice 3 kierunkową MHXPRO- 3W. Niestety ale po zamontowany na stopce obiektywu z aparatem widać było luz i niestabilne trzymanie całości, problem wydawał się w stopce gdzie w Tamronie mam długą stopkę na pierścieniu i po podpięciu do krótkiej kostki Manfrotto nie wyglądało to dobrze. Po delikatnym poruszeniu ręką w kilku kierunkach wychwyciłem luz i niestabilność zestawu. Zgodnie z poradami na tym forum wybrałem następnie głowice wideo, wyważenie było zdecydowanie lepsze bo stopka na obiektywie była na większej płaszczyźnie, problemem natomiast był brak blokady gdzie całość mogła się wysunąć gdybym niedostatecznie to skręcił bądź zapomniał, ale największy problem to malutkie dźwigienki mocujące i blisko siebie, przy szybkich zmianach obiektywu i szczególnie zimą to byłby problem. Dodatkowo przy głowicy wideo Benro stabilność była już gorsza jak w innych, wiec nie byłem z tego zadowolony. Głowice wideo są przeznaczone do innego celu i wydaja mi się mało praktyczne i nie są dobre w moim przekonaniu wygodne do fotografii, być może jestem w błędzie ale takie mam wrażenia . Właściwie z wszystkich opcji wyżej wymienionych nie byłem przekonany i pozostał gimbal.

    Teraz pytanie jaki i czy coś takiego będzie odpowiednie, nie chciałbym iść w straszne duże koszty.
    https://eltec.pl/search/commlite/Glo...60-stopni.html
    Gimabala w sklepie nie mogłem sprawdzić, wiec czekam na zamówienie gdzie będę mógł sprawdzić, w internecie cześć osób polecała Triopo DG3 ale tego już w produkcji chyba nie ma i zapewne cena również byłaby zbyt wysoka.
    Ktoś z was może podzielić się spostrzeżeniami na temat MOSSO bo to chińszczyzna, ale w akceptowalnej cenie, nie wiem jak z jakością i stabilnością.
    Ewentualnie jaki inny gimbal ?

  6. #26

    Domyślnie

    Kilka słów od użytkownika SS 150-600, gimbala i monopoda.
    1. Stopka statywowa - oryginalna stopka w moim przypadku była za krótka i jest problem z wyważeniem na długim końcu.
    Wymieniłem na dłuższa, podpinam gripa i jest znacznie lepiej.
    2. Gimbal - mam Sirui, ktory jest wypełniony olejem. Znacznie lepiej zachowuje się przy zmianie środka ciężkości (ogniskowej), prawdopodobnie poza Twoim budżetem.
    Zestaw mało mobilny, do zasiadek.
    3. Monopod z głowicą tilt - najlepsza sprawa do podchodu, ale dalej problem z wyważeniem - potrzebna długa stopka lub płytka.

  7. #27

    Domyślnie

    Z tego co zauważyłem to stopka statywowa obiektywu jest długa i gdy zamontuje na małej kostce to jest problem z wyważeniem.
    Popatrzyłem na Gimbale pod długie tele i widzę jest problem, bo mało tego na rynku, kilka modeli dosyć drogich i podróbki, choć tez niewiele.
    Jak ma ktoś jakieś propozycje to śmiało proszę o informacje

  8. #28

  9. #29

    Domyślnie

    Głupio mi trochę, ale dopiero teraz przeczytałem pierwszego posta.
    Do krajobrazu to jednak monopod nadaje się średnio, chyba, że wystarczą Ci krótkie czasy.
    Gimbal przyda się przy panoramach jedynie.
    Manfrotto ma fajną głowicę hydrostatyczną i kilka rodzajów szybkozłączek, ale te zabawki to już taka cena, że kupisz za to lepszy obiektyw do landszaftu.

  10. #30

    Domyślnie

    Ja 150-600 G2 używałem z głowicą Manfrotto 393 + nogi 055 PROB. Z komplecie dostajesz długą płytkę, więc nie ma problemów z wyważeniem na skrajnych położeniach ogniskowej. Nie jest najtańsza ale ja wychodzę z założenie, że biednego nie stać na oszczędności.
    Mam też Manfrotto 498RC2 ale 393 jest wygodniejsza w wyważaniu i stabilniejsza.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-11-2013, 17:26
  2. Velbon statyw Sherpa 750r i SLIK statyw PRO 500 DX
    By jassekp in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-07-2008, 22:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •