Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31
  1. #11

    Domyślnie

    MK oznacza zestaw (Kit) statywu z głowicą, natomiast MT to sam statyw (Tripod)
    Statyw 055XPRO3 z głowicą MHXPRO-BHQ2 waży w sumie 3 kg, waga samego statywu to 2.5kg
    https://www.manfrotto.com.pl/zestaw-...wa-kolumna-q90
    https://www.manfrotto.com.pl/statyw-...-q90-aluminium

    Polecamy też promocję, która ruszyła wczoraj na modele 190 (statywy -10%, zestawy -15%) .

  2. #12

    Domyślnie

    "Polecamy też promocję, która ruszyła wczoraj na modele 190 (statywy -10%, zestawy -15%)" - promocja na statywy wynosi -15%, a na zestawy -10%

  3. #13

    Domyślnie

    Dziękuję za podzielenie się opiniami
    Myślę że dużo mi to wyjaśniło.

  4. #14

    Domyślnie

    Jeszcze dwa słowa o glówicy kulowej do 150-600, tutaj problem nie polega na tym czy głowica utrzyma zestaw, ale na jej funkcjonalności. Są dwa czynniki które decydują, że z głowicą kulową nie jest to wygodne: waga zestawu i kąt widzenia obiektywu. Żeby się takim zestawem w miarę wygodnie posługiwać obroty w dwóch osiach muszą być płynne , najlepiej jedną ręką bo druga obsługuje w tym czasie przyciski body. Dla mnie głowica kulowa jest do takich zastosowań lepsza tylko od braku jakiejkolwiek głowicy. Każdy ma jednak inne nawyki, ja tylko namawiam do wypróbowania różnych rozwiązań do tego konkretnego przypadku przed zakupem.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Jeszcze dwa słowa o glówicy kulowej do 150-600, tutaj problem nie polega na tym czy głowica utrzyma zestaw, ale na jej funkcjonalności. Są dwa czynniki które decydują, że z głowicą kulową nie jest to wygodne: waga zestawu i kąt widzenia obiektywu. Żeby się takim zestawem w miarę wygodnie posługiwać obroty w dwóch osiach muszą być płynne , najlepiej jedną ręką bo druga obsługuje w tym czasie przyciski body. Dla mnie głowica kulowa jest do takich zastosowań lepsza tylko od braku jakiejkolwiek głowicy. Każdy ma jednak inne nawyki, ja tylko namawiam do wypróbowania różnych rozwiązań do tego konkretnego przypadku przed zakupem.
    Wcześniejsze moje doświadczenia z głowica 3D i obiektywem Canona 100-400 mimo że to inna waga i konstrukcja to wcale aż tak dobrze mi się z tym nie pracowało, choć z takim ciężkim i dużym obiektywem możesz mieć po części racje. W głowicy kulowej znacznie krócej trwały ustawienia jak w 3D, ale nie miałem tak ciężkiego obiektywu.

  6. #16

    Domyślnie

    Tak jak wspomniano wczesniej- każda głowica ma swoje plusy i minusy, a wszystko sprowadza się do stylu fotografowania. Do dynamicznych kadrów ciężkim obiektywem najlepiej sprawdza się gimbal.

  7. #17

    Domyślnie

    Polecam obejrzeć:
    https://www.youtube.com/watch?v=2A-vO9PR0RI
    Pozdrawiam

  8. #18

    Domyślnie

    Pobawiłem się głowicą kulową z Tamronem i faktycznie ma racje @mmluty z długim i ciężkim obiektywem to strasznie nieporęczne się robi.

    Wydaje mi się skoro to głowica wideo to jest brak możliwości robienia zdjęć w pionie i musiałbym przekręcać aparat.
    Teraz nie wiem czy wybierać Benro jakiś odpowiednik Manfrotto 055, lub zakup statywu Manfrotto i głowicy Benro nie wiem jak z dopasowaniem do siebie ? lub też iść tylko w Manfrotto. Nie chciałbym wydać więcej jak 1300zł. Manfrotto wychodzi drogo np. głowica Manfrotto MVH500AH , tańsze głowice są ze słabym udźwigiem. Benro w tych statywach nie orientuje się, słyszałem że niektóre osoby stosują statyw Manfrotto i głowice Benro widzę taki model,np Benro Video S6, cenowo podobnie jak Mamfrotto i cały zestaw mocno mi się finansowo rozrósł.
    Jakieś propozycje ???
    Ostatnio edytowane przez tandori ; 04-04-2019 o 22:07

  9. #19

    Domyślnie

    Z tym przekręcaniem głowicy to przesadzasz. Masz przecież pierścień statywowy na obiektywie na ktorym możesz kręcić obiektywem naokoło ile tylko chcesz bez ruszania głowicy.
    Ostatnio edytowane przez mmluty ; 04-04-2019 o 22:19

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Z tym przekręcaniem głowicy to przesadzasz. Masz przecież pierścień statywowy na obiektywie na ktorym możesz kręcić obiektywem naokoło ile tylko chcesz bez ruszania głowicy.
    No tak, tak to jest jak robi się kila rzeczy na raz
    Teraz przeglądam Benro i wszystko w granicach 1500zł z lepszym udźwigiem, jakieś tańsze propozycje ? Zestaw który był linkowany Benro Video S A373FB + S7 jest już nie aktualny.
    Gimbal odpada, wychodzi drogo, choć z tego co na filmie fajnie to wygląda.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-11-2013, 17:26
  2. Velbon statyw Sherpa 750r i SLIK statyw PRO 500 DX
    By jassekp in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-07-2008, 22:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •