Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 54

Wątek: NIKON D610

  1. #21

    Domyślnie

    Uhu tak bo na w każdym momencie masz możliwość i czas szukania akurat tego miejsca, i zawsze masz możliwość takiego wykadrowania na... "marynarka łączy się z koszulą i jest kontrast."
    To samo można robić w ciemnej sali na weselu, czekasz i szukasz białej koszuli i kontrastowej muszki, żeby móc wykadrować. A nie lepiej nie szukać, tylko zrobić pyk zdjęcie ? Przecież między D600 a D750 nie jest jakaś mega różnica cenowa. A do gości krzyczysz wtedy: MUSICIE UBIERAĆ BIAŁE KOSZULE I KOLOROWE MUSZKI, WSZYSCY CHODZCIE WOLNO Z RUCHAMI DO PRZEWIDZENIA, NAJLEPIEJ WYPIĘCI PRZODEM DO OBIEKTYWU, PRĘŻĄC SWOJE BIAŁE KOSZULE I MUSZKI DO OBIEKTYWÓW, BO MAM SŁABY APARAT I MUSZĘ TAK ZŁAPAĆ NA WAS OSTROŚĆ a najlepiej weźcie telefony i oświetlajcie się latarkami

    jakoś radę daje
    JAKOŚ
    ja kiedyś też "jakoś" dawałem radę D600. Ale teraz, mam większy odsetek trafionych dynamicznych zdjęć i nie chciałbym się tak męczyć jak kiedyś D600

  2. #22

    Domyślnie

    Patrząc na Twój powyższy post, trzeba jasno stwierdzić że masz niedobrą tendencję do nakręcania się

    Generalnie detekcja kontrastu polega na łapaniu ostrości po kontraście, więc to co napisał madebyzosiek będzie miało zastosowanie też do D750. Idea jest taka, że trzeba po prostu mieć świadomość co jak działa.
    A7 III | A7 II | 35 1.4 | 55 1.8 | 85 1.4 |

  3. #23
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Rozumiem takie dywagacje jak startowały lustrzanki cyfrowe ale bez przesady z tym że z całej sterty sprzętu do taty z panną młoda nadaje się tylko kilka semi-pro i pro puszek.
    Przecież teraz nawet ajfonami i kompaktami robią lepsze zdjęcia niż pro lustrzankami

  4. #24

    Domyślnie

    Generalnie detekcja kontrastu polega na łapaniu ostrości po kontraście, więc to co napisał
    Teoria swoje, praktyka swoje. Proponuję pójść z tymi 2 aparatami na tak 5-10 reportaży ślubnych i dopiero wysunąć wnioski.

    Nie chcę mi się tutaj z Wami przepychać, bo wiem że zawsze ostatnie zdanie będzie należało do Was. Choćbym ktoś zrobił milion tych ślubów, setkami aparatów, to forum zawsze się znajdzie osoba, która w swoich teoriach będzie uważała że ma racje i że gdzieś tam kogoś zna, co ma znajomego, a znajomy znajomego, robił pudełkiem od zapałek zdjęcie i też mu to "JAKOŚ" wyszło, a zdjęcia ślubne i komercyjnie obrabia na starym 13" laptopie i tez mu jakoś to wychodzi Także każdy robi tym co uważa za słuszne, powodzenia w robieniu komercyjnych zleceń ajfonami i kompaktami. Na mnie czas, bo reportaż ślubny prosi się do obrobienia
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 23-10-2018 o 12:42

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Choćbym ktoś zrobił milion tych ślubów, setkami aparatów, to forum zawsze się znajdzie osoba, która w swoich teoriach będzie uważała że ma racje i że gdzieś tak kogoś zna, co ma znajomego, a znajomy znajomego, robił pudełkiem od zapałek zdjęcie i też mu to JAKOŚ wyszło...
    Mistrzu przepraszam... Zapomniałem, że tutaj tylko Ty masz doświadczenie w tej dziedzinie...

  6. #26

    Domyślnie

    Do mistrza mi bardzo daleko. @madebyzosiek ale trochę paradoks Panie, niedawno sapałeś nad AF'em z D850 że taki wyśmienity, nawet polecając mi ten aparat - nagle stwierdzasz tutaj że już nie jest wyśmienity i potrzebny. To jak to w końcu jest ?

    Wyraziłem swoje zdanie, kto jak to odbierze to jego sprawa. Przez lata pracowałem D600 i D750 jednocześnie, mając bezpośrednie porównanie. Tymi aparatami wyklepałem tysiące zdjęć. AF w D600 w porównaniu do D750 to męczarnia. A to że ktoś sobie robi ajfonem ślub, to jego sprawa.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 23-10-2018 o 12:54

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Do mistrza mi bardzo daleko. @madebyzosiek ale trochę paradoks Panie, niedawno sapałeś nad AF'em z D850 że taki wyśmienity, nawet polecając mi ten aparat - nagle stwierdzasz tutaj że już nie jest wyśmienity i potrzebny. To jak to w końcu jest ?
    Zdanie podtrzymuję, AF jest doskonały, ale to nie oznacza, że D610 sobie nie poradzi na ślubie Z reguły lepsze sprzęty po prostu ułatwiają pracę

  8. #28

    Domyślnie

    Zdanie podtrzymuję, AF jest doskonały, ale to nie oznacza, że D610 sobie nie poradzi na ślubie Z reguły lepsze sprzęty po prostu ułatwiają pracę
    Każdą rzecz można tak zdefiniować, tak samo można powiedzieć że stary analog poradzi sobie na ślubie
    Ja się długo "męczyłem" z D600 i wiem ile spudłował fajnych motywów, nigdy bym do tego aparatu nie wrócił jako głównego przy tym co robię.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Każdą rzecz można tak zdefiniować, tak samo można powiedzieć że stary analog poradzi sobie na ślubie
    Masz rację. Jakbyś wziął do ręki F100, czy F5 to stwierdziłbyś, że AF w D750 jest katastrofą

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Ja się długo "męczyłem" z D600 i wiem ile spudłował fajnych motywów, nigdy bym do tego aparatu nie wrócił jako głównego przy tym co robię.
    Ja Cię rozumiem, ale czasem to jest kwestia wypróbowania innej techniki, która niweluje sporo problemów. Gwarantuje Ci, że z odłączonym ze spustu AFem nie miałbyś nietrafionych zdjęć z sceny o której pisałeś. To wymaga przeprogramowania przycisków, ale jak kiedyś Ci się będzie chciało, albo jak będziesz miał D850 z przyciskiem AF-ON to spróbuj

  10. #30

    Domyślnie

    Ale serio uważasz że ja w taki sposób nigdy nie robiłem zdjęć ?

    Słuchaj tu chodzi o prace na jasnych stałkach gdzie masz małą GO, i jak nie trafisz dobrze AF;em to klops, z głowy ludzi masz bokeh. W D750 po prostu AF jest pewniejszy. Często masz takie momenty w którym podnosisz aparat na szybko bo coś nagle się dzieje, wciskasz AF a tam JEB i BAM, szuru szuru, buru buru - AF zaczyna świrować i przejeżdża przez całą skale, i to jest chwila w której nie udaję się złapać tego momentu, bo ludzie już na tyle przeszli że są za blisko Twojej ogniskowej. Nie polecam tego uczucia a z D600 bywało często.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 23-10-2018 o 13:54

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D610 + 24-70 /2.8
    By justuss in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-12-2015, 09:38
  2. Nikon D610 i 80-200/2.8
    By Piter18 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-02-2014, 13:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •