Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 54

Wątek: NIKON D610

  1. #41

    Domyślnie

    Sęk w tym że d750 wciąż ma przyzwoity AF i tak jak to Zelber opisał, że już można swobodnie focic, bez modlenia się żeby wskoczyło coś ostrego. Kolega pyta się o AF w d610 więc mu odpowiadam że jest słaby do ślubów - i to z własnego doświadczenia, gdzie na tym aparacie zęby zjadłem, bo nie krótko go używałem. Odpowiadam koledze, a kółko adoracyjne nikoniarzy szuka antycznych informacji i wypomina mi co ja 1000 lat temu pisałem, albo co mi pisaliście. Kupię d850 albo cokolwiek innego to nie zmienię zdania w temacie. d750 uwazam że to takie minimum do ślubu, i nawet dobrze się sprawdza, szczególnie pod względem AF,u. W d600 jest słabo, ale można sobie JAKOŚ poradzić i tyle.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 25-10-2018 o 00:40

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    DJak miałeś D600 to ci pisaliśmy, że D750 jest lepszy. Teraz ci piszemy, że D850 ma lepszy AF. I to nie trochę, a bardzo.
    Problem się robi gdy chcesz to przeliczać na opłacalność, czy warto kupić itp. dylematy. Po co wtedy kwestionujesz to co piszemy, skoro w efekcie nie chodzi ci o AF, tylko o kasę?
    Teraz nowy user pyta o AF i ty nagle nie patrzysz na to, że wyższe modele są droższe. Zapomniał wół jak cielęciem był.
    Prawie zawsze się liczy relacja cena/jakość. Nie da się ukryć.
    Świetnie ujęte Jacku.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Świetnie ujęte Jacku.

    Istna parodia.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Istna parodia.
    Można odbierać jako parodię. Nie zmienia to faktu, że miał 100% racji. I do tego idealnie ubrał to w słowa.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MSFE Zobacz posta
    Szanowni, czy mógłby się tu wypowiedzieć użytkownik Nikona D610. Czy problem brudzącej się matrycy został rozwiązany, jak spisuje się autofokus, jaki obrazek produkuje ta puszka. Jak sprawuje się uszczelnienie. Jak wypada sprzęt w porównaniu z Canonem 6D jeśli chodzi o szybkość i celność autofocusa i jakość obrazka. Dzięki.
    1. szybkość - podobnie zależy też od szkła i innych czynników
    2. celność - podobnie zależy też od szkła i innych czynników
    3. jakość obrazka - jeśli tylko jpg to Canon, jeśli RAW i obróbka to Nikon

    poza tym ergonomia, karty SD, wbudowana lampa, uszczelnienia, itd to ogólnie Nikon już raczej ładnie zaczyna wyprzedzać Canona.
    AF - Nikon D610 dla amatora OK ale w bardziej dynamicznych ujęciach sie pogubi, jeśli bardziej dynamiczne ujęcia naprawdę warto dopłacić do D750 (nawet warto zadłużyć się u bociana serio bo gibany LCD, WIFI, lepszy chwyt i o wiele lepszy AF to zrekompensuję tym bardziej że różnica w cenie pomiędzy używanym D610 czy D750 nie jest już duża.
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 25-10-2018 o 10:54

  6. #46

    Domyślnie

    @nikoniarz ale co wnosisz konkretnie do tego tematu. Może wypowiesz się na temat działania AF'u w D600 podczas reportażu ślubnego?
    ah no tak.. poczekaj, poczekaj, Ty nie masz D600 aha! aha, no i nie fotografujesz ślubów, ano tak. Ale znasz doskonale warunki reportażu ślubnego, szczególnie z tym aparatem - Ah no sorry, nie znasz! teraz mi się przypomniało, po prostu lubisz sobie po###lić na forach.


    @MSFE wejdź na grupę na FP: "Akademia Fotografii Ślubnej - Caffe" Tam masz dużo osób które zajmują się fotografią ślubną.
    Tutaj w tym temacie często wypowiadają się osoby w czystej w teorii. Ja Ci tylko polecam dopłacić te kilka groszy do D750. To nie jest jakaś duża różnica cenowa, a różnica w AF jest duża.

    Jak miałeś D600 to ci pisaliśmy, że D750 jest lepszy. Teraz ci piszemy, że D850 ma lepszy AF. I to nie trochę, a bardzo.
    Problem się robi gdy chcesz to przeliczać na opłacalność, czy warto kupić itp. dylematy. Po co wtedy kwestionujesz to co piszemy, skoro w efekcie nie chodzi ci o AF, tylko o kasę?
    Tyle że, jak ja kupowałem nowego D600 to był droższy, niż teraz nowy D750. Więc trochę z czapy są Twoje argumenty w moją stronę. Jacek, jak ja kupowałem D600 to było jakieś 4 lata temu! Macie na tym forum jakiś dziwny zwyczaj, zawsze szukacie jakiś antycznych wypowiedzi i wygarniacie ludziom co ktoś kiedyś pisał. Gdzie wyjdzie 5 nowych aparatów, gdzie poziom fotografii w danych dziedzinach mocno się zmieni, to będziecie sięgać do wypowiedzi w archiwum i wytykać ludziom. Dlatego wolę jednak grupy od forum.

    Tym bardziej że
    Obecnie można nowego D750 złapać w cenie nowego D610.
    - i wtedy może D750 nie jest z PL dystrybucji. Ale jest nowym aparatem i dużo lepszym niż D600 do ślubu. I skoro autor zamierza robić śluby, to raczej przypuszczam że ma drugi aparat w zapasie.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 25-10-2018 o 11:27

  7. #47

    Domyślnie

    Nie muszę posiadać by móc fotografować i wiedzieć jak działa. Stąd nie potrzebuje, w przeciwieństwie do Ciebie, zadawać odnośnie działania AF w różnych korpusach. Patrzysz jedynie przez pryzmat tego co posiadasz. I dlatego dla Ciebie AF w D750 to taka rewelacja. Podobnie jak pisałeś z zachwytu nad AF w D600 zanim kupiłeś D750. O tym właśnie pisał Jacek i dlatego przyznalem mu rację.
    Zarzucasz mi pisanie po forach ale poczytaj swoje wpisy- raz kupujesz to, raz tamto, później co innego... Zmieniasz wersję w zależności od pogody

  8. #48

    Domyślnie

    Nie muszę posiadać by móc fotografować i wiedzieć jak działa.
    @nikoniarz nic nie musisz, możesz siedzieć dalej dniami i nocami, rzucać teoriami pod każdym postem, aż w końcu osiągniesz swój cel wy##ania licznika postów w kosmos.

    Zmieniasz wersję
    Oczywiście że zmieniam. Wszystko się z czasem zmienia, tak jak oczekiwania moich klientów, mój warsztat i moje oczekiwania wobec sprzętu. Przykro mi że w Twoim przypadku brnący czas do przodu niczego technologicznie nie zmienia w fotografii, i Twoje oczekiwania co do sprzętu i własnego warsztatu, z oczekiwaniami klientów zawiesiły się X lat temu.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 25-10-2018 o 11:48

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    @nikoniarz nic nie musisz, możesz siedzieć dalej dniami i nocami, rzucać teoriami pod każdym postem, aż w końcu osiągniesz swój cel wy##ania licznika postów w kosmos.
    Proszę, nie zarzucają mi czegos co sam praktykujesz. Szkoda, że zapominasz jak często pisałeś.

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Oczywiście że zmieniam. Wszystko się z czasem zmienia, tak jak oczekiwania moich klientów, mój warsztat i moje oczekiwania wobec sprzętu. Przykro mi że w Twoim przypadku brnący czas do przodu niczego technologicznie nie zmienia w fotografii, i Twoje oczekiwania co do sprzętu i własnego warsztatu, z oczekiwaniami klientów zawiesiły się X lat temu.
    Różnica polega tlna tym, że ja wiem czego chcę. I to mam. I wiem też na co wymienię w razie ewentualnej potrzeby. Wiem to z praktyki. Niby masz doświadczenie ale co z niego wynika? Nic. Bo tylko czytasz. Poużywaj i wiele spraw Ci się wyjaśni. Nie odsylaj autora do czytania grup, forów. Bo lepiej wyjdzie praktykując, próbując. Im większa praktyka tym mniej zbędnych pytań

  10. #50

    Domyślnie

    Szkoda, że zapominasz jak często pisałeś.
    Zapomnieć, to Ty zapomniałeś jak ostatnio puściłeś w moją stronę pomówienia, wmawiając mi że coś mówiłem, czego nigdy nie mówiłem, dalej narzucając mi ze znajdziesz tą rozmowę i mi pokażesz. Jak prosiłem to unikałeś tematu. Do tej pory aniwidu,anisłychu.

    Różnica polega tlna tym, że ja wiem czego chcę
    Właśnie to jest ta różnica. RÓŻNICA - między różnymi dziedzinami fotografii i zmieniającym się z czasem rynkiem! coś co widzisz, ale tego nie dostrzegasz, bo mierzysz każdą osobę przez swój pryzmat i robisz z siebie alfa/omege nawet w kategoriach fotografii które Ciebie nie dotyczą.

    Wiem to z praktyki.
    Jedno jest pewne, z punktu praktycznego fotografii ślubnej masz Z E R O W E pojęcie, tym bardziej zerowe pojęcie używania tego konkretnego aparatu w reportażu ślubnym.

    Im większa praktyka tym mniej zbędnych pytań
    To może czas zajęć się własną praktyką, bo za bardzo coś skupiasz się nad praktyką obcych Ci tematów i ludzi.


    Miłego
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 25-10-2018 o 13:57

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D610 + 24-70 /2.8
    By justuss in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-12-2015, 09:38
  2. Nikon D610 i 80-200/2.8
    By Piter18 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-02-2014, 13:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •