Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: D40 e410 i 400D

  1. #11

    Domyślnie

    Witam

    Czyli co, sugerujecie, że nie warto jest brać OLKA E410? Lepiej kupić tego D40/d40x? Kurcze body olka e400/410 jest dla mnie fantastyczne, właśnie do tego typu aparatu beda powstawac male obiektywy lekkie, byc moze beda tansze? Niższe koszty produkcji mam na myśli oczywiście. Słuchajcie oglądałem setki zdjęć z E410 i D40X i tak na prawdę oba aparaty są bardzo dobre, tu jest kwestia tego czym zaczynaliśmy kiedyś robić zdjęcia i potem jakoś nabaieramy przekonania do sprzętu i marki. Osobiście lubie aparaty Olympusa ale nikony też są bardzo fajne. Wybór jest trudny wiem najlepiej D70s i po kłopocie, ale muszę wam powiedzieć, że wiele osób mówi, że D70S to już staruszek i nie warto wchodzić w taki sprzęt, że trzeba iść do przodu z duchem postępu technicznego. Ja uwarzam takie gadanie za niedokońca słuszne, zawsze uważałem, że "stary" sprzęt jest już najbardziej sprawdzony i dlatego powinno się go brać, gdyż znane są jakiego wszystkie wady i zalety, serwis wie już o co chodzi kiedy ktoś do nich przychodzi z jakimś problemem. Osobiście oprócz kompakta Olympusa sp510UZ robie jeszcze zdjęcia starym Zorki4 (ma już 40 lat a zdjęcia robi piękne!!) Chce kupić lustro i wiem, że olek na prawdę zrobił duży krok na przód tak samo NIKON. Wkurza mnie tylko to, że to Canon 400d wypadł w testach na dprewiev maim zdaniem najlepiej, bardzo dobre szczegóły zdjęcia na każdym ISO. Możew się mylę ale tak to odebrałem. A czy może mi ktoś z was powiedzieć co to jest takiego w nikonie D40/40X "3D color matrix metering II oraz
    420 segment RGB sensor "? Jeszcze jedna rzecz szkoda, że nikon nie ma takiego czyszczenia matrycy jak OLEK, z tego co widze nikt nie skarży się, że ma zabrudzoną matrycę i to jest to. Oczywiście, że czyszczenie matrycy kosztuje grosze ale żeby po 6 miesiącach już to robić to już lekka przesada.

  2. #12

    Domyślnie

    Sylwester, pamietaj o jednym. To forum Nikona i z założenia nie do konca jestesmy obiektywni. Kazdy swoje chwali
    Podoba Ci sie Olympus, bierz Olympusa. Zarowno Olkiem, Nikonem czy Canonem mozesz robic swietne fotki.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sylwester Zobacz posta
    Witam

    ...wiele osób mówi, że D70S to już staruszek i nie warto wchodzić w taki sprzęt, że trzeba iść do przodu z duchem postępu technicznego. Ja uwarzam takie gadanie za niedokońca słuszne, zawsze uważałem, że "stary" sprzęt jest już najbardziej sprawdzony i dlatego powinno się go brać, gdyż znane są jakiego wszystkie wady i zalety, serwis wie już o co chodzi kiedy ktoś do nich przychodzi z jakimś problemem.
    Pisząc to, co cytuję powyżej mogę Ci powiedzieć: "sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie" i to bardzo mądrze

    D70s patrząc na dzisiejszy pęd w zmianach jakie przechodzi elektronika to rzeczywiście staruszek. Ale... to staruszek bardziej marketingowo niż jakościowo. Jasne jest D80 jest D40x i kilka nowszych puszek innych marek. Tylko co z tego? Wnoszą one niewiele wiecej niż "staruszek", a nierzadko są za "staruszkiem" w tyle.

    Na forum jest obecnie dyskusja o różnicach między D70s a D80 (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=29201) poczytaj uważnie...nawet właściciele D80 nie widzą na tyle istotnych różnic żeby przepłacać grubo ponad tysiąc złotych za samo body i doradzają D70s + dobre szkło.

    Teraz o Olympusie E-400. Znam, cykałem i bawiłem się takim sprzętem kolegi. Na plus - system czyszczenia matrycy (choć to plus na razie wirtualny bo koumpel ma za krótko aparat żeby stwierdzić autentyczne działanie). Na minus - przynamniej dla mnie - karłowate body które bardzo niewygodnie się trzyma i obsługuje. Do ergonomii D70s jest mu bardzo daleko... Poza tym dostępność szkieł w porównaniu do Nikonów również jest dużo gorsza. Matryca wg danych technicznych lepsza niż w D70s, ale...parametry zbliżone do D40x. Oczywiście wymieniam teraz suche fakty z katalogu, bo nie mam własnego bezpośredniego porównania. Niemniej jednak jako NIKONomaniak jestem skażony żółtymi barwami i wiadomo co bym wybrał.

    Tak czy owak nie odrzucaj bezwzględnie D70s - zresztą sam o tym piszesz - bo to "staruszek". Pamiętaj, że dzięki temu jest to model dopracowany i sprawdzony w bojach, a to jest dużo ważniejsze niż najnowsze wynalazki, których teraz Ty będziesz testerem, a dopiero za rok po poprawkach ktoś inny będzie się cieszył z nowego, udoskonalonego Twoim kosztem modelu

    Pozdrawiam i życzę udanego wyboru
    Ostatnio edytowane przez st_luk ; 16-06-2007 o 11:46
    | Nikon D70s | Nikon F80 | AF Nikkor 50 mm f/1.8 D | AF Nikkor 180 mm f/2.8 D IF - ED | CF Extreme III | Lowepro Nova 3 |

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sylwester Zobacz posta
    Wkurza mnie tylko to, że to Canon 400d wypadł w testach na dprewiev maim zdaniem najlepiej, bardzo dobre szczegóły zdjęcia na każdym ISO. Możew się mylę ale tak to odebrałem.
    tylko patrz na użyte obiektywy.

    edit: wróć - głupoty napisałem, widzę, że DPReview stosuje stalki dla Photographic tests
    Ostatnio edytowane przez ziuteczny ; 16-06-2007 o 15:15

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kubekch Zobacz posta
    Wszystko pięknie ale wielkość matrycy Olka a co za tym idzie Crop x2 jest strasznie mało uzyteczny... Zeby miec na przykład 18mm do pejzażu to trzeba mieć obiektyw 9mm co jest jakąś paranoją. A wiekszosc bardzo użytecznych szkieł od Tokiny, Tamrona czy Sigmy przestaje byc uzyteczna bo jak sie pzremnoży x2 to jakis bezsens wychodzi. A profesjonalne szkła do Olka są drogie i mało dostępne...
    To żaden problem jeśli stosujesz obiektywy olka, które uwzględniają ten właśnie crop.
    Mnie się czterechsetka Olka bardzo podoba ze względu na wielkość i sposób trzymania (przypominają mi się stare dobre czasy ). Pozytywne jest też to, że nie jest tak wrednie wykastrowany jak D40x.
    Pozdrawiam
    Marcin

  6. #16

    Domyślnie

    Sylwester
    Ja po trzech dniach od zakupu D40 czyściłem matryce z dwóch pyłków.

    Jak często to się zdarza?
    Nikon D90, Nikon D60, N18-55VR, N18-135, N35 1.8, SB-600, Samsung WB500 i aparaciki po dziadku

  7. #17
    Oszczędny w słowach Awatar gruber
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    podkarpacie/sanok
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witam!
    jestem własnie poi przesiadce z systemu olympusa na nikona.

    minusy 4/3?

    CROP. to jest wg mnie spory problem. i cena obiektywów. są oczywiście kity, ale niech nikt nie da się nabrać na legendę, że olek robi najlepsze kity na świecie potem jest przerwa i obiektywy od paru tysięcy złotych. kolorki ma ładne ale czy to jest wszystko? ja potrzebowałem czasu, żeby zrozumiec, ze zakup e-300 to był błąd..
    _____________________________
    D70s i Sigma 24-70 EX DC Macro

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gruber Zobacz posta
    (...)CROP. to jest wg mnie spory problem. i cena obiektywów. są oczywiście kity, ale niech nikt nie da się nabrać na legendę, że olek robi najlepsze kity na świecie potem jest przerwa i obiektywy od paru tysięcy złotych. kolorki ma ładne ale czy to jest wszystko? ja potrzebowałem czasu, żeby zrozumiec, ze zakup e-300 to był błąd..
    Z tymi kitami to coś jest na rzeczy. Kiedyś był taki megawątek na pl.rec.foto.cyfrowe - bodajrze. Gość porównywał kita olkowego z kitem canona - który jak wiadomo jest "wzorcem" jakości . No i wyszło z tego prównania coś w co nikt nie mógł uwierzyć ale nijak nie chciało być inaczej, że kit canona jest lepszy (sam oglądałem te zdjęcia przecierając oczy ze zdumienia). Oczywiście nie należy tego traktować jak wyrocznię. W końcu Canon podniósł tutaj poprzeczkę bardzo wysoko i chyba długo nie odda prowadzenia ale jednak mit rzekomo superostrych kitowych obiektywów olka prysł niczym bańka mydlana . Zresztą później rozmawiałem ze znajomą, która kupiła sobie swego czasu olka z dwoma szkłami i też mi potwierdziła, że kit który dostała z aparatem nie był zachwycający. Zresztą dość szybko go zmieniła.
    Pozdrawiam
    Marcin

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gruber Zobacz posta
    CROP. to jest wg mnie spory problem.
    Jak zwykle to rzecz względna. W Białowieży spotkałem gościa z Olkiem E-500 i "wielką mamuśką" Sigmy (50-500mm). Dostaje odpowiednik 1000mm przy świetle 6,3 i mówi, że dobrze mu się tym poluje na ptaszki itp.
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  10. #20
    w@ldi
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gruber Zobacz posta
    Witam!
    jestem własnie poi przesiadce z systemu olympusa na nikona.

    minusy 4/3?

    CROP. to jest wg mnie spory problem. i cena obiektywów. są oczywiście kity, ale niech nikt nie da się nabrać na legendę, że olek robi najlepsze kity na świecie potem jest przerwa i obiektywy od paru tysięcy złotych. kolorki ma ładne ale czy to jest wszystko? ja potrzebowałem czasu, żeby zrozumiec, ze zakup e-300 to był błąd..
    Witam ! Sam kiedys uzywalem olka E-300 , bardzo fajny aparacik , uzywalem go ponad rok, niestety tak jak wspomnial kolega , wszystkie akcesoria , szkla , lampy kosmiczne ceny i brak tanszych odpowiednikow innych firm . Teraz to sie powoli zmienia , ale ........ ...... Ja teraz uzywam nikosia i nie chce go zamienic na zaden inny aparat !!

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •