Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44
  1. #1

    Domyślnie D750 czy warto w niego wejść

    Szanowni użytkownicy,

    Piszę prosząc o poradę. Wygospodarowałem budżet ok. 13kPLN. Chcę kupić uniwersalny zestaw. D70 które posiadam jest już archaikiem. Nie zarabiam na fotografii i nie zamierzam. Chcę fotografować rodzinę (pomieszczenia), na zewnątrz zdecydowanie krajobrazy, zwierzaki. Architektura mnie nie interesuje. Miałem jakiś czas temu do dyspozycji D610 + Nikon AF-S 24-70 mm f/2.8G ED. Sprawdzając go stwierdziłem, że jest dla mnie wystarczający. Nie chcąc kupować aparatu, który był wypuszczony w 2013r. postanowiłem poczekać na jego następcę (D650). Czekam tak już ponad rok i nadal nie wiadomo kiedy on wyjdzie.
    Zdecydowałem, że nie będę już czekał i chcę kupić D750 + Nikon AF-S 24-70 mm f/2.8G ED. I tu kilka pytań.
    1) Myślę o używanym body. Nowe to wydatek ok. 5.5kPLN -6kPLN. Body na aukcjach można kupić o ok. 1kPLN taniej. Czy warto wg Was wejść w używane body (sprawdzając oczywiście dokładnie jego przebieg).
    2) Nikon AF-S 24-70 mm f/2.8G ED. W naszych sklepach cena oscyluje w okolicach 7kPLN. Na ebayu np. w UK można ten obiektyw nowy kupić za 1k funtów. Różnica więc znaczna.
    Powyższy zestaw miałbym w okolicach 9-10kPLN. Za pozostałe oszczędności miałbym jeszcze Nikkor 18-35 mm f/3.5-4.5G AF-S ED.
    Na następny rok z następnego budżetu miałbym jeszcze do dokupienia Nikon AF-S 200-500 f/5.6E ED VR
    Czy wg Was warto za te pieniądze wejść w taki zestaw. Ewentualnie poproszę o Wasze propozycje.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie rozumiem Twojej filozofii, D750 jest z 2014 roku, więc od D610 jest młodszy o rok Jeżeli D610 Cię zadowalał, to używane sztuki są w okolicy 3-3.5k zł. Trochę gorszy AF i brak gibanego ekranu, za to raczej bez żadnych akcji serwisowych, które na D750 były. Sam sobie pomyśl. Jak nie zarabiasz, to chyba bez sensu jest kupowanie 24-70, choć oczywiście nie znaczy, że nie warto. 13k zł to może być dużo i mało, zależy jak to zaplanujesz.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bic44 Zobacz posta
    Albo D600 za dwójkę i za zaoszczędzone pieniądze wczasy.
    Za 2 tys. zł?

  5. #5

    Domyślnie

    Dokładnie i to od ręki. Ładnie ceny poleciały. Będę teraz śledził licytacje, bo się nad takowym zastanawiam jako zapas, który wskoczyłby pomiędzy 750 i 7100.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bic44 Zobacz posta
    Dokładnie i to od ręki. Ładnie ceny poleciały. Będę teraz śledził licytacje, bo się nad takowym zastanawiam jako zapas, który wskoczyłby pomiędzy 750 i 7100.
    No cóż, odwagi ludziom nie brakuje

  7. #7

    Domyślnie

    Ja tylko jeden aparat kupowałem jako nowy, tak wszystkie z drugiej ręki. Raczej nie kwestia odwagi, co możliwości finansowych, niestety.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bic44 Zobacz posta
    Ja tylko jeden aparat kupowałem jako nowy, tak wszystkie z drugiej ręki. Raczej nie kwestia odwagi, co możliwości finansowych, niestety.
    Wg. mnie w takiej cenie to duże szanse na kupienie szrotu... Zadbane D700 to koszt 2.000-2.500 zł. Ale z drugiej strony ludzie różnie interpretują "zadbane".

  9. #9

    Domyślnie

    D700 sprzedawałem teraz dużo poniżej tego co piszesz (rzecz jasna z nikonowskim mb-d10, do tego gratisy, a też ogłoszenie trochę powisieć musiało). No ale nie o tym wątek.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qm Zobacz posta
    Szanowni użytkownicy,

    Piszę prosząc o poradę. Wygospodarowałem budżet ok. 13kPLN. Chcę kupić uniwersalny zestaw. D70 które posiadam jest już archaikiem. Nie zarabiam na fotografii i nie zamierzam. Chcę fotografować rodzinę (pomieszczenia), na zewnątrz zdecydowanie krajobrazy, zwierzaki. Architektura mnie nie interesuje. Miałem jakiś czas temu do dyspozycji D610 + Nikon AF-S 24-70 mm f/2.8G ED. Sprawdzając go stwierdziłem, że jest dla mnie wystarczający. Nie chcąc kupować aparatu, który był wypuszczony w 2013r. postanowiłem poczekać na jego następcę (D650). Czekam tak już ponad rok i nadal nie wiadomo kiedy on wyjdzie.
    Zdecydowałem, że nie będę już czekał i chcę kupić D750 + Nikon AF-S 24-70 mm f/2.8G ED. I tu kilka pytań.
    1) Myślę o używanym body. Nowe to wydatek ok. 5.5kPLN -6kPLN. Body na aukcjach można kupić o ok. 1kPLN taniej. Czy warto wg Was wejść w używane body (sprawdzając oczywiście dokładnie jego przebieg).
    2) Nikon AF-S 24-70 mm f/2.8G ED. W naszych sklepach cena oscyluje w okolicach 7kPLN. Na ebayu np. w UK można ten obiektyw nowy kupić za 1k funtów. Różnica więc znaczna.
    Powyższy zestaw miałbym w okolicach 9-10kPLN. Za pozostałe oszczędności miałbym jeszcze Nikkor 18-35 mm f/3.5-4.5G AF-S ED.
    Na następny rok z następnego budżetu miałbym jeszcze do dokupienia Nikon AF-S 200-500 f/5.6E ED VR
    Czy wg Was warto za te pieniądze wejść w taki zestaw. Ewentualnie poproszę o Wasze propozycje.
    ad 1. Według mnie nie warto "oszczędzić" na gwarancji 1-1.5k zł. lepiej poczekać na promocje, np. zerknij na ABFoto. Ale to kwestia bardzo indywidualna, jakie kto akceptuje ryzyko. Zakup z grey market lub używanego to lepiej przyjąć, że nie ma gwarancji niż jakoś tam łudzić się "pisemną gwarancją sprzedawcy".
    ad2. To też podobna sytuacja, choć według mnie obiektyw to mniejsze ryzyko. Poczytaj o Tamronie 24-70/2.8, są dwie wersje, nowszy jest chwalony, a gwarancja dość długa.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czy warto, zamiana d7200 na d750
    By jacekni in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-07-2018, 12:25
  2. Zmiana D750 na D3s warto?
    By Paapaj in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 15-07-2016, 11:11
  3. Czy odważysz się tam wejść?
    By Bonthyc in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-06-2009, 21:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •