Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Problem w wyborze sprzętu, D90 VS D7000

    Witam!
    Jestem początkującym amatorem fotografii i właśnie mam zamiar przesiąść się z Sony na Nikona. Do tej pory miałem kilka luster od sony, ostatnim modelem była Alfa 550 z teleobiektywem od sigmy i kitowym 18-55. W tej chwili mam problem z wyborem kolejnego lustra. Wiem, że będzie to Nikon. Kręci mnie fotografowanie krajobrazów, przyrody, rzadziej ludzi Zawsze chciałem kupić sobie coś szerokokątnego, a nawet rybie oko. No i mam taką możliwość. Chciałbym wydać max 2000zł na srzęt. W tej chwili mam opcję zakupu Nikona D90 z obiektywem 18-105 i battery gripem za 950zł i do tego obiektyw Samyang AE 8mm f/3.5 fish-eye CS Nikon za 800zł lub obiektyw samyang 14 mm za 750zł.

    LINKI:

    LUSTRO: ( https://www.olx.pl/oferta/nikon-d90-...9-IDv8bMy.html )
    Samyang FE: ( https://www.olx.pl/oferta/samyang-ae...9-IDvVMNs.html )
    Samyang 14: ( https://www.olx.pl/oferta/obiektyw-s...9-IDx6357.html )

    Druga opcja to Nikon D7000 za 1900zł z pokaźnym zestawem (lapa, stawym torba) z obiektywem 18-105 Nikon dx vr.

    LINK D7000: ( https://www.olx.pl/oferta/nikon-d700...9-IDvLRhr.html )

    No i teraz mam dylemat. Na forach są różne opinie, jedni mówią, że D90 jest spoko i wystarczy, a inni, że lepiej brać D7000. Z jednej strony to biorąc D90 miałbym dwa szkła, ale nie miałbym lampy, statywu i wszystkiego tego, co jest w zestawie z D7000. Dodatkowo miałbym starsze body. Lepiej wziąć D90, czy tego D7000 i po prostu za miesiąc czy dwa dokupić jakiegoś Samyanga? A co do tego obiektywu 18-105 Nikon dx vr, jak tam wygląda pole widzenia? Bo w tym kitowym od Sony oraz w teleobiektywie Sigmy była tragedia... Nie miałem do czynienia z lustrami Nikona, więc nie wiem jak to wygląda. Bardzo proszę o poradę, co Wy byście wybrali?

  2. #2

    Domyślnie

    no to sam sobie odpowiedziałeś, fotografuję głównie przyrodę, więc potrzebny korpus który jest bardziej przystosowany do różnych warunków pogodowych, więc D90 - D300, do tego osobiście bym polecał 14 samyang, lub poszukiwać Tamron, Tokina 11-16 (rybie oko jest fajne ale się szybko nudzi ), przy takiej konfiguracji zmieścisz się w kwocie ok 2000 tyś, a statyw ewentualny, który może Ci się bardzo przydać wybierzesz pod masę zestawy i własnych potrzeb
    ps: szukaj na naszej giełdzie, przynajmniej nie kupujesz od osoby anonimowej
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  3. #3

    Domyślnie

    D7000 fajny pomysł, ale po co Ci droga lampa Nikona i grip, skoro nie fotografujesz ludzi? Bardziej celowałbym w d7000 niż d90.

  4. #4

    Domyślnie

    A spora jest różnica w jakości zdjęć pomiędzy D90 a D7000?
    Ogólnie ten cały zestaw D7000 jest opłacalny, czy raczej nie? Serio mam dylemat, bo na dobrą sprawę 14 samyanga zawsze mogę dokupić za miesiac czy dwa... W sensie chcaiłbym wiedzieć, czy między tymi puszkami serio jest duża różnica? Nie znam się na Nikonach, a na forum czytałem, żeby lepiej brać D7000 bo bardziej rozwojony, nowszy i w ogóle :P Jeśli duża różnica między nimi by była, to wolę chyba D7000 i dokupić kiedyś tego 14mm bo rybie oko, to chyba faktycznie nie do wszystkiego A z lampy gdybym nie korzystał, to zawsze można sprzedaż i mysleć nad szkłem.
    Ludzi zdarzy się też fotografować, ale częściej krajobrazy, tak 60% na 40%.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thesuperbiker Zobacz posta
    A spora jest różnica w jakości zdjęć pomiędzy D90 a D7000?
    Spora, nawet bardzo spora.
    Miałem D90, mam NEX-6 i 5R, a w D7k jest ta sama matryca. Kolory i DR z gumy to najważniejsze przewagi nowszej matrycy. W D90 była pierwszą generacja matryc CMOS Sony, nie jest ona doskonała. Trochę więcej pracy będzie Cię kosztowała obróbka.
    Warto też pamiętać, że D90 nie ma pomiaru światła z obiektywami bez elektroniki oraz nie ma mikroregulacji AF.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Czyli w ciemno brać D7000 i kiedyś dokupić tą 14?

  7. #7

    Domyślnie

    Napalileś się na tego d7000 chyba . Powtórzę pytanie, po co Ci ta lampa, która jest istotna częścią ceny zestawu, jeśli nie będziesz miał obiektywu do tematu, który Cię najbardziej interesuje?
    14 mm na DX to nie jest jakoś wybitnie szeroko. 10-11 mm jednak robi różnicę. Najtańsza a przyzwoita do krajobrazów jest sigma 10-20 w starej wersji.

  8. #8

    Domyślnie

    Szczerze? Trochę tak, ale spowodowane jest to tym, że większość osob bardziej poleca D7000. Lampy chodzą po 700-900zł, gdybym ją puścił to już kasa do szkła będzie No czytałem chwilę temu o tej 14 i faktycznie... Przyjrzę się tej Sigmie, dzięki za polecenie!

  9. #9

    Domyślnie

    Do krajobrazów w podanym budżecie należy wybrać D7000 ze względu na dynamikę matrycy, ponieważ krajobrazy mają zazwyczaj dużą rozpiętość tonalną dynamika matrycy ma duże znaczenie.
    Samyanga 14 mm do Dx bym sobie podarował. Za te pieniądze, ewentualnie z niewielką dopłatą, kupisz ZOOM od 10 mm, a to jest ogromna różnica.

  10. #10

    Domyślnie

    Nie wiesz w jakim stanie jest lampa. Sprzedaż to też nie 5 minut. Przyzwoitą nową lampę na początek kupisz od Chińczyka za 3-4 stowki, chętnego do wydania 900 zł za używaną trzeba poszukać.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pomoc w wyborze sprzętu
    By marcin197722 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 25-09-2016, 20:57
  2. Pomoc w wyborze sprzetu -dylematy
    By Zair in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-08-2015, 17:04
  3. Pomoc w wyborze sprzętu ~ 10-12k pln
    By kuba3d6 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 01-01-2015, 22:28
  4. Pomoc w wyborze sprzętu
    By namor in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 24-05-2013, 17:43
  5. Pomoc w wyborze sprzętu
    By gojas in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 06-11-2012, 22:36

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •