Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Swiatlo ciagle do swiatla blyskowego ma sie jak polonez do ferrari.(...)
    Chcesz jakosci, kup i naucz sie uzywac swiatla blyskowego.(...)
    Swiatlo ciagle w fotografi to zlo.
    Nie pisz tego, bo jeszcze ktoś uwierzy

    Nie chodzi o ciągłe kontra błyskowe (przynajmniej do tych zdjęć), tylko o te nieszczęsne "super-duper-hiper profesjonalne tornado kompaktowe świetlówki fotograficzne", które nie pozwalają na zbyt wiele. Przecież przy tych zdjęciach nie ma znaczenia*, czy naświetlanie trwałoby 1/1000 (błysk) czy 1/10 (ciągłe) sekundy, produkty nie mrugają, nie są znudzone, aparat na statywie też się nie rusza (nie powinien, ale to zależy od statywu i głowicy...).

    * - celowe uproszczenie, istotne przy zdjęciach "wyższej klasy", nie zawsze istotne przy zdjęciach "dla siebie"

  2. #12

    Domyślnie

    A jak bym dokupiła do istniejącego zestawu lampę reporterską z dyfuzorem, żeby poprawić szczegóły, detale, fakturę jak to napisał Krzysztof24, od razu piszę że studio nie jest za duże około 11-12 m2 i niskie, wysokość 2m.
    Powiedzcie mi jeszcze czy by nie pomogło jak bym dokupiła filtr polaryzacyjny na obiektyw, gdzieś tak przeczytałam że poprawia jakość kolorów jak są zdjęcia robione na białym tle.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Nie pisz tego, bo jeszcze ktoś uwierzy
    No ale to jest prawda Jak fotografia to swiatlo blyskowe i nie ma co kombinowac.
    Do video sa halogeny, ledy, systemy mocowan itp.
    Ale film a jedno zdjecie to jednak troche co innego.

    Po co wywazac otwarte drzwi i kombinowac.
    Ja nie jestem zadnym profesjonalistom. Czasami troche blyskam reporterskimi.
    Swiatlo blyskowe daje ogromny skok jakosci. Jest pozornie trudniejsze w uzyciu ale zyskujemy praktycznie na wszystkim wzgledem ciaglego. Krotsze czasy, nizsze ISO, jakosc sie poprawia.

    Nikt mnie nie przekona do swiatla ciaglego w fotografi, to zlo i gorszy substytut.

    @Paulina1 albo kupujesz lampe studyjna jak proponowal @JacekZ. Tylko ze jedno zrodlo swiatla to troche bidnie. O wiele lepsze efekty (panowanie nad cieniami, kierunkiem swiatla) daly by dwie lampy.
    Za 300-450zl kupisz jakas w miare mocna lampe firm trzecich. Czyli pomnoz razy dwa.
    Tylko mozliwe ze beda chodzic zdjete z aparatu tylko w manualu (raczej tak).
    Wiec nie liczylbym na CLS. To skomplikowany temat.
    Ogolnie zaloz sobie ze masz dwie lampy i paroma probami ustalasz na nich manualnie moc blysku (i parametry ekspozycji w aparacie) dopasowujac do sceny. I juz. Na poczatku bedzisz musiala sobie zrobic z piec zdjec na probe i obejrzec na kompie jak to wychodzi.
    A pozniej to juz 2-3 zdjecia, kontrola na ekraniku aparatu i masz ustawione.

    Prosto, mobilnie i o niebo lepiej niz jak masz teraz.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 21-10-2018 o 09:26
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #14
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Swiatlo blyskowe daje ogromny skok jakosci. Jest pozornie trudniejsze w uzyciu ale zyskujemy praktycznie na wszystkim wzgledem ciaglego. Krotsze czasy, nizsze ISO, jakosc sie poprawia.

    Nikt mnie nie przekona do swiatla ciaglego w fotografi, to zlo i gorszy substytut.
    Krajobrazy też robisz na błyskowym?
    Nie generalizuj za bardzo. Za kilka lat będziesz miał takie patenty z LEDami, że ho ho.
    Produktówke się robi ze statywu więc można mieć długi czas i ISO 100.
    Dzisiaj jest kłopot z modyfikowaniem światła ciągłego, o ile chcemy tanie rozwiązania.
    Żarówki w parasolkach to zuo ciężko czyms takim wyciągnąć fakturę. Ale to nie znaczy, że się nie da ciągłym. Sa np. fresnele dające kierunkowe światło.

  5. #15

    Domyślnie

    W krajobrazie blysk to zlo.
    Ale do fotografi ludzi czy produktowej. To jednak fajnie wychodzi blysnac troche.
    Zwykle jak jest rozkmina poczatkujacego czy ciagle czy blyskowe.
    To konczy sie na jakis "super zarowkach swiatla dziennego" i efekty sa ciut lepsze jakby pod zyrandolem polozyc.

    Nastepna opcja sa dwie lampy blyskowe reporterskie i roznica jakosci jest kosmiczna. A koszt za 1 szt 300-450zl. Np Voking albo Yongnuo.

    Potem juz zaczyna sie gruby hajs za lampy studyjne blyskowe lub porzadne zrodla swiatla ciaglego (choc dla mnie ciagle to video i takie mam konserwatywne podejscie i juz).

    Jacek o co ty sie spierasz. Przeciez masz w studio chyba lampy blyskowe a nie ciagle.
    Fotografia to blysk, po co kombinowac naokolo z rozwiazaniami dla video przewaznie.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 21-10-2018 o 13:03
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Jacek o co ty sie spierasz. Przeciez masz w studio chyba lampy blyskowe a nie ciagle.
    Fotografia to blysk, po co kombinowac naokolo z rozwiazaniami dla video przewaznie.
    Nie da się ukryć, że masz rację. Prawie pod każdym względem światło błyskowe (studyjne) ma przewagi nad ciągłym. Łatwa regulacja, dużo końcówek, lekkie i nie grzeje się. Do tego co jest bardzo ważne świetnie "łączy się" z światłem własnym obiektu (diody, podświetlenia) bo czasem reguluje się te ostatnie a mocą (czyli energią) główne naświetlenie.

    Są jednak przynajmniej dwa przypadki gdy wolę korzystać z światła ciągłego. Pierwszy gdy zależy mi na bardzo precyzyjnej kompozycji z ostrymi cieniami. Drugim są zdjęcia z ultrakrótkimi czasami (np krótszymi od 1/4000) - można robić foty seriami. Czasem używanie światła ciągłego jest też koniecznością gdy chcemy mieć poruszenie (w klasycznej produktówce to raczej nie ale w edytorialu już jak najbardziej).

    Tak, że światło ciągłe w studiu czasem jest potrzebne i warto je też mieć.


    Pozdro
    Wiesiek

  7. #17
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta

    Jacek o co ty sie spierasz. Przeciez masz w studio chyba lampy blyskowe a nie ciagle.
    Mam błyskowe. ale nie uważam, że inaczej się nie da. Da się.
    Ja nie zawsze polecam to co ja mam, bo to co dobre dla mnie nie musi być najfajniejsze dla innych. I widzę ciekawe rozwiązania w innych systemach.
    W Bydgoszczy co roku jest Camerimage i wtedy przy okazji się wystawiają producenci kamer, obiektywów i oświetlenia. Profesjonalne rozwiązania.
    Idziesz w teren, bierzesz LED do doświetlania i możesz regulować WB w zakresie 3200-7000K. A błysk to jedynie 5500. No chyba że masz folie do zmiany WB.
    Z LEDami już są ludzie na moich plenerach. Do doświetlania świetna sprawa.

  8. #18

  9. #19

    Domyślnie

    Nie wiem, ale marka raczej Kubuś Puchatek. Porozglądaj się za Quadralite Move 200- to firmowa sprawdzona lampa. Od biedy 2x quadralite stroboss 60 tez da radę.
    Pamiętaj, że potrzebujesz jeszcze wyzwalacza do lampy.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  10. #20

    Domyślnie

    Jest jeszcza troche tansza linia Quadralite Up!
    Konkretnie Quadralite 200 Up! w cyfrowe.pl chyba za 360zl.
    @Paulina1 kolega ci dobrze pisze zeby nie brac rzeczy firm Kubus Puchatek.
    Zawsze moze kiedys byc potrzeba jakis drobiazg wymienic/zakupic.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pytanie do profesjonalistów ;)!! Help!
    By mlodykrk in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 17-02-2012, 23:33
  2. Monitory dla profesjonalistów - EIZO
    By stachu321 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-03-2010, 23:57
  3. POMOCY !! Pytanie Do Profesjonalistów
    By martiner in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-12-2008, 20:34
  4. Co do RAW - opinie profesjonalistów
    By Tr0n in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-10-2007, 23:27
  5. Akty. Fotografia cyfrowa dla profesjonalistów
    By comes in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-04-2007, 18:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •