Close

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 90
  1. #11

    Domyślnie

    Mnie najbardziej podchodzi 4ka za kompozycję i kojąca zieleń lasu.
    Na 2ce nieco razi okolica szczytu, która odcina się obwódką (zdjąłbym ostrzenie w tym miejscu).
    Na większości prac widać spłaszczenie spowodowane zbyt mocnym moim zdaniem wyostrzaniem elementów położonych na dalszych planach.
    Tym niemniej miło się ogląda te prace no i ta Szkocja

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maniak666 Zobacz posta
    Przywracasz wiarę w dział "krajobraz". Po kotach, stodołach, i zdezelowanych furach...
    Nie umniejszając wartości tych zdjęć ani pracy, kunsztu i talentu krajobrazowców, to jednak chciałbym powiedzieć że koty, stodoły i zdezelowane fury też są potrzebne i mają swoją wartość. No może nie zawsze w tym dziale.

  3. #13
    maniak666
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Nie umniejszając wartości tych zdjęć ani pracy, kunsztu i talentu krajobrazowców, to jednak chciałbym powiedzieć że koty, stodoły i zdezelowane fury też są potrzebne i mają swoją wartość. No może nie zawsze w tym dziale.
    O tym właśnie mówię...

  4. #14

    Domyślnie

    Cały set jest fantastyczny. Dopracowane obróbkowo i przede wszystkim bardzo dobrze wyczekane ze względu na światło.

  5. #15

    Domyślnie

    Dzięki za Wasze uwagi! Dlatego uważam, że najlepszą formą prezentacji zdjęć jest własna strona internetowa, gdzie można uaktualniać swoje zdjecia. Wciąż wracam do swoich starych zdjęć i poprawiam je do moich obecnych standardow Czasami po roku, czasami po 2 tygodniach mam juz odmienne zdanie czy zdjęcie dobrze wygląda. I tak w kółko, istnie syzyfowa praca
    Zawsze uważałem też, że kompozycja jest jednym z najważniejszych elementów fotografii, bo jak sie obróbka nie spodoba po latach to zawsze można ją poprawić, ale kompozycji juz nie.

    Cytat Zamieszczone przez nordwind Zobacz posta
    Ogólnie świetną masz stronkę, bardzo dobrze się ogląda i czyta..... i podzielam wielką sympatię dla eivør
    Dzięki! Poza relacjami z wycieczek zanoszę sie z większym projektem dzielenia się swoim doświadczeniem na zasadzie tutoriali. Nie bedę tu oczywiscie robił filmowej konkurencji dla bieglego, myślę raczej o formie pisanej. Dajcie znać czy w ogóle byłoby jakieś zainteresowanie?
    Odnosnie Eivor, to świetna artystka. Byłem na jej koncercie tu w Glasgow, chociaż wiem, że nie ma co sie chwalić, bo w Polsce z tego co widzę jest częstym gościem.

    Kilka komentarzy dotyczylo pierwszego zdjecia i za jasnego pierwszego planu. Sprawdze to z RAW'em, ale generalnie staralem sie zachowac naturalne relacje pomiedzy swiatlem i cieniem. Zaprzestalem korzystania z suwakow do wyciagania cieni. Kiedys lubilem mroczne zdjecia, ale teraz sklaniam sie raczej ku dobrze doswietlonym, moze stad to wynika. Niebo za to przyciemnialem, ale to dlatego ze nie ma filtrow polowkowych z wycietym ksztaltem gory

    Cytat Zamieszczone przez maniak666 Zobacz posta
    Przywracasz wiarę w dział "krajobraz". Po kotach, stodołach, i zdezelowanych furach...
    Szczerze mowiac tez nie do konca rozumiem co takie zdjecia maja wspolnego z krajobrazem, ale zostawiam to do decyzji Administracji. Kiedys moj wpis zostal przeniesiony do dzialu Turytyka i pewnie tak bardziej pasowal. Mozna przekierowac wpisy adekwatnie do tematyki.

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Ciekawy set,dla mnie najlepsze 4. można wiedzieć kiedy robione? obserwuję pogodę na IOS a tam ciągle deszcz.
    Niedawno, 7-go pazdziernika. W ubiegly weekend tez byla pogoda Musisz sie spieszyc zanim wszystkie liscie opadna

    Cytat Zamieszczone przez krunz Zobacz posta
    Na 2ce nieco razi okolica szczytu, która odcina się obwódką (zdjąłbym ostrzenie w tym miejscu).
    Widzialem to, ale liczylem, ze moze nie rzuca sie to w oczy. A jednak! Wersja na strone juz jest poprawiona

    pzdr.
    G.

  6. #16

    Domyślnie

    Dla mnie 4 i 3... klasa Panie Grzegorzu, klasa. Szykuj sie na zimę...
    Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, cały czas czegoś się uczę, bez przerwy.

  7. #17

    Domyślnie

    Wszystkie są świetne lecz gdybym miał wybierać to pierwsze jest dla mnie najprzyjemniejsze w odbiorze.
    Nikon D5300, Sigma 18-35 f/1.8 ART, Nikkor AF-S 28-70mm f/2.8D IF-ED, Samyang 8mm, Helios 44M-4 58mm f/2.0, Nikkor AF-P 70-300 VR

  8. #18

    Domyślnie

    ladnie dopracowane, choc dla mnie osobiscie za duzo wyglaskania. swiatlo tez ladne. kompozycje dwa ostatnie OK, dwa pierwsze nie wiem po co w poziomie.

  9. #19

    Domyślnie

    Dzieki jeszcze raz za wasze komentarze!

    Cytat Zamieszczone przez Sebastianito Zobacz posta
    Szykuj sie na zimę...
    Super! A spiwor zimowy juz masz?

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    kompozycje dwa ostatnie OK, dwa pierwsze nie wiem po co w poziomie.
    Przewaznie robie zdjecia w dwoch ukladach: poziomym i pionowym i pozniej decyduje co lepiej wyglada. Tak i tez bylo w tych przypadkach. Dlaczego w poziome? Jedno i drugie zdjecie w gruncie rzeczy sa podobne, gora stanowi temat glowny, a woda i niebo stanowia elementy uzupelniajace. Zmieniajac perspektywe na pionowa, automatycznie gora starcilaby na wielkosci zajmowanego obszaru zdjecia, a za to przybyloby wody i nieba. Tak jak wspomnialem, to jedynie elementy uzupelniajace, i nie sadze, ze warto przeznaczac im wiecej przestrzeni kosztem tego co najwazniejsze.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez G-creative Zobacz posta
    Odnosnie Eivor, to świetna artystka. Byłem na jej koncercie tu w Glasgow, chociaż wiem, że nie ma co sie chwalić, bo w Polsce z tego co widzę jest częstym gościem.
    Dziewczę super, również byłem na koncercie i to nawet niepełna 3 km od mojego domu
    obfotografowałem i uciąłem miłą pogawędkę.
    https://i.imgur.com/bmIFrCo.gif
    Ostatnio edytowane przez nordwind ; 18-10-2018 o 19:01

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Szkockie krajobrazy
    By G-creative in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 08:56
  2. [ Krajobraz ] Szkockie obrzeza
    By pszetak in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-09-2014, 19:33
  3. [ Krajobraz ] Szkockie wioski rybackie
    By himin in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-07-2012, 11:22
  4. [ Krajobraz ] Dwa Szkockie
    By Sebastianito in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-05-2012, 23:34
  5. [ Krajobraz ] Szkockie zamczysko ...
    By ostrytux in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 12:17

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •