Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Nikon D300 iii co dalej

    Witam jestem Sandra jeszcze totalnie zielona. Jestem wielką fanką pokazów lotniczych i ogromną przyjemność sprawia mi fotografowanie pokazów. Aparat kompaktowy, który używałam niestety w tym roku mnie zawiódł i nie do końca mi wystarczy. Jak to mowia apetyt rosnie w miarę jedzienie. Zrobiłam małe rozeznanie i kilka osób poleciało mi zakup nikona d300. I takiego zakupu dokonałam. Znalazlam dobra oferte aparat z przebiegiem 5700 i obiektyw Nikon AF-S 18-200mm. Jednak wczoraj miałam okazję robic zdjęcia samolotow w locie i nie do konca ten obiektyw mi ściąga jak bym chciała w sensie wydaje mi sie ze zoom jest jeszcze nie wystarczający. I teraz kolej na moje pytanie. Jaki inny obiektyw mógłby mi sie sprawdzić pod pokazy może nie koniecznie teleobiektyw bo przerażają mnie jego rozmiary a mowimy to o czasem 8h godzinach robienia zdjęć. Czyli dobry zoom szeroki kat widzenia. Czekam na porady
    Pozdrawiam
    Sandra

  2. #2

    Domyślnie

    Ja ma mój gust to się tak nie da. Tzn żeby było lekko, długo i jeszcze szeroko.

  3. #3

    Domyślnie

    http://fotografia.national-geographi...tywy-lekcja-1/

    Jak to przeczytasz to zadaj jeszcze raz pytanie, bo nie do końca rozumiem co to ma być "dobry zoom szeroki kat widzenia".
    Jeśli i szeroki kąt i długi zoom w jednym szkle to jakość będzie kiepska i po pewnym czasie (krótki zachwyt możliwościami) przyjdzie raczej rozczarowanie.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    http://fotografia.national-geographi...tywy-lekcja-1/

    Jak to przeczytasz to zadaj jeszcze raz pytanie, bo nie do końca rozumiem co to ma być "dobry zoom szeroki kat widzenia".
    Jeśli i szeroki kąt i długi zoom w jednym szkle to jakość będzie kiepska i po pewnym czasie (krótki zachwyt możliwościami) przyjdzie raczej rozczarowanie.
    Rozumiem ze nie da sie uzyskać wszystkiego w jednym i ze przy większym zoomie trace kat widzenia. Moze zle zadalam pytanie jak to ja. ? Czy istnieje dobry obiektyw z duzym zoomem ale nie wielki jak rakieta ten kat przeżyje.

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zerknij czy cenowo i rozmiarowo Tamron 100-400 USD będzie ok.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez videogirl94 Zobacz posta
    Aparat kompaktowy, który używałam niestety w tym roku mnie zawiódł i nie do końca mi wystarczy.
    1. Wyjaśnij na czym ten zawód polegał.
    2. Jaki to był kompakt.

    Moim zdaniem jest bardzo prawdopodobne, że lustrem będzie Ci się fotografowało gorzej i być może należało kompakt wymienić na inny kompakt.

    pozdro
    Wiesiek

  7. #7

    Domyślnie

    Szukając niedużego sprzętu kupiłaś d300? Zadziwiające.
    Jest nieduże tele 70-300 af-p vr, ale nie będzie działał z d300, za stara puszka. Nikkor 70-300 ed af-s vr to według mnie minimum do zdjęć, które chcesz robić, nie wiem, czy wielkość zestawu będzie odpowiednia.

  8. #8

    Domyślnie

    Nikkor 55-300 będzie odpowiedni.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    1. Wyjaśnij na czym ten zawód polegał.
    2. Jaki to był kompakt.

    Moim zdaniem jest bardzo prawdopodobne, że lustrem będzie Ci się fotografowało gorzej i być może należało kompakt wymienić na inny kompakt.

    pozdro
    Wiesiek
    Niestety nie powiem ci jaki kompakt bo lezy w polsce i nawet nie pamientam jaki to model nikon tyle pamiętam (brzemię jak blondynka). A problem polegał na tym ze auto focus w nim juz umiera i zoom jest za mały. I czas zrobienia zdjecia za dlugiiii. Przestał mi wystarczyć chce wyciągnąć więcej ze zdjęcia. Nie cieszyć sie bo mi sie udało łud szcześcia. Hm co do ostatniego to nie jest pierwszy raz jak mam do czynienia z lustrem. Kompakt używałam bo na taki pozwalały mi finanse w tam tym czasie. Jak na razie mi pasuje, ale to na razie jest bardziej poznawanie jego możliwość ?

  10. #10

    Domyślnie

    Czy jeżeli koleżanka napisała, że 18-200 niewystarczająco ściągał, to czy 300 mm będzie wystarczające? Bo na dobrą sprawę między 200 a 300 mm gigantycznej różnicy nie ma. Może jednak Sigma lub Tamron 100-400?
    Krzysztof W.
    D500, D300S, F8, S10-20, S18-35, N16-80, T45, S50-150 OS, N200-400 VR, SB600, SB800 i jeszcze parę innych zabawek...
    nick-on.photler.com

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon 135/2.0 DC czy dalej warto?
    By avatarr in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-04-2017, 12:53
  2. Nikon D90i co dalej.?
    By wojtekb1980 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 16-03-2016, 22:12
  3. D300 i co dalej? D7100.. D600
    By anatolia in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-07-2015, 19:04
  4. D300 po upadku - co dalej ?
    By Odyseusz in forum Serwis
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-08-2013, 12:56
  5. Nikon i co dalej? Czy L-ki mają moc?
    By kontra-bas in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-02-2010, 12:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •