Close

Strona 55 z 63 PierwszyPierwszy ... 5455354555657 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 541 do 550 z 626
  1. #541

    Domyślnie

    Odnośnie pocenia się dłoni i puchnięcia gum:
    - w Nikonie mi puchly
    - w Fuji xt10 i xt1 puchły, w wyższych xt2, xpro2 wersjach już nie
    - w canonie nic nie puchnie nawet w starym 6d i 5dmk4

    Na tej podstawie mniej więcej już umiem rozpoznać ogumienie które będzie miało problem. Niestety nikon okleja takim a nie innym materiałem pochłaniającym pot. Prościej byłoby oklejać innym takim jak np Canony. Tam jest inna okleina. Ale niestety nikon rzadko słucha swoich wiernych klientów. Woli tylko słuchać tych zadowolonych których ma coraz mniej i mniej. No taką mają polityke co zrobić
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  2. #542

    Domyślnie

    Lekarz mi powiedział, żeby zamiast składu potu sprawdzić czy nie mam za dużo wolnego czasu na czytanie internetów.
    Gumy się rozciągają z powodu złego składu i tyle. Dodatkowo u mnie jest używany uchwyt paskowy boczny i aparat często trzymany jest w sposób który może się przyczyniać do naciągania.
    A teraz fakty zamiast dywagacji o przyczynach, czyli naprawa. Znaczy odpowiedź serwisu - w okresie gwarancyjnym serwis ocenia przyczynę powstawania odkształceń i czasami może zakwalifikować wymianę jako gwarancyjną. U mnie i tak minęła, więc pozostaje opcja poniżej:

    "Jeżeli chodzi o zakup części to dla klientów dostępne są jedynie zaślepki gniazd - (126ZB) około 24 zł i (126ZC) - około 20 zł. Guma rękojeści czyli "grip" wymaga do wymiany demontażu dolnej obudowy a opisana klapka portu karty nie jest dostępna jako oddzielna część, lecz tylko jako element obudowy zawierający właśnie klapkę i ten element poniżej - w tym wypadku jest również wymagany demontaż aparatu (jak i zerwanie gumy grip)

    Wymiana w serwisie wszystkich opisanych przez Pana elementów to koszt około 500 zł."

    Znaczy wysyłka, bez możliwości samodzielnej wymiany.

    Przy okazji: zaślepki gniazd są u mnie od nowości nieużywane/ nie dotykane. Nie mam tam potu, ani urazów mechanicznych. Tylko zmiana temperatury. Ale to tak na marginesie...

  3. #543

    Domyślnie

    Masz tą Z7 od nowości? Jaki dokładnie wiek? Troche irytujace,że w flagowcu takie rzeczy, tak szybko i takie podejście serwisu... ciekaw tez jestem czy moga takie problemy w innych modelach się pojawiać Z5 ,Z6.

  4. #544

    Domyślnie

    W moim z6 któremu w listopadzie skończy się gwarancja napuchnięta jest guma pod serdecznym palcem, o ok przycisku fn2. Na dniach będę wysyłał do serwisu z ciekawe co powiedzą.

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  5. #545

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez g69 Zobacz posta
    Masz tą Z7 od nowości? Jaki dokładnie wiek? Troche irytujace,że w flagowcu takie rzeczy, tak szybko i takie podejście serwisu... ciekaw tez jestem czy moga takie problemy w innych modelach się pojawiać Z5 ,Z6.
    Tak, lipiec 2019.

  6. #546
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez g69 Zobacz posta
    Masz tą Z7 od nowości? Jaki dokładnie wiek? Troche irytujace,że w flagowcu takie rzeczy, tak szybko i takie podejście serwisu... ciekaw tez jestem czy moga takie problemy w innych modelach się pojawiać Z5 ,Z6.
    To nie jest żaden flagowiec, zwykły aparat dla entuzjastów czy tam zaawansowanych amatorów, a to że guma zła i u wielu użytkowników się psuje to wina i partactwo Nikona.
    Ja nigdy problemu nie miałem z gumami w sprzęcie foto mimo że ręce pocą mi się mocno, po roku używania Z7 odpukać jestem mega zadowolony z zastosowanych materiałów, żadnych przetrać, uszkodzeń, klapki i gumy spasowane.

  7. #547

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    To nie jest żaden flagowiec, zwykły aparat dla entuzjastów czy tam zaawansowanych amatorów, a to że guma zła i u wielu użytkowników się psuje to wina i partactwo Nikona.
    Ja nigdy problemu nie miałem z gumami w sprzęcie foto mimo że ręce pocą mi się mocno, po roku używania Z7 odpukać jestem mega zadowolony z zastosowanych materiałów, żadnych przetrać, uszkodzeń, klapki i gumy spasowane.
    Materiały są całkiem przyzwoite. Obudowa dość wytrzymała o czym miałem okazje się przekonać dość mocno przyziemiając na górskiej śliskiej ścieżce. Jedyne co mi się nie podoba to sposób działania klawiszy. Ale jak napisałeś to kamera dla entuzjastów więc tragedii nie robię.

  8. #548
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Mnie wkurza ten nowy wybierak, przeszkadza mi i kompletnie nie jest dla mnie to wygodne ani potrzebne, w tym miejscu mogli dac dwa programowalne przyciski i było by dla mnie super.
    Druga sprawa to już strefa marzeń i chciejstwa, jakbym mógł pod F1 lub F2 ustawić że przytrzymując mam np -2EV to by było genialne, ja tam ustawiam pomiar punktowy i pomiar bez przepaleń, ekspozycja na pierścieniu obiektywu nie spełnia swojego zadania, więc korzystam z pokrętła tylnego ale szybsze i wygodniejsze było by mieć jakąś z góry ustaloną na przycisku.

  9. #549

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Mnie wkurza ten nowy wybierak, przeszkadza mi i kompletnie nie jest dla mnie to wygodne ani potrzebne, w tym miejscu mogli dac dwa programowalne przyciski i było by dla mnie super.
    Druga sprawa to już strefa marzeń i chciejstwa, jakbym mógł pod F1 lub F2 ustawić że przytrzymując mam np -2EV to by było genialne, ja tam ustawiam pomiar punktowy i pomiar bez przepaleń, ekspozycja na pierścieniu obiektywu nie spełnia swojego zadania, więc korzystam z pokrętła tylnego ale szybsze i wygodniejsze było by mieć jakąś z góry ustaloną na przycisku.
    Ja się przyzwyczaiłem do zmiany ekspozycji kółkiem i mi pasuje, bo stała wartość zmiany ekspozycji nie zawsze dokładnie odpowiada w danej sytuacji. I przypomniałeś mi o drugim koszmarku zetek .
    Czyli o pierścieniach obiektywów, które w stałkach są MZ za luźne. I przysparzają więcej problemów niż korzyści. Gdyby był jakiś tryb z zapadkami dla wartości liczbowych to tak. W obecnym stanie mam to wyłączone.

  10. #550

    Domyślnie

    Aktualizacja firmware 3.40:
    https://downloadcenter.nikonimglib.c...ad/fw/428.html

    • Dodano obsługę:
    - adapterów do mocowania FTZ II i
    - obiektywów NIKKOR Z 24-120mm f/4 S.
    • Występowanie migotania na ekranie jest mniej prawdopodobne podczas filmowania, gdy materiał filmowy w formacie N-Log lub RAW jest nagrywany na zewnętrznych nagrywarkach wideo przy słabym oświetleniu.
    • Poprawiono działanie wykrywania oczu w trybach Automatycz. wybór pola AF oraz Szerokie pole AF (D).
    • Zwiększono częstotliwość odświeżania pola AF wyświetlanego podczas korzystania z AF z wykrywaniem twarzy/oczu oraz AF ze śledzeniem obiektu.
    • Poprawiono działanie wykrywania twarzy/oczu oraz widoczność fotografowanych obiektów na zdjęciach zrobionych przy użyciu opcjonalnej lampy błyskowej.
    • Rozwiązano następujące problemy:
    - Aparat czasami przestawał reagować, gdy Automatycznie było wybrane dla Ustaw funkcję Picture Control w MENU FOTOGRAFOWANIA.
    - Aparat czasami przekraczał wartość wybraną dla Ustawienia czułości ISO > Maksymalna czułość w MENU NAGRYWANIA FILMÓW.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

Strona 55 z 63 PierwszyPierwszy ... 5455354555657 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 w praktyce forumowiczów
    By HYPER in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 3908
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:04
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •