Close

Strona 9 z 63 PierwszyPierwszy ... 78910111959 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 626
  1. #81

    Domyślnie

    Kolega zarejestrowany od dwóch dni, zalogował się kilka razy, pokrzyczał, poobrażał, do tego okazało się, że tak jak pisałem, to nie aparat jest problemem, tylko kiepsko dobrane parametry zdjęcia i fatalna obróbka... Co poradzić...

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez popi Zobacz posta
    Fakt, mogli zastosować rozwiązanie podobne jak w R-ce Canona.
    rozwiązanie Canona niczego nie zmienia, tylko niepotrzebnie naraża migawkę

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Kolega zarejestrowany od dwóch dni, zalogował się kilka razy, pokrzyczał, poobrażał, do tego okazało się, że tak jak pisałem, to nie aparat jest problemem, tylko kiepsko dobrane parametry zdjęcia i fatalna obróbka... Co poradzić...
    Nie będę go bronił, ale zauważyłem że przy każdym imporcie NEF-ów z Zetki suwak odszumianie jest automatycznie ustawiony na bardzo wysokie wartości. Więc troll mógł tego akurat nie widzieć i nie zauważyć.
    Bardzo dziwne jest zachowanie Lightrooma w tej kwestii. Nie tylko tej zresztą. Podobnie dziwacznie zachowuje się profil obiektywu - do tej pory wystarczyło zahaczyć ptaszek, że chce się użyć profilu obiektywu i właściwy profil ładował się automatycznie. Teraz pomimo zachaczenia ptaszka, profil trzeba wybrać ręcznie. Bardzo to jest niewygodne.
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Burgunda Zobacz posta
    takie porady schowaj sobie w odpowiednie do tego miejsce. jak jesteś pstrykaczem na wsiowych weselach to nie wtrącaj się do tematów o których nie masz pojęcia. brak podstaw fotografii? ty błaźnie, zapisz się na kurs dla gospodyń wiejskich, do sekcji fotografowania ciast wielkanocnych, a i to dla ciebie za trudne. Pilnuj swojego zenita czy kijewa, i nie przecieraj paluchami tego szkiełka z przodu.
    Fotografuje ponad 50 lat
    Rzeczywiście kiedyś używałem Zenita i Kijewa i filmów o czułości 100 lub 400 ISO (ASA). A do portretu wcale nie trzeba ISO kilka tysięcy i aparatu za 20 tysięcy zł tylko dobrego oświetlenia najlepiej trzema lub czterema lampami. Na weselach też kiedyś fotografowałem. Wtedy brało się dwa filmy po 36 klatek i musiało to starczyć.
    Teraz znam przypadki, że fotograf robi kilka tysięcy zdjęć na ślubie i weselu a nowożeńcy nie odbierają zdjęć bo wstyd jest je pokazać gościom i rodzinie.
    To tylko taka dygresja starego dziadka.

    ŻYCZĘ DOBRYCH ŚWIAT, DOBREGO NASTĘPNEGO ROKU I BARDZO DUŻO ŚWIATŁA
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  4. #84

    Domyślnie

    Kiedyś ludzie podróżowali końmi. Ba! Nawet pieszo. I jak to się ma do obecnych czasów? Musi nam to wystarczać?

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Kolega zarejestrowany od dwóch dni, zalogował się kilka razy, pokrzyczał, poobrażał, do tego okazało się, że tak jak pisałem, to nie aparat jest problemem .....
    Wyraźnie widać, że nie tylko aparat jest problemem i to nie tylko w robieniu zdjęć.
    W tym miejscu wypada mi tylko przeprosić wszystkich których tutaj @Burgunda obraził.
    Poczuwam się do tego z racji bo potem idzie w kraj, że ta warszawka to ch...y i cwaniaki. No ale cóż ... zapewne wiadomo Wam wszystkim, że Warszawa to miasto słoików z umysłami głębokiej prowincji, nie obrażając tym porównaniem prawdziwej prowincji, bowiem mam na myśli wyłącznie "prowincję umysłowo-kulturalną".
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 16-12-2018 o 14:21
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Kiedyś ludzie podróżowali końmi. Ba! Nawet pieszo. I jak to się ma do obecnych czasów? Musi nam to wystarczać?
    Chyba babola strzeliłem Podróżowali raczej konno...

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Podobnie dziwacznie zachowuje się profil obiektywu - do tej pory wystarczyło zahaczyć ptaszek, że chce się użyć profilu obiektywu i właściwy profil ładował się automatycznie. Teraz pomimo zachaczenia ptaszka, profil trzeba wybrać ręcznie. Bardzo to jest niewygodne.
    Ja tak mam z Sigmą 17-50 na D7200 i 5300. Co ciekawe, z D300s a także z zestawem D750 i 50/1.4A tego problemu nie ma. Więc to nie tylko z Zetkami występuje.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #88

    Domyślnie

    To chyba warto pogmerać w ustawieniach, bo u mnie S17-50 z automatu odnajduje w korekcji profilu (LR6.14).

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    rozwiązanie Canona niczego nie zmienia, tylko niepotrzebnie naraża migawkę[...]
    Testowałeś?
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Byłem dzisiaj na pokazie ... Canona R. prowadzący z Canona, zresztą znany mi Robert W wspominał o wczorajszym pokazie w Łodzi i opowiadał jak to człek z Nikonem Z był zachwycony Canonem R, że matryca ma taki sam DR itd itd. Tak sądzę, ze tym kimś z Nikon Z7 i wielkim monitorem byłeś ty, Seba @segl
    Jak Twoje wrażenia? Nikon Z7 vs Canon R
    Cześć, no faktycznie potestowaliśmy z Robertem to i owo, czasu było sporo bo pokaz był u mnie w studio więc nie miał kto przegonić

    Jeżeli chodzi o Canona R to faktycznie zrobili znaczny postęp. DR bardzo zbliżony do Nikonowskiego, ocenił bym:
    5D mkIII 5/10
    5D mkIV 7/10
    R 9/10
    Z 10/10

    Autofokus w R też rewelacja ale generalnie Z taki sam, tym bym się nie zachwycał, jest po prostu bardzo dobrze. Pole autofokusa za to w R jest OGROMNE, szkoda że nie ma takiej opcji jak w Z. Egronomia i jakość plastików R też słaba w porównaniu z Nikonem ale to chyba każdy wg siebie ocenia.

    Podsumowując Canon R to super aparat, jakbym miał system C to bym brał bo cena też przystępna, za Nikonem przemawia większa matryca i lepszy wyświetlacz LCD ale ma to też swoją cenę

    https://we.tl/t-yH2SwSymEy

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	749,9 KB
ID:	18821

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	932,3 KB
ID:	18822

Strona 9 z 63 PierwszyPierwszy ... 78910111959 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 w praktyce forumowiczów
    By HYPER in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 3908
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:04
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •