Close

Strona 42 z 63 PierwszyPierwszy ... 32404142434452 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 411 do 420 z 626
  1. #411

    Domyślnie

    Ja na dwóch ostatnich klipach zdaje się, że widzę ustawiony najmniejszy punkt "pinpoint" a to chyba oznacza, że w tym trybie nie działa faza a jedynie af kontrastowy co powoduje, że ustawianie AFu staje się powolne. Czy się mylę? Miga tam też coś takiego jak low light af a to chyba też jest najwolniejszy tryb. Przynajmniej tak w swoich klipach przedstawiał to ten brodacz od Nikona (zdaje się, że Ricci).

  2. #412

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    U mnie zupełnie odwrotnie niż D850, ale dam mu jeszcze jedną szansę, w sumie czemu nie, ostatnio się nie sprawił:



    https://youtu.be/-1G-pUdQ-RE

    https://youtu.be/VU4LlYuZrG0
    Tylko nie podłączaj canonowskich szkieł przez MC-11 ? bo to wypacza taki test, jest masa natywnych obiektywów do wyboru do koloru, chociażby rewelacyjna Sigma 28 1.4 FE, a jakby Ci się udało wytrząsnąć do testów najnowszego kloca Sigmy 35 1.2 FE, to fajnie byłoby zobaczyć jak się sprawdza w takich warunkach., bo to pierwszy art Sigmy zaprojektowany pod bezlustra typowo.

    Darku, tylko sprawdź czy wgrana jest wersja oprogramowania 3.0 lub 3.01, af-c w trybie zrównoważony nacisk. Dodatkowo pod któryś z górnych „c” polecam ustawić tryb pól af. Nie polecam widzę area, bo będzie Ci przeskakiwał na bardziej kontrastowe obiekty, lub losowo szukał oka w grupie ludzi na parkiecie. Lepiej sprawdzi się af-c single point larg lub medium. Przy larg pole jest większe i bez problemu można przemieścić je joystickiem w wybraną strefę. Wystarczy, że choćby krawędź pola zahacza o osobę i już masz na niej detekcję oka( a jak nie wykryje to twarzy) . Jest też ostatni tryb rozszerzony punktowy, gdzie zaznaczasz sobie osobę/ obiekt , na którym ma być ostrość, af blokuje na niej i trzyma cały czas ostrość.

    - - - - kolejny post - - - - - -



    To mój pokój i włączone monitory tam jest jeszcze jasno, lustra które mam nie mają żadnych problemów z trafieniem i nie zwalniają.
    Zet7 robi tak jak widać. Jest się czym przejmować? myślę że nie ale warto wiedzieć że w low light czas focusowania się wydłuża, instrukcja o tym informuje.
    To jest pin af, to najwolniejszy tryb, działa tylko w oparciu o detekcję kontrastu, coś jak live view w lustrzankach.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  3. #413

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Tylko nie podłączaj canonowskich szkieł przez MC-11 ? bo to wypacza taki test, jest masa natywnych obiektywów do wyboru do koloru, chociażby rewelacyjna Sigma 28 1.4 FE, a jakby Ci się udało wytrząsnąć do testów najnowszego kloca Sigmy 35 1.2 FE, to fajnie byłoby zobaczyć jak się sprawdza w takich warunkach., bo to pierwszy art Sigmy zaprojektowany pod bezlustra typowo.
    To na Systemowym 24-70 2.8 GM Sony było.
    Ale mam też przez konwerter 70-200 2.8:



    Ale w sumie dobry pomysł aby sprawdzić arty.

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Darku, tylko sprawdź czy wgrana jest wersja oprogramowania 3.0 lub 3.01, af-c w trybie zrównoważony nacisk. Dodatkowo pod któryś z górnych „c” polecam ustawić tryb pól af. Nie polecam widzę area, bo będzie Ci przeskakiwał na bardziej kontrastowe obiekty, lub losowo szukał oka w grupie ludzi na parkiecie. Lepiej sprawdzi się af-c single point larg lub medium. Przy larg pole jest większe i bez problemu można przemieścić je joystickiem w wybraną strefę. Wystarczy, że choćby krawędź pola zahacza o osobę i już masz na niej detekcję oka( a jak nie wykryje to twarzy) . Jest też ostatni tryb rozszerzony punktowy, gdzie zaznaczasz sobie osobę/ obiekt , na którym ma być ostrość, af blokuje na niej i trzyma cały czas ostrość.
    Ta pamiętam o tej aktualizacji softu.

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    To jest pin af, to najwolniejszy tryb, działa tylko w oparciu o detekcję kontrastu, coś jak live view w lustrzankach.
    To jest tryb pracy AF od -4 EV, najmocniejszy do słabych warunków.
    Pozostałe tryby (AFC) pracują tylko od -1 EV, czyli dokładnie tyle ile Nikon D90.

  4. #414

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    ....To jest tryb pracy AF od -4 EV, najmocniejszy do słabych warunków...
    Najbardziej czuły, ale też najwolniejszy, bo działa na zasadzie detekcji kontrastu. Dlatego tak to wygląda.
    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    ...Pozostałe tryby (AFC) pracują tylko od -1 EV, czyli dokładnie tyle ile Nikon D90.
    Dokładnie tak było, ale na starym sofcie. Z nowym czułość wzrosła do -2EV w Z7 i do -3,5EV w Z6. W trybie low light w Z7 czułość pozostała bez zmian czyli -4EV natomiast w Z6 wzrosła do -6EV a przynajmniej tak podaje producent. Wynika z tego, że jeśli komuś zależy tylko na czułości i mu się nie spieszy to wtedy warto zainteresować się trybem low light. W przeciwnym wypadku chyba jednak lepiej pozostać przy detekcji fazy i nie korzystać z najmniejszych punktów afu.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 13-08-2019 o 21:18

  5. #415

    Domyślnie

    @Xavier80
    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Po prostu nie mają odpowiednika A9, które bez problemu kładzie na łopatki D5 w 90% przypadków.
    Tak żeś mnie nakręcił że wyciągnąłem tę potęgę od sony i sigmy.
    Tak więc do testu stanie:

    A9
    sony 24-70 2.8 GM
    sony 70-200 2.8 GM OSS
    sigma art 35 1.2 natywna (najnowsza potęga sigmy)
    sigma art 14-24 2.8 natywna (najnowsza potęga sigmy), jezusie to szkło jest połowę mniejsze i waży połowę tego co nikkor 14-24 2.8, coś niesamowitego
    sigma art 85 1.4 "natywna" (z dupką)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a9-2.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	488,8 KB
ID:	29831


  6. #416

    Domyślnie

    Darku, co z tym testem ?

  7. #417

    Domyślnie

    @jjj

    Nawał pracy i na dodatek kolejka w testach, w skrócie:

    Tak naprawdę miałem wybrać dla siebie bezlusterkowca stąd wziąłem na patelnie soniacze.
    Wg. tego co zaobserwowałem:

    A9 - lepszy AF od zetek bez dwóch zdań, baardzo zbliżony do D5, w klubie radzi sobie OK.
    Sony ma potężna przewagę w szkłach, nowe arty 1.2 czy też 14-24 2.8 (super szkło) nie będą dostępne
    pod nikona. Sony z Sigmą to takie dwa bratanki, dobrali się i nikonowi mówią nie w bezlustrach. dsfkfjskdfjsdf!!!!

    A7 gorszy af, nie taki mocny jak A9.

    Niby wszystko ok ale to Zet 7 zakupiłem w końcu dla siebie, nie sony. Odpowiedź jest prosta.
    Sony jest, jakby to powiedzieć, tandetne, w sensie budowa tego sprzętu, coś trzeszczy, coś się niedomyka.
    Osłony przeciwsłoneczne latają, klapki z kartą nieotwierają, to są pierdoły owszem, ale ja np. zwracam na to uwagę.
    Np. 24-70 2.8 GM sony strasznie ciężko chodzi pierścień zoomu.

    Przyjemność z fotografowania, obsługa menu, po stronie zetki i to zdecydowanie. W sony jest multum opcji (wykrywanie oka złapało mi na posągu)
    ale obsługa tego to katastrofa np. żeby usunąć foto w nikonie przyciśniemy dwa razy śmietnik, w sony raz śmietnik, potem kursorek na zatwierdz i klik w przycisk ok.
    I jakoś dłuzej to trwa.

    Kolejna sprawa to wizjery, zetki mają najlepszy wizjer elektroniczny na rynku, no może poza nowym panasonikiem.
    I tę różnicę widać, zwłaszcza przy A9, który zwyczajnie jest słabszy, widać na krawędziach obiektów mrowienia.
    A7 ma lepszy wizjer od A9. Widocznie potrzebowali mocy kosztem obrazu.

    Oczywiście to subiektywne porównanie i sony i nikon będą sprawiać wiele radości z użytkowania.
    Ostatnio edytowane przez Dariusz Breś ; 04-09-2019 o 17:17

  8. #418

    Domyślnie

    Sigma od niedawna jest brathankiem Lejki i Panasa więc zaraz się okaże, że i Sonemu przykręcą kurek A odnośnie kasowania "trójklikiem" w słonikach to w menu można sobie ustawić "dwuklik"

  9. #419
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    ...

    Niby wszystko ok ale to Zet 7 zakupiłem w końcu dla siebie, nie sony. ...
    No to gratuluje koledze na nowej drodze zycia.

    U mnie poki co Z6 sprawuje sie swietnie. Czekam na jakies jesienne promocje bo szykuja sie wieksze zakupy w systemie Z. Chce sprobowac zestawu Z6 i Z7 i skompletowac zestaw stalek 1.8 S. Poki co mam 35 i 50mm i jestem zadowolony.

  10. #420

    Domyślnie

    Niebawem będzie pewnie następca A9, to i wizjer będzie ...współczesny
    Ale ta "soniczna" ergonomia....

Strona 42 z 63 PierwszyPierwszy ... 32404142434452 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 w praktyce forumowiczów
    By HYPER in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 3908
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:04
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •