Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Nowa Sigma 18-50 2.8

    Zna ktos? Musze powiedziec ze obiektyw wyglada ciekawie. No i cena nie zabija - okolo 2000 zł. Ciekawe jak z jakoscia optyki, ale mysle ze nie bedzie zle skoro jej ciemniejsza siostra (3.5-5.6) spisuje sie calkiem przyzwoicie.
    Pozdrawiam Karol

  2. #2

    Domyślnie

    malo tego. Podejrzewam ze ta cena stopniowo spadnie i to do poziomu okolo 1500,00. Napisalem jzu prosbe o sample do kolegi ktory mial dysponowac tym szklem. Niestety zapracowany jest i jeszcze nie odpisal Wyglada interesujaco. Jesli tylko Sigma poprawila nieco odleglosc soczewek niwelujac winiete na szerokim, to jest szansa ze dostaniemy calkiem fajne szklo z dobrym swiatlem. Obym sie nie mylil

  3. #3

    Domyślnie

    No fajnie by bylo, zwlaszcza ze alternatywa jest nikkor 17-55 ktory kosztuje ponad 6000 zł
    Pozdrawiam Karol

  4. #4

    Domyślnie

    Adminie.
    Jak już będziesz miał te sample to pokaż.
    O ile autor nie będzie miań nic przeciwko temu.

  5. #5

    Domyślnie

    Autor sie wrecz ucieszy bo to niemiecki dystrybutor Hamy. Niestety bardzo nieslowny... Napisalem mu list miesiac temu. Odpisal ze jak ja dopadnie to sample mam natychmiast

  6. #6
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    szkoda ze nie ma HSM

  7. #7
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie Re: Nowa Sigma 18-50 2.8

    Cytat Zamieszczone przez Gamling
    Zna ktos? Musze powiedziec ze obiektyw wyglada ciekawie. No i cena nie zabija - okolo 2000 zł. Ciekawe jak z jakoscia optyki, ale mysle ze nie bedzie zle skoro jej ciemniejsza siostra (3.5-5.6) spisuje sie calkiem przyzwoicie.
    no nie wiem - testy na stronie photozone.de - Sigma 18-50/3,5-5,6
    wszystkie prawie parametry: "poor" (*) distortions: critical (*)
    autofokus: very slow, ŁACZNA: 0,91 !!! VERY POOR !!!
    Dodam ze np. Nikkor 17-80 ma łącznie 2,71 a słynny
    AFS-17-35/2,8 ma pkt: 4,41. Nawet Sigma 17-35/2,8 HSM
    jest do dupy z ocena 1,75 pkt - generalnie wszystkie
    szerokie Sigmy to shit, niestety.... Wiem zt to testy, ale akurat
    te daja bardzo wiarygodny poglad na wszystkie szkła - i sama
    weryfikacja pomiedzy ocenami testowymi daje do myslenia.

  8. #8

    Domyślnie

    Gdybym mial ocenic photozone.de na podstawie ich oceny tego szkla, to nie bylaby to pochlebna dla nich opinia. Mam wiele szacunku dla tego serwisu, ale ta Sigma MOIM SKROMYM zdaniem nie zasluzyla na tak niska ocene. Jesli ktos pisze o jej dystorsji "krytyczna", to nie mial tego szkla w korpusie!

  9. #9

    Domyślnie

    Adminie... Ten chłopak vel facet o którym wcześniej gdzieś pisałam, który nabył szkiełko u Mikołaja wysłał mi kilka próbnych fotek. Jeśli jesteś zainteresowany to prześle test mailem.

  10. #10

    Domyślnie

    Tak sie zastanawiam czy jest sens to szklo za takie pieniadza brac gdy za odrobinke wiecej mozna miec tamrona 17-35.. - wiem ze mniejszy zakres, ale w okolicach 35-50 to juz wiekszosc cos ma..
    c2h5oh
    |Bessa Voigtländer|Zenit 11|Kiev 4m|D70|T28-75|SB800|055PROB
    http://www.lisiewski.info | http://modna.pl | http://giery.eu

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •