Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie wybudzanie laptopa z hibernacji - nie działa skaner linii papilarnych

    Mam taki problem z laptopem Lenovo X1 Carbon. Otóż jak ustawię tak żeby po zamknięciu pokrywy laptop przechodził w stan hibernacji to po wybudzeniu zazwyczaj nie da się odblokować laptopa skanerem linii papilarnych.
    Jak ustawię żeby laptop tylko się usypiał to nie ma takiego problemu. Za każdym razem działa.
    Windows 10 Pro 64bit.
    Wszystkie sterowniki od lenovo zaktualizowane, BIOS również.
    Ktoś coś?

  2. #2

    Domyślnie

    Na długo zostawiasz laptop "wyłączony"?
    Bo jak nie jest to kilkanaście godzin to nie będzie różnicy wielkiej między hibernacją a uśpieniem.
    Wiem że nie rozwiązuje to twojego problemu ale może hibernacja ci nie potrzebna

  3. #3

    Domyślnie

    Róznie to bywa, ale poprzedniego laptopa zawsze hiberonowałem na noc - po prostu zamykałem klapę i zapominałem. Przez noc w uśpieniu pewnie wyciągnie sporo więcej %.
    Teraz muszę pamiętać aby lapka na noc normalnie wyłączyć - więc taka obsuwa jest mi nie po drodze, bo hasło mam długie, a zwyczajnie przeciągnięcie paluchem jest zwyczajnie szybsze i wygodniejsze.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie odpowiada bo po jakims czasie sterownik/urzadzenie sie hibernuje razem z Windowsem i nie "odhibernuje sie" póki Windoza nie wczyta wszystkich rzeczy po obudzeniu.

    Wyłącz hibernacje dla tego podzespołu:

    Device Manager -> Biometric Devices -> Twój czytnik -> Prawy klik -> Properties ->Power management -> Odptaszkuj "Allow the computer to turn off this device to save power"

    Powinno sie przestać hibernbowac razem z resztą rzeczy.

    Zarządzanie energią w Windozie to pole minowe, bo system pisany zgodnie z filozofią, że póki producent czegokolwiek napisze w teorii kompatybilny sterownik, to ma to działać...
    Jak np mapowalne klawiatury USB do edycji wideo. Uspic system sie nimi da, ale bez zmian w panelu zarzadania energia, juz sie go nie obudzi, itp.

    Nie mam Polskiej Windy żeby miec pewność jak to przetłumaczyć, ale raczej sprawa dość oczywista jak to znaleźć w menu.
    Ostatnio edytowane przez pilon ; 18-10-2018 o 15:19
    Pozdrawiam, Kuba

Podobne wątki

  1. Autobus linii 747 ;)
    By wilk325 in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-11-2016, 20:47
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-12-2013, 19:22
  3. [ Krajobraz ] Na linii
    By imat in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-01-2012, 21:33
  4. [ Krajobraz ] Wybudzanie
    By krop in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-10-2011, 22:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •