Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Noc wieżowców 2018

    Pierwsze zdjęcie pokazałem w Architekturze, ale wydaje mi się, że tak szerokie spojrzenie bardziej kwalifikuje się jako krajobraz miejski. Tak więc - oto jeszcze kilka kadrów z tego dnia (nocy...). (uwaga - po kliknięciu na pełny rozmiar nie ma bandingu na niebie...)


    1 - centrum widziane z Warsaw Spire

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2018-10-06-noc4.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	2,61 MB
ID:	15079


    2 - Warsaw Spire widziany z Cosmopolitana

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2018-10-04-noc3.png
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	3,69 MB
ID:	15080


    3 - Widok z Cosmopolitana w kierunku wschodnim i perspektywa ulicy Świętokrzyskiej

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2018-10-03-noc2.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	3,14 MB
ID:	15081


  2. #2

    Domyślnie

    Najlepsza 1ka. Widać dużą dbałość o kadrowanie. Nic się nie chwieje i nie jest porozciągane.
    Szkoda, że w tym skrócie perspektywy nie da się bardziej zróżnicować poszczególnych planów i wszystkie wieżowce wyglądają jakby stały w jednej linii.
    Tak czy inaczej przyjemnie się ogląda.

  3. #3

    Domyślnie

    Wszystkie 3 fajne są


    Wysłane za pomocą Tapatalk

  4. #4
    maniak666
    Gość

    Domyślnie

    Jest dobrze. Tak jak już nas tu przyzwyczaiłeś. Chyba po toskańskiej bajce i ja muszę bryknąć gdzieś na arch. Frankfurt?

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za komentarze. Muszę przyznać, że miałem spory problem z fotografowaniem, a i spędziłem trochę czasu nad obróbką tych zdjęć. Pierwszy problem to odbicia wnętrza w szybach, im ciemniej na zewnątrz a jaśniej w środku tym gorzej, więc ostatnie zdjęcia robiłem trzymając za aparatem rozłożoną czarną kurtkę żeby ich uniknąć - a i tak nie zawsze się udawało. A drugi, to "zdublowane" światła - ponieważ większości zdjęć nie da się robić prostopadle do okna, a okna były co najmniej dwuszybowe, to wszystkie mocniejsze światła odbijały się drugi raz trochę obok światła właściwego. Z jednej strony, dzięki temu "odzyskiwałem" niektóre neony bo odbicie było niedoświetlone, ale z drugiej, każde zdjęcie to pół godziny stemplowania...
    Przez to, że na początku nie miałem tego opanowanego, "straciłem" kilka fajnych kadrów

    Cytat Zamieszczone przez maniak666 Zobacz posta
    Chyba po toskańskiej bajce i ja muszę bryknąć gdzieś na arch. Frankfurt?
    Oj tak, nie byłem ale zdjęcia widziałem... kiedyś się wybiorę

  6. #6

    Domyślnie

    Wszystkie mi się podobają. Nie widać, aby problemy, o których pisałeś, odbiły na nich swoje piętno. Jedynka pewnie może uchodzić za najbardziej spektakularną z uwagi na nagromadzenie wysokościowców, dla mnie jednak wygrywa w tym zestawie - za sprawą kompozycji - zdjęcie nr 3.

  7. #7

    Domyślnie

    W pierwszej chwili pomyślałem że to daleko wschodnie kierunki a to tylko Wawa. Muszę przyznać że wysoki poziom tych prac i wykonanie, dlatego mocno na tak.

  8. #8

    Domyślnie

    Bardzo udane krajobrazy miejskie mz.
    Podoba sie na pewno. Szczegolnie detalicznosc zdjec.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #9

    Domyślnie

    Aż podbiję temat po 2 latach bo 1ka naprawdę super.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    Aż podbiję temat po 2 latach bo 1ka naprawdę super.
    Dziękuję! Ile ja się nastemplowałem odbić świateł z tej podwójnej szyby A widok nie do powtórzenia, bo Mennica Legacy już wybudowane, więc pewnie zasłania całą lewą stronę. Co, w zasadzie, też może ciekawie wyglądać

Podobne wątki

  1. ABC fotografii. 29/09/2018
    By Studio Huśtawka in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-08-2018, 21:12
  2. 2018 Wietnam
    By keda in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 02-07-2018, 21:43
  3. ABC fotografii - 21.01.2018
    By Studio Huśtawka in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-12-2017, 23:43
  4. [ Architektura ] Pare wiezowców noca
    By dcdead in forum Architektura
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 08-12-2008, 22:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •