Cytat Zamieszczone przez Simon_ Zobacz posta
Ogólnie, nie tylko 35. Co będzie z cenami za kilka lat nic nie wiemy, podobnież, że Sigmy z nowymi body Nikona miały mieć problemy.
Sigma daje możliwość aktualizowania oprogramowania, czy to Dockiem w nowych szkłach, czy w serwisie w strarych. Nie ma z tym problemu, więc nie ma się czego obawiać.

Cytat Zamieszczone przez Simon_ Zobacz posta
A nadal nikt nie napisał czym wyróżnia się Sigma od NIkkora z własnego doświadczenia.
Ale co potrzebujesz wiedzieć? Nikkory na otwartej przysłonie mają słabą ostrość, mocne aberracje i często fatalnie pracują pod światło. Sigmy na otwartej przysłonie są takie same jak na przymkniętej. Właściwie muszę przymykać Sigmy tylko dla powiększenia głębi ostrości, czego w Nikkorach nie mogłem doświadczyć. Starsze Sigmy bywają różne, ale nowe Arty są idealnie ostre i kontrastowe od 1.4/1.8.
Cytat Zamieszczone przez Simon_ Zobacz posta
Zawsze byłem ciekawy 1.4 jak spisuje sie na np na 1.8, bo na 1.4 pewnie tak jak 1.8 na 1.8.
Lepiej. Miałem Nikkora 50 1.4D, który na 1.8 był ostrzejszy od Nikkora 50 1.8G na 1.8. Nie zmienia to faktu, że żadne z tych szkieł nie ma startu z ostrością do Sigmy 50 Art na 1.4...