Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Podwójny rozmiar zdjęć wTV

    Witam.Tytuł trochę niejasny ale już wyjaśniam problem .Zdjęcia z D7100 wym. na komp. i w aparacie wg exifu 4496x3000 pix .Po przerzuceniu oryginałów z kompa na pendraka czy przez czytnik prosto z karty i odtwarzaniu w TV brak podglądu a w info o pliku rozm. 8992 x 3000.Tylko zdjęcia " przepuszczone " przez progr. PS-LR i ponownie zapisane idą na TV normalnie i mają normalny rozmiar .O co chodzi ?

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Witaj, te zdjęcia to nef czy jpg ?

  3. #3

    Domyślnie

    To są JPEG-i

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Generalnie jpg powinien być wyświetlany normalnie i raczej przypuszczałbym że coś w TV ale dla pewności sprawdziłbym czy na innym TV tez tak się dzieje, ustawienia w aparacie nie mogą wpływać tak że dzieje się to co pisałeś, a czy jakaś wada aparatu to też mało prawdopodobne.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Generalnie jpg powinien być wyświetlany normalnie i raczej przypuszczałbym że coś w TV ale dla pewności sprawdziłbym czy na innym TV tez tak się dzieje, ustawienia w aparacie nie mogą wpływać tak że dzieje się to co pisałeś, a czy jakaś wada aparatu to też mało prawdopodobne.
    Z D300s wszystko idzie normalnie oryginały prosto z karty.Jutro sprawdze na innym TV.Dziwne jest to , że po " przepuszczeniu " przez prog.do obróbki i ponownym zapisie jest ok.Ponadto dlaczego tylko dłuższy bok ma podwójny rozmiar.

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zrób aktualizacje softu nawet jeśli masz aktualny.

  7. #7

    Domyślnie

    Wygląda jakby dane exif były źle odczytywane przez TV. Różne cuda się zdarzają - np. sporo TV 'nie widzi' jpgów z progresywnym wyświetlaniem.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pgi Zobacz posta
    Wygląda jakby dane exif były źle odczytywane przez TV. Różne cuda się zdarzają - np. sporo TV 'nie widzi' jpgów z progresywnym wyświetlaniem.
    Sprawdziłem na innym TV otwierają się normalnie i rozmiar w info zgodny z exif .Tak nawiasem to byłem zaskoczony rewelacyjną jakością zdjęć z mojego TV.Mam go chyba ponad rok a dopiero teraz oglądałem zdięcia .Szkoda, że nie da się z niego zrobić monitora do komputera.Myślę.że temat tego braku podglądu i zmiany rozmiaru pozostanie zagadką ale będę kombinował.Coś może być w exifie bezpośrednio z aparatu czego nie ma po ponownym zapisie i co " widzi " ten TV .Z pewnością poprawia jakość wyświetlanego obrazu.
    Ostatnio edytowane przez pixel-x ; 28-09-2018 o 21:55

  9. #9

    Domyślnie

    To, że zdjęcia wyglądają miodnie nie znaczy, że się nadaje na monitor

Podobne wątki

  1. Rozmiar zdjęć pod Internet
    By lostek815 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-07-2016, 09:51
  2. rozmiar zdjęć umieszczanych na FB
    By Feni in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 20-07-2015, 17:23
  3. Rozmiar zdjęć ślubnych
    By annasi in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-05-2015, 19:48
  4. ProShow rozmiar zdjęć.
    By manfred in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-04-2013, 20:08
  5. Rozmiar zdjęć do prezentacji.
    By hudybart in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-09-2008, 21:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •