Close

Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 86
  1. #31

    Domyślnie

    @nikoniarz Z ciekawości - co się renderuje 3/4 godziny? Pytam serio, jestem ciekaw.

    Ps. tak jak pisałem - odnoszę się do POCZĄTKU przygody, nie do wielogodzonych renderów. Jak pisał autor wątku - "do tej pory nie bawiłem się w video".
    Pozdrawiam, Kuba

  2. #32

    Domyślnie

    @nikoniarz zawsze możemy się spotkać i porównać

    Fakt, że też dużo załeży od pozostałych rzeczy: cpu, ram i dysk.

    Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

  3. #33
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez turboni Zobacz posta
    Proszę taktowanie u mnie w laptopie
    Jesteś pewny że wszystkie gpu w laptopach są tak samo jak w twoim, ja wiem że nie i to często taktowanie jest zjechane o 20-30% bo konstrukcja laptopa nie pozwala odprowadzić poprawnie ciepła z w pełni pracującego gpu.
    Może nie ciągnijmy tego nudnego wywodu.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez turboni Zobacz posta
    @nikoniarz zawsze możemy się spotkać i porównać
    Nie widzę potrzeby bo już porównywałem. I dlatego dokupiłem stacjonarkę.
    Cytat Zamieszczone przez pilon Zobacz posta
    @nikoniarz Z ciekawości - co się renderuje 3/4 godziny? Pytam serio, jestem ciekaw.
    Odpowiednio dłuższy materiał niż 1-minutowy.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    często taktowanie jest zjechane o 20-30% bo konstrukcja laptopa nie pozwala odprowadzić poprawnie ciepła z w pełni pracującego gpu.
    Może nie ciągnijmy tego nudnego wywodu.
    Chyba najlepsze podsumowanie...

  5. #35

    Domyślnie

    Z tym się zgodzę, że nie ma sensu ciągnąć tego tematu dalej bo to temat rzeka

    Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pilon Zobacz posta
    Ps. Premiere Pro również domyślnie używa CPU, nie GPU, dopóki nie masz na linii czasu efektów GPU-accelerated.
    Cytat Zamieszczone przez pilon Zobacz posta
    Ty był wydumany przykład, ja czasu nie mierzę. Może to jest 39 i 41, naprawdę nie wiem.

    Czas renderowania to w 99% CPU, nie GPU. GPU to nie jest magiczny przyspieszacz. I w 90% czas renderingu zależy z czego do czego renderujesz i jakim kodekiem.
    haha

    To jak wyjaśnisz to:

    projekt w premier pro - finalny plik będzie zajmować 3,7 GB, filmik trwa 30-czy 35 minut... Jeden z moich najdłuższych filmików. FullHD 60 klatek, kodek ten pod YT standardowy... ustawienia te same co zawsze używam. Materiał zGoPro, nie ważne.

    BEZ GPU eksport trwa 2,5 h a może prawie 3 h. nie pamiętam, ale bardzo długo.
    ze wsparciem GPU trwało to 35 min.

    jakie efekty zastosowałem? Delikatna zabawa suwaczkami, ekspozycja, cienie, kolory itp. zabawa podobna jak w LR.

    Jest różnica co?

    Inne moje filmiki moto, 1,5gb, 15 min, te same parametry i obróbka, zamiast standarodowych 1 h 40 min zajęło to 20 min. Jak to wytłumaczysz?

    Oczywiście CPU pracowało w 100% cały czas, GPU w zakresie 15-35% - ale różnica w czasie znaczna.

    A najlepsze jest to, że dopiero później zauważyłem, że żródła były na SSD na SATA i eksportowałem na ten sam dysk - źle, nie zauważyłem. Może gdybym źródła miał na Samsungu 960 EVO NVMe 250 GB (SSD systemowy i na programy w tym graficzne i video) i eksportował na drugi zwykły SSD to eksport byłby szybszy? Pewnie nie wiele szybszy... ale może kilka min szybciej.

    Z zakupu karty jestem bardzo zadowolony, ile razy chciałem coś poprawić w materiale bo jak sobie pomyśle, że ma znowu mielić 2 h to rezygnowałem... teraz 20 min się poczeka z przyjemnością Nie wspomnę już tym że wszystkie mikro zacięcia w podglądzie w Premier Pro zniknęły i jest mega płynnie wszystko... na samym CPU tak nie było, owszem SSD NVMe pomaga, w ogóle SSDki pomagają, ale GPU robi robotę a dokładnie 2432 rdeni CUDA.
    Może gdybym zastosował więcej skomplikowanych efektów to użycie GPU byłoby większe?
    I tak jestem bardzo zadowolony.

    Gierki jeszcze żadniej nie instalowałem. Nie mam czasu. Foty i video czeka.

    Czeka też moja nowa kamerka na rozpakowanie (odesłali z serwisu...) haah mówie Wam jakie jaja
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez turboni Zobacz posta
    temat rzeka
    Która na stacjonarnym płynie szybciej

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    haha

    To jak wyjaśnisz to: (...)
    Tak, że miałeś na linii GPU-Accelerated effects.

    Cytuję siebie: "Ps. Premiere Pro również domyślnie używa CPU, nie GPU, dopóki nie masz na linii czasu efektów GPU-accelerated."

    Jeden z pierwszych wyników z Google: https://forums.adobe.com/thread/2122549

    "GPU: a GPU of any type does not assist the actual encoding process, however, it can improve the processing speed in certain cases. It depends on a number of important factors. This blog post explains what a GPU can and cannot assist (speed up) in the overall exporting process (scaling, GPU accelerated effects, etc.). In some cases in an exporting job, the GPU is used minimally, as there might not be many processes available for the GPU to handle. Real-time GPU accelerated effects may not have been added to the sequence, for example."
    Ostatnio edytowane przez pilon ; 26-10-2018 o 20:42
    Pozdrawiam, Kuba

  9. #39
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dobry soft ( zazwyczaj nie od adobe ) wykorzystuje GPU co skraca drastycznie czas w wielu rzeczach związanych z video, 3D, czy np z podglądem na żywo podczas samej pracy nad materiałem, testy są w internetach, sporo softu lubi się z AMD inne z Nvidia, a inne mają gdzieś potęgę jaka tkwi w GPU i sobie tam wylicza na kilku procentach obciążenia.
    Kolejna sprawa to żeby wykorzystać GPU trzeba też pogonić dobrze wszystkie rdzenie i wątki w CPU, chyba domyślacie się że tu też kuleje oprogramowanie ale w wielu przypadkach AMD dostało piorunującego kopa po optymalizacji softu w ostatnim czasie, a wtedy GPU też ma co robić.

  10. #40

    Domyślnie

    AMD póki co omijam, i nie mam powodów do narzekania...

Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Video
    By admin in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-08-2012, 10:47
  2. Video D80 - pytanie
    By NiKtos in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-02-2011, 13:52
  3. 40 min video
    By Kwiatek111 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-01-2011, 04:54
  4. Video hdr
    By Calme in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-09-2010, 04:24
  5. XII Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego i Video FILM VIDEO FOTO Łódż 2-5.04.2009
    By Kargulo in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-03-2009, 09:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •