Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 55
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Julio Zobacz posta
    Czy wersja na śrubokręt trafia ładnie z ostrością przy gorszym oświetleniu? Czy ta wersja ma automatyczne sterowanie przesłoną (z tego co widzę jest możliwość ustawiania jej również manualnie) http://www.interfoto.eu/zdjecia/maga...283857_z1.jpg?
    Z trafianiem w słabym świetle obecność silnika lub jej brak nie ma nic wspólnego. W moim przekonaniu to szkło, w obojętniej której wersji, nadaje się do zastosowania własnego, jeżeli szkoda kasy na optykę. Do czegoś poważniejszego trzeba wybrać szkiełka poważniejsze. Chcesz brać pieniądze za usługi, a nie chcesz inwestować... Tak się nie da.
    Obiektyw na śrubokręt ma pierścień przysłony, ale ustawiasz ją pokrętłem w aparacie (chyba że ustawisz sterowanie w aparacie inaczej), jak w każdym obiektywie z pierścieniem przysłony i automatyką. Jak na ambicje w temacie dość odpowiedzialnym, jakim są śluby, dość mocno kulejesz z podstawową wiedzą...

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    3 lata miałem wersję z silnikiem. To co oferuje ten obiektyw jest adekwatne do ceny jaką trzeba zapłacić za niego.
    Dokładnie tak. Obiektyw tani, szału nie ma.

  2. #12

    Domyślnie

    Nie miałem jeszcze styczności z takim połączeniem (sterowanie automatyczne + manualne przysłoną). Myślałem, że przy grze na najniższych stawkach, że nie muszę posiadać od razu artów lub N24-70 szczególnie, że mam styl "insta grain film color grading" (bezpieczeństwo oczywiście jest zachowane - 2 body x 2 sloty sd)

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Julio Zobacz posta
    Nie miałem jeszcze styczności z takim połączeniem (sterowanie automatyczne + manualne przysłoną). Myślałem, że przy grze na najniższych stawkach, że nie muszę posiadać od razu artów lub N24-70 szczególnie, że mam styl "insta grain film color grading" (bezpieczeństwo oczywiście jest zachowane - 2 body x 2 sloty sd)
    Manualne sterowanie przysłoną jest tylko w starych, manualnych szkłach. Tam nie masz elektroniki w obiektywie, więc i nie można niczym sterować z poziomu aparatu. Jeżeli natomiast obiektyw ma AF, obojętnie jak realizowany, to na pewno ma sterowanie przysłoną z aparatu, podobnie jak z nowymi szkłami manualnymi.
    Co do przygotowania na najniższe stawki - oczywiście może się okazać, że trafisz na klienta, który będzie zadowolony. Ale wystarczy, że na weselu znajdzie się jedna osoba, która jako gość zrobi technicznie lepsze zdjęcia niż Ty i twoja opinia pójdzie w bardzo kiepskim kierunku. No i jak sobie wypracujesz "markę gry na najniższych stawkach", to raczej będziesz robić śluby "za pińcet" cały czas. Dwa aparaty, dwie lampy to ważna sprawa, ale bez dobrych i niezawodnych szkieł nie zrobisz szału. Takie moje zdanie

  4. #14

    Domyślnie

    madebyzosiek - czytałem wiele testów i doszedłem do wniosku, że wybiorę Nikkor 24-70mm f/2.8G ED A fS, wersja vr jest kusząca ale mimo wszystko troszkę za droga

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Manualne sterowanie przysłoną jest tylko w starych, manualnych szkłach. Tam nie masz elektroniki w obiektywie, więc i nie można niczym sterować z poziomu aparatu.
    Manualnie można sterować chyba w każdym obiektywie D. A one nie są manualne. I mają elektronikę.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Manualnie można sterować chyba w każdym obiektywie D. A one nie są manualne. I mają elektronikę.
    Może nieprecyzyjnie się wyraziłem... Chodziło mi o szkło, w którym sterowanie przysłoną odbywa się tylko z poziomu pierścienia.

  7. #17

    Domyślnie

    Witam
    Pozwolę podpiąć się pod wątek.
    Czy Nikon 24-120 4f to dobry wybór do Nikona D750 czy lepiej rozejrzeć się za czymś innym.
    Obiektyw głównie byłby używany do karajobrazów.

  8. #18

    Domyślnie

    @Digiboy jeśli ma być tylko jeden, to 24-120 f/4 będzie ok, do krajobrazu i nie tylko się nada, statyw dokup i panoramy krajobrazu też zrobisz

  9. #19

    Domyślnie

    Moim zdaniem zdecydowanie dobry wybór. Mam na d750 i d610 (przedtem na d700) i bardzo dobrze się sprawuje. Dobry zakres, akceptowalna waga i wielkość, b. dobra cena i stabilizacja. Jedyny minus ze światło nie 2.8.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  10. #20

    Domyślnie

    @irek6311 Na pewno kupię też jakiś szerokokątny.
    A jeśli nie jeden to jakie?
    24-70 2.8 Nikona czy Tamrona G2?
    Czy warto dopłacać ?

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Uniwersalny zoom - Jaki ?
    By Todziu in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 01-11-2015, 10:02
  2. uniwersalny zoom do F80
    By Karolski in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-10-2009, 14:02
  3. Uniwersalny zoom do D50 ???
    By McEarl in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-06-2009, 14:29
  4. Sigma vs Tamron - zoom uniwersalny
    By 5iatka in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 14-09-2008, 23:03
  5. Uniwersalny zoom do D50
    By Kwak Nielot in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 26-02-2006, 14:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •