Close

Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 96
  1. #71

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ja sie udzielam tez na forum canona czyli canon-board i robię reklamę Artom. Bo tam nikt (ok, lekko przesadziłem) nie rozmawai o tych szkłach, jakby nie istniały jako opcja do wyboru, a jak juz mówia to w większości jako o kundlelkach, albo że nie trafiają itd. Ja im mówię że sie trzymaja stereotypów sprzed lat.
    Zatrzymali się na pewnym etapie jak ja przed spróbowaniem artów. W pełni ich rozumiem.
    Potrzeba im przełamania się.

  2. #72
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Ja już sam nie wiem. Post sprzed godziny, czyli po tym co ja napisałem wyżej: http://www.canon-board.info/threads/...=1#post1382162
    Wejdż w galerię w podpisie. Kolega fotoreporter, robi sport niżej zdjęcia z siatkówki.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 16-12-2018 o 00:17

  3. #73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ja już sam nie wiem. Post sprzed godziny, czyli po tym co ja napisałem wyżej: http://www.canon-board.info/threads/...=1#post1382162
    Wejdż w galerię w podpisie. Kolega fotoreporter, robi sport niżej zdjęcia z siatkówki.
    Ale to jakiś amator, z tego co widzę, poza tym ma problem z ustawieniem odpowiedniego czasu aby złapać ruch.

  4. #74

    Domyślnie

    Chociaż w Canonie AF szybciej w takiej 35 1.4 chodzi. Ja mam więcej szczęścia z Sigmami i Tamronami, niż z samymi Nikkorami, bo to Nikkory mi się trafiały z problemami z AF'em.

  5. #75

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ja sie udzielam tez na forum canona czyli canon-board i robię reklamę Artom. Bo tam nikt (ok, lekko przesadziłem) nie rozmawai o tych szkłach, jakby nie istniały jako opcja do wyboru, a jak juz mówia to w większości jako o kundlelkach, albo że nie trafiają itd. Ja im mówię że sie trzymaja stereotypów sprzed lat.
    Albo .. faktycznie na canonach działaja one gorzej? Tylko dlaczego? Lepiej przenoszą kontrast czyli to dla czujnika AF lepiej. Silniki w szkłach mają dobre bo na nikonach są szybkie. Chyba tam nadal pokutują stereotypy zdaje się, jest kult obiektywów L.
    Tylko pamiętaj Jacku że w systemie jest wybitne szklo 35L mkII to zmienia punkt widzenia na sprawę. A kłopoty z Sigmami na Canonach to nie są stereotypy.
    Pozdrawiam
    Marcin

  6. #76

    Domyślnie

    Pozwoliłem sobie na szybki test powtarzalności autofocusa za pomocą programu Reikan FoCal Pro
    można z jego pomocą przetestować wszystkie punkty afu
    warunki na żółto (nieidealne)


    Camera Model D5
    Test Colour Temp 5200K
    Lens AF-S Zoom-Nikkor 24-70mm f/2.8G ED
    Test Aperture f/2,8
    Test ISO 100
    Defocus Method Large defocus away from the camera
    Distance to Target 1,9m
    Focus Mode Phase Detect
    Consistency of Focus 99,2%

    Camera Model D5
    Test Colour Temp 5200K
    Lens Sigma 35mm F1.4 DG HSM
    Termination Reason Success
    Test Aperture f/1,4
    Test ISO 100
    Defocus Method Large defocus away from the camera
    Distance to Target 1,9m
    Focus Mode Phase Detect
    Consistency of Focus 98,9%



    Camera Model D5
    Test Colour Temp 5200K
    Lens 40mm f/1.4
    Test Aperture f/1,4
    Test ISO 100
    Defocus Method Large defocus away from the camera
    Distance to Target 1,8m
    Focus Mode Phase Detect
    Consistency of Focus 99,4%


    Sprawdzę w słabych warunkach, w idealnych i na bocznych. Owszem to nie real ale zawsze jakiś punkt zaczepienia.

  7. #77

    Domyślnie

    @Dariusz Breś, napisz czy zadowolony jesteś z tego programu(Reikan FoCal Pro) czy masz może porównanie kalibracji w serwisie Sigmy a kalibrację poprzez ten program?
    Muszę skalibrować S50-100 z D500 i zastanawiam się właśnie nad zakupem tego programu
    Ostatnio edytowane przez Paw-Bor ; 18-12-2018 o 18:37

  8. #78

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paw-Bor Zobacz posta
    @Dariusz Breś, napisz czy zadowolony jesteś z tego programu(Reikan FoCal Pro) czy masz może porównanie kalibracji w serwisie Sigmy a kalibrację poprzez ten program?

    Tym programem mozna sprawdzic wartosc korekcji jaka trzeba ustawic w aparacie (mikroregulacja). To nie jest to samo co kalibracja obiektywu w serwisie sigmy. Mikroregulacja w body jest ograniczona.

    Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

  9. #79

    Domyślnie

    To wiem, że program pokazuje jaką wartość(mikroregulacji) trzeba ustawić w body, wiem że jest możliwość sprawdzenia również boczne pola AF nie tylko centralny, ale czy ten program jest w ogóle alternatywą np. dla USB-Dock? Czy jednak lepiej poświęcić więcej czasu i pobawić się Dockiem?

  10. #80

    Domyślnie

    Nie jest alternatywą dla USB Docka (prosze mnie poprawic jakby co) ale tylko wskazuje ustawienia mikroregulacji body. Jest to bardziej ograniczona korekta, szczegolnie w przypadku zmiennoogniskowych obiektywow. Kalibracja USB dock albo w serwisie to ingerencja bezposrednio w ustawienia obiektywu , nie body.

    Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Yongnuo YN 40mm f/2.8N
    By ksh in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-02-2020, 21:11
  2. Nikkor 2,8/28 mm lub Tamron 20-40mm f2,7-3,5
    By olosie in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-11-2011, 11:49
  3. Voigtlander Ultron 40mm f/2 SL-II
    By Jakubas in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-08-2010, 13:51
  4. el-nikkor 40mm 1:4
    By jtr in forum Tradycyjne techniki wołania - ciemnia
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-02-2008, 21:47
  5. Sigma 20-40mm 2.8 EX AS DG czy sigma 18-50mm EX DC ????
    By szampo___ in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-02-2006, 11:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •