Close

Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 96
  1. #81

    Domyślnie

    Najlepsza opcja to kalibracja w serwisie i ewentualna drobna korekta na USB dock pod siebie w przypadku malych wahan FF/BF. USB dock to idealne narzedzie w takim przypadku.

    Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hancock55 Zobacz posta
    Najlepsza opcja to kalibracja w serwisie i ewentualna drobna korekta na USB dock
    Tak zrobiłem właśnie poprzednim razem. Teraz z D500 spróbuję sam pobawić się jednak USB Dokiem.
    Dzięki za objaśnienia

  3. #83

    Domyślnie

    @Dariusz Breś Czy miałeś może Voigtlander 40mm f1.2 Nokton? Jeśli tak, to czy mógłbyś porównać obrazek z tych dwóch szkiełek?
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paw-Bor Zobacz posta
    To wiem, że program pokazuje jaką wartość(mikroregulacji) trzeba ustawić w body, wiem że jest możliwość sprawdzenia również boczne pola AF nie tylko centralny, ale czy ten program jest w ogóle alternatywą np. dla USB-Dock? Czy jednak lepiej poświęcić więcej czasu i pobawić się Dockiem?
    Może być alternatywą ale nie polecam nie mieć docka. USB Dock służy nie tylko do korygowania afu, ale też pracy obiektywu i aktualizacji firmware.

    W przypadku jednego body sprawa jest prosta, jeśli ktoś ma więcej to ja na docku ustawiam do D5 na 0, natomiast korektę D850 z poziomu body.
    Co do programu, jest spoko ale długo to trwa i męczy mnie, wszystkie nastawy robiłem na tablicy Spyder lens cal

    Może to będzie szok dla większości ale żadna moja sigma nie była korygowana na różnych odległościach. Po zakupie kalibracja i tak zostaje bez zmian do teraz.
    105, 135 i 40 nie wymagały wogóle korekty.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Datacolor-SpyderLensCal.jpg
Wyświetleń:	395
Rozmiar:	38,7 KB
ID:	18854

    - - - - kolejny post - - - - - -

    A i jeszcze, dobrze tutaj mówią ludzie, kalibracja w serwisie to inna para kaloszy niż usb dock.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    @Dariusz Breś Czy miałeś może Voigtlander 40mm f1.2 Nokton? Jeśli tak, to czy mógłbyś porównać obrazek z tych dwóch szkiełek?
    Nie, nic nie wiem o tym szkle, za niskie mam horyzonty

  5. #85

    Domyślnie

    Dariusz Breś. Skoro masz już szkła do Zki to może wrzuciłbyć tu test 35 i 50ki . Mają zacne MTFy jak na nikona


    Wysłane za pomocą Tapatalk

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czupacabra Zobacz posta
    Dariusz Breś. Skoro masz już szkła do Zki to może wrzuciłbyć tu test 35 i 50ki . Mają zacne MTFy jak na nikona


    Wysłane za pomocą Tapatalk
    Do tego tematu wrzucę porównanie do 40 Art, uprzedzając, 35 i 50 nikon S nie dały rady nowej 40 art ani w centrum ani w rogach.

    35 i 50 arty rogami za to przegrały z eskami, wrzucę w wątkach tych szkieł, będzie porządek.

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Może być alternatywą ale nie polecam nie mieć docka. USB Dock służy nie tylko do korygowania afu, ale też pracy obiektywu i aktualizacji firmware.

    W przypadku jednego body sprawa jest prosta, jeśli ktoś ma więcej to ja na docku ustawiam do D5 na 0, natomiast korektę D850 z poziomu body.
    Co do programu, jest spoko ale długo to trwa i męczy mnie, wszystkie nastawy robiłem na tablicy Spyder lens cal
    Dzięki. Mam tą sama tablice do kalibracji. Ostatnio bawiłem się z S50 i S18-35. Jak z S50 poszło sprawnie i bardzo delikatne korekty, to z S18-35 szło mozolnie i po skalibrowanym wszystkich ogniskowych i wracając na początek, były kolejne odchylenia W sumie dopiero po trzech seriach wyszło Ok. Dlatego pomyślałem o tym programie, ale jak wszyscy piszą, zostanę przy USB Dock i w wolnej chwili biorę się za S50-100



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #88

    Domyślnie

    Skusiłem się na ten obiektyw (częściowo także pod wpływem mini recenzji Darka B). Potwierdzam jakość tego obiektywu - ostrość, brak aberracji chromatycznej i dystorsji. Last but not least af - pierwszy raz dostałem obiektyw, który nie wymaga żadnej kalibracji. Sprawdzałem na swoim D750 oraz D850 (oba kalibrowane w NPS) przy użyciu Spyder LensCal - zarówno w świetle żarowym jak i dziennym , zarówno na centralnym jak i bocznych punktach - wszędzie celny.
    D850, D750, T15-30G2, T24-70G2, T70-200G2, S40

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tmkk Zobacz posta
    Skusiłem się na ten obiektyw (częściowo także pod wpływem mini recenzji Darka B). Potwierdzam jakość tego obiektywu - ostrość, brak aberracji chromatycznej i dystorsji. Last but not least af - pierwszy raz dostałem obiektyw, który nie wymaga żadnej kalibracji. Sprawdzałem na swoim D750 oraz D850 (oba kalibrowane w NPS) przy użyciu Spyder LensCal - zarówno w świetle żarowym jak i dziennym , zarówno na centralnym jak i bocznych punktach - wszędzie celny.
    Ja mam podobnie, coś musieli zmienić bo 135 i 105 moje też nie wymagały korekty na D5 i D850.

  10. #90

    Domyślnie

    To ja mam problem...jakiś...podłączyłem 40mm do D3s, na statyw i zdjęcia do kalibracji ...
    Za każdym razem gdy naciskałem łapanie ostrości, ostrość lądowała w innym miejscu, co na 6 zdjęciach dało: 3x lekko backfocus, 3x mega backfocus
    Aparat na pewno nie był "ruszany" w momencie ostrzenia, samo zdjęcie z samowyzwalaczem...
    Wziąłem D610 z 35mm art i też widzę te "lekkie ruchy" na wskaźniku odległości ... czy to "normalne"?
    D3S, dwie D700, dwie D610, trochę szkieł i copter.

Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Yongnuo YN 40mm f/2.8N
    By ksh in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-02-2020, 21:11
  2. Nikkor 2,8/28 mm lub Tamron 20-40mm f2,7-3,5
    By olosie in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-11-2011, 11:49
  3. Voigtlander Ultron 40mm f/2 SL-II
    By Jakubas in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-08-2010, 13:51
  4. el-nikkor 40mm 1:4
    By jtr in forum Tradycyjne techniki wołania - ciemnia
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-02-2008, 21:47
  5. Sigma 20-40mm 2.8 EX AS DG czy sigma 18-50mm EX DC ????
    By szampo___ in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-02-2006, 11:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •