Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Tamron 28-75/2.8 II vs Nikkor 24-85 VR

    Panowie, proszę o poradę.
    Jako że w moim życiu przyszedł czas na wnuki, to coraz mniej czasu na pasje, w tym fotografię
    Postanowiłem pozbyć się wszystkich moich zabawek i pozostać przy schemacie korpus+jeden obiektyw+lampka. Mógłbym zamienić to na dobry kompakt/bezlustro, ale jednak miłość do lustrzanek jest silniejsza. W ten mój schemat wpisują się zupełnie nowe: Nikon D610 (ma 3 lata, 200 zdjęć ), Tamron 28-75/2.8 (druga generacja z własnym silnikiem) oraz lampka SB-900. Kupiłem je kilka lat temu i tak sobie leżały. Moja fotografia to już teraz czysta amatorszczyzna, tj. jakiś landszaft, rodzina, góry, czasami impreza rodzinna w świetle zastanym.
    Zastanawiam się, czy za zamiast mojego Tamrona lepszym wyborem będzie Nikkor 24-85/3,5-4,5 VR G. Podkreślam, że chcę tylko jedno szkło i tym zakresem ogniskowych ogarniam wszystko co mnie interesuje. Pewno zaproponujecie Nikkora 24-120VR, miałem w ręku nawet chwilę używałem. Jednak jest to za duże i za ciężkie szkło dla mnie.
    Pozostając w temacie, co mi radzicie? Pozostać przy Tamronie czy lepszy będzie stabilizowany Nikkor. Celowo podkreślam "stabilizowany", bo w Tamronie tegoż brak.
    Wdzięczny będę za rady.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez stachmuszel ; 19-10-2023 o 08:50
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  2. #2

    Domyślnie

    W Twoim przypadku nic bym nie zmieniał, wolałbym do tego światła zastanego o jakim mówisz pozostać przy możliwości użycia f2.8 zamiast posiadać stabilizowany ale ciemniejszy obiektyw.

    W kontekście fotografowania wnuków również jaśniejszy obiektyw będzie lepiej spełniał swoją rolę niż ciemniejszy stabilizowany. Bo i rozmycie tła będzie trochę lepsze, a i łatwiej zatrzymać w ruchu wnuki jaśniejszym obiektywem bez nadwyrężania iso.

  3. #3

    Domyślnie

    Tamron 24-70/2.8 VC USD G1 rozumiem, że też łapie się na za duży i za ciężki?
    Jest i jasno i stabilnie... stabilizacja, znaczy.
    Używki w okolicach 2k.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-02-2014, 19:01
  2. D3100-nikkor 18-55vr + tamron 70-300 czy nikkor 18-105vr
    By marcin902 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 28-09-2010, 19:46
  3. Nikkor AF-S DX Micro Nikkor 85mm vs. Tamron SP 90
    By tomlud in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 11:43
  4. Tamron 28-75 vs Tamron 17-35 + Nikkor 50 1.8? - dylemat
    By Stilnox in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 23-04-2007, 12:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •