Close

Strona 21 z 23 PierwszyPierwszy ... 111920212223 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 229
  1. #201

    Domyślnie

    Cyt: Ale jak ktoś kupi korpus (nowy) za 2-3k pln a obiektyw za 8k pln to........przerost formy nad treścią.

    I to jest właśnie piekiełko naszego hobby; zawsze coś do czegoś nie w pełni pasuje i trzeba kupić droższe i lepsze.
    Ciekaw jestem jak sprawuje się ta Sigma z Z6/Z7. Czy kto już gruntownie przetestował?
    Ostatnio edytowane przez pepey ; 03-04-2019 o 05:20

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    co daje lepszą kontrolę nad punktem ostrości (oczywiście jeśli masz pomiar punktowy i jest istotne gdzie ten punkt dokładnie wypada).
    A co ma pomiar punktowy do ostrości ? Pomiar punktowy odnosi się do pomiaru światła (punktowy, średnioważony, matrycowy itp), a nie do ostrości Zapewne chodziło o pojedynczy punkt AF...
    Ostatnio edytowane przez Miodek2 ; 04-04-2019 o 09:17

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prof.Miodek Zobacz posta
    A co ma pomiar punktowy do ostrości ?............. Zapewne chodziło o pojedynczy punkt AF...
    Panie profesorze sam z sobą Pan dyskutuje? Czy też chodzi o to, że punkt do pomiaru światła jest punktem, a punkt do pomiaru AF nim nie jest, ale jak to rozumieć kiedy to coś do pomiaru AF też Pan był uprzejmy nazwać punktem?

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prof.Miodek Zobacz posta
    A co ma pomiar punktowy do ostrości ? Pomiar punktowy odnosi się do pomiaru światła (punktowy, średnioważony, matrycowy itp), a nie do ostrości Zapewne chodziło o pojedynczy punkt AF...
    Brawo! I ten pojedynczy punkt mierzy mi ostrość. Właśnie tak, o!

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Panie profesorze sam z sobą Pan dyskutuje? Czy też chodzi o to, że punkt do pomiaru światła jest punktem, a punkt do pomiaru AF nim nie jest, ale jak to rozumieć kiedy to coś do pomiaru AF też Pan był uprzejmy nazwać punktem?
    W nomenklaturze foto pomiar punktowy zawsze oznaczał pomiar światła w punkcie a nie pojedynczy punkt af-a. Idąc twoim tokiem rozumowania pomiar matrycowy to tez może być AF bo punkty af-u sa rozłożone na matrycy w niektórych aparatch...Nie, pomiar matrycowy to takze w nomenklaturze pomiar światła. Koniec kropka. Stąd jeśli chodzi o pomiar światła nazywa się to np. pomiar punktowy a w autofokusie pojedynczy punkt af. Jeśli tego kolega nie rozróznia to przykro mi. Przez lata wszyscy to rozróżniali i było ok

  6. #206

    Domyślnie

    Jeżeli profesor mówi kropka to kropka. Dla mnie jednak punkt zostanie punktem i w tym punkcie będę sobie mierzył różne rzeczy: kolor, światło, ostrość w zależności od potrzeby.

  7. #207

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Brawo! I ten pojedynczy punkt mierzy mi ostrość. Właśnie tak, o!
    wystarczy wpisać w google "fotografia pomiar punktowy" i okaże sie kto ma rację (czyli co przyjmuje się za pomiar punktowy) , na pierwszych stronach wujek google wyrzuca tylko opis pomiaru światła więc zgadzam się z Profesorem. nawet jakby nie wyrzucał to od lat operuje się pomiarem punktowym mówiąc o pomiarze światła.

  8. #208

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    wystarczy wpisać w google "fotografia pomiar punktowy" i okaże sie kto ma rację (czyli co przyjmuje się za pomiar punktowy) , na pierwszych stronach wujek google wyrzuca tylko opis pomiaru światła więc zgadzam się z Profesorem. nawet jakby nie wyrzucał to od lat operuje się pomiarem punktowym mówiąc o pomiarze światła.
    Dziękujemy za poradę, naprawdę.
    P.S. Niedobrze, że trzeba wstawiać objaśnienia do tak kipiących sarkazmem wpisów. Myślę, że ten pierwotny wpis dotyczący pracy stabilizacji, w którym zawarłem te jakże kontrowersyjne słowa był mimo tego powiedzmy przejęzyczenia tak łatwy do zrozumienia, że znakomita ilość forumowiczów nie miała z tym problemów. Do kolegów @prof.Miodek i @czomolungma - wybaczcie, postaram się pisać jednoznacznie na przyszłość (ale nie w temacie punktu bo punkt jest punktem).

  9. #209

    Domyślnie

    to trzeba było tak od razu że się przejęzyczyłes a nie dorabiasz ideologie. Pomiar punktowy to zawsze w fotografii oznaczało pomiar światła. Koniec kropka. Forum czytaja nie tylko zaawansowani użytkownicy (którzy jak to piszesz zrozumieją o co Ci chodziło) , ale także mało doświadczeni. Przeczytają i jeszcze niepotrzebnie uroją sobie coś w pamięci odnośnie pomiaru światła...
    Ostatnio edytowane przez Miodek2 ; 09-04-2019 o 21:46

  10. #210

    Domyślnie

    Cześć,
    wczoraj moja Sigma 60-600 miała chrzest bojowy na pikniku w Turbi. No i pojawił się problem. Na początku strzelania wszystko ok. Po jakiejś godzinie focenia, po ustawianiu 600mm, zaczęły się problemy z AF. Spust do połowy - zero reakcji. Stabilizacja w trybie 2, ostrzenie w przedziale od 6m do nieskonczości, na aparacie (D850) ustawione AF-C, tryb seryjny, 25 pól AF. Po kilku pompowaniach zoomem, zaczynało ostrzyć. Ale kiedy szybko zmieniałem ogniskową na 600 i próbowałem ustawić ostrość, zero reakcji AF. Zacząłem kombinować różne ustawienia (zmiana stabilizacji na 1, zakres na full, zmiana pola AF w aparacie itp. manewr) - to samo. Programy na puszce - S i A. Wnerwienie zaczęło mnie brać ostro, bo robienie zdjęć było koszmarem. Zmieniłem puszkę na D810 - znów to samo. Ręce mi opadły... Od 60 do 400-500mm AF działa - na 600 kicha. Kilka razy naciskałem spust do połowy - zero reakcji(
    Przedtem robiłem fotki N 200-500. Nigdy nie miałem takiego problemu...
    Ma ktoś jakiś pomysł co to za choroba?
    Warunki pogodowe były idealnie - wręcz było za gorąco, kiedy nie robiłem zdjęć zestaw starałem się trzymać w cieniu, żeby się nie nagrzewał...

Strona 21 z 23 PierwszyPierwszy ... 111920212223 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-04-2018, 13:43
  2. Ile jest warte 1250 gram, czyli 600mm f/4G VR kontra 600mm f/4E FL VR
    By Jastrząb in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-09-2017, 09:30
  3. Teleobiektyw do 600mm Nikkor, Tamron czy sigma ??
    By zybex in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-06-2016, 11:59
  4. Co wybrać?? Tami 150-600mm czy Sigma 150-600mm C
    By arkadiuszarek in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-01-2016, 13:35
  5. Lustrzana Sigma 600mm f8
    By M_Kuron in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-01-2006, 08:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •