Close

Strona 15 z 19 PierwszyPierwszy ... 51314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 183
  1. #141
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Za krótkie szkło. Ekwiwalent 300 - na ptaki mało.
    Szukaj lepiej Nikkora 200-500 czy szkła typu 150-600.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #142
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2019
    Miasto
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cześć,
    nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy ten obiektyw jest już kompatybilny z Z6 (przez adapter FTZ) będe wdzieczny jesli ktos ma jakies informacje

  3. #143
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2019
    Miasto
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SuperShreed Zobacz posta
    Cześć,
    nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy ten obiektyw jest już kompatybilny z Z6 (przez adapter FTZ) będe wdzieczny jesli ktos ma jakies informacje
    Napisałem w tej sprawie do SIGMY i dostałem pozytywną opowiedz

    Poniżej moja komunikacja. i tłumaczenie: "Nasi technicy potwierdzają że ten model jest w pełni kompatybilny z Z6 przez adapter FTX

    Good afternoon,

    I would like to ask if 70-200mm F2.8 DG OS HSM Sport is currently fully compatible with Nikon Z6 via FTZ adapter ?



    Good morning Lukasz,

    Thank you for your enquiry.
    Our Service technicians have confirmed that this combination is fully compatible used together.

    Kind regards

    Rob Gooch
    rob@sigma-imaging-uk.com
    Sigma Imaging UK Ltd

  4. #144

    Domyślnie

    Czy ktoś używa/używał z TC 1.4 i 2.0? Jak się sprawuje?

  5. #145

  6. #146

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    W teście optyczni piszą, że ostrość porównywalna ze wcześniejszą wersją OS (choć jednak nowy odrobinę lepszy). Kurcze, mam nadzieję, że nie z moim egzemplarzem, bo ten był jednak cienki na 200/2.8 i trzeba było przymykać do f/4
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 29-04-2019 o 23:48

  7. #147

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    W teście optyczni piszą, że ostrość porównywalna ze wcześniejszą wersją OS (choć jednak nowy odrobinę lepszy). Kurcze, mam nadzieję, że nie z moim egzemplarzem, bo ten był jednak cienki na 200/2.8 i trzeba było przymykać do f/4
    Raczej różnica kolosalna na 200 mm, 36 lpmm starej wersji vs 45 lpmm aktualnej,
    na 200 mm jest lepsza od nikkora fl, który był nr jeden



    - - - - kolejny post - - - - - -

    oj, raczej od nikkora vr2, który ostrzejszy jest na 200 od fl

  8. #148

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Raczej różnica kolosalna na 200 mm, 36 lpmm starej wersji vs 45 lpmm aktualnej...
    Raczej 36 vs 44 i testowane na innych matrycach. Ale chodziło mi o coś innego a mianowicie o rozrzut jakościowy. Wedle tego co piszą optyczni wcześniejsza Sigma 70-200 OS też nie miała powodów do wstydu, ale mój egzemplarz dość mocno odbiegał od tej sielanki. Po prostu mam nadzieję, że nowa Sigma jest pod tym względem bardziej konsekwentna. I nie liczę na żadne zapewnienia, że tak będzie, bo to dopiero wyjdzie w praniu. To i tak nie mój target. Obecnie Sigmy jak na mój gust za bardzo przesadzają z wagą. Innym to może pasować, ale dla mnie to skreśla ten obiektyw, nawet gdy pokaże się z odpowiednim dla mnie mocowaniem.

  9. #149

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Raczej 36 vs 44 i testowane na innych matrycach. Ale chodziło mi o coś innego a mianowicie o rozrzut jakościowy. Wedle tego co piszą optyczni wcześniejsza Sigma 70-200 OS też nie miała powodów do wstydu, ale mój egzemplarz dość mocno odbiegał od tej sielanki. Po prostu mam nadzieję, że nowa Sigma jest pod tym względem bardziej konsekwentna. I nie liczę na żadne zapewnienia, że tak będzie, bo to dopiero wyjdzie w praniu. To i tak nie mój target. Obecnie Sigmy jak na mój gust za bardzo przesadzają z wagą. Innym to może pasować, ale dla mnie to skreśla ten obiektyw, nawet gdy pokaże się z odpowiednim dla mnie mocowaniem.
    AAA, kapuję. Nikkora 70-200 mm f/4 G może poszukaj, on waży 850 gram.

  10. #150

    Domyślnie

    Na Sigmę spoglądam jako na producenta niezależnego, który być może pokusi się także o projetowanie obiektywów pod FE. W tej kwestii żaden Nikkor mnie nie poratuje Ale odpowiednik N70-200/4 byłby w sam raz.

Strona 15 z 19 PierwszyPierwszy ... 51314151617 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sigma 120-300/2.8 Sport + TC x2.0 + TC x1.4
    By grafo in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-10-2016, 19:02
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-03-2016, 20:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •