Close

Strona 14 z 19 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 183
  1. #131

    Domyślnie

    Nie mogłem się doczekać na Twoje podsumowanie.
    Bardzo, bardzo dziękukemy za włożoną pracę.
    Po zebraniu wszystkich informacji, wiem teraz, co zamówić

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  2. #132
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2015
    Miasto
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    18

    Domyślnie

    Bardzo fajnie i merytorycznie, dzięki za super robotę...
    D750, N200-500 5,6E ED, N70-200 2.8 GII ED, N24-70 2.8 G ED, N14-24 2.8 G ED, N105 2.8 G ED Micro, SB-800

  3. #133

    Domyślnie

    Mam jedną wolną sztukę z gratisowym UV i wysyłką. Ktoś chętny ?
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #134

    Domyślnie

    Właśnie jetesm na etapie wyboru 70 200.
    Wachalem się między Tamronem a Nikonem vr2 . Teraz doszła sigma ehh i jeszcze więcej rozterek. Ale chyba będzie sigma mam 2 arty i jestem mega zadowolony

  5. #135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Mam jedną wolną sztukę z gratisowym UV i wysyłką. Ktoś chętny ?
    No tak. Priv poproszę.

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  6. #136

    Domyślnie

    To mój pierwszy wpis, więc proszę o wyrozumiałość

    Dzięki za wątek, szczególne podziękowania dla Pana Dariusza za świetny test. Od dłuższego czasu zastanawiałem się nad kupnem 70-200 2.8 do fotografowania sportu. Zastanawiałem się na używanym (ale bałem się). Test, opinia i zdjęcia, które zamieścił zachwyciły mnie do tego stopnia, że postanowiłem kupić omawiany obiektyw. Sprzęt dla profesjonalistów, kupiony przez amatora (czy to dobrze? - nie wiem). Argumenty, że na firmę, nowy z gwarancją na 3 lata i opinie - przekonały mnie. Zdaję sobie sprawę, że bardzo długa droga przede mną do tego, aby robić choć zbliżone zdjęcia. Teraz przynajmniej wiem, że wszystko w moich rękach, bo na sprzęt zwalać nie mogę (dodam, że korzystam z D7100, kolejne marzenie na przyszłość: pełna klatka).
    Niestety moje pierwsze podpięcie do body i pierwsze (jedyne) rozczarowanie - nie łapie ostrości tak jak bym się spodziewał. Stąd mój post.
    Obiektyw kupiłem w piątek, a w niedzielę chciałem już fotografować mecz mojego syna. Panika, konsternacja, ale nie załamka. Google i fora - mikroregulacja af w body - i można powiedzieć, że sprawa trochę uratowana (jak na oczekiwania amatora oczywiście). Ustawienie, które wprowadziłem to "-16"' (chyba dość sporo). Ze zrobionych 400 zdjęć ok 150 jako tako. Robiłem na monopodzie, ze stabilizacją 1, niestety na żywca zabawa z kalibracja (15 - 20).
    I teraz uprzejma prośbą do doświadczonych, co robić?
    1) Czy to normalne, że taka rozbieżność i taki FF przy nowo zakupionym obiektywie Sigmy?
    Zaznaczę, że do tej pory używałem obiektywów Nikkor: 16-85 3.5-5.6 DX, 70-300 4.5-6.3, 35 mm 1.8 DX i nie zauważyłem takich problemów. Pomyślałem o kupnie Sigma USB Dock i próbie zrobienia kalibracji AF samemu, ale raczej nie otrzymam takich efektów jak przy profesjonalnej kalibracji (o ile ktoś do tematu podejdzie profesjonalnie).
    2) Czy i gdzie polecacie oddać obiektyw do kalibracji? Najlepiej w Warszawie lub okolicach, żebym mógł sprzęt dostarczyć, a nie wysyłać.
    3) Być może źle diagnozuję i sprzęt trzeba oddać do testów?
    4) Pytanie do Pana Dariusza, czy testowany obiektyw wymagał kalibracji, czy taka żyletka była od razu?

    Jeżeli któreś z pytań nie pasuje do wątku, to proszę o uwagę. Wydaje mi się, jednak, że temat dotyczy dość wyczekiwanego ostatnio obiektywu, dla którego jest ten wątek.
    Z góry dzięki za wyrozumiałość i pomoc.

  7. #137

    Domyślnie

    Najpewniej będziesz musiał skalibrować obiektyw z body. Wysyłka do serwisu w Gdyni i po kilku dniach masz sprzęt z powrotem. Jeśli gwarancja to sama usługa jest w jej ramach. Co do mikrokalibracji to jest to trochę taki półśrodek. Bo jeśli masz rozjechaną ostrość w zależności od ogniskowej to regulacją w body tylko odrobinę zaleczysz problem ale nie usuniesz go zupełnie (przy stałkach jest to łatwiejsze). Jeśli nie masz doświadczenia w zabawie z dockiem i regulacjami a masz gwarancję to wyślij do serwisu. USB dock to nie jest jakaś piekielna maszyna ale trochę zabawy z tym jest - zwłaszcza na długich ogniskowych gdzie potrzebujesz już przestrzeni do testów. Jak poczytasz forum to zobaczysz, że w wielu przypadkach kalibracja w serwisie to jedna z pierwszych rzeczy do zrobienia po zakupie sigm - ale nie jest to jakiś nieodzowny rytuał. Część osób nie potrzebuje tego, część radzi sobie sama dockiem, część wysyła i jest zadowolona.

  8. #138

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czudix Zobacz posta
    To mój pierwszy wpis, więc proszę o wyrozumiałość
    4) Pytanie do Pana Dariusza, czy testowany obiektyw wymagał kalibracji, czy taka żyletka była od razu?
    Miałem 2 sztuki testowe (nikon i canon) nie wymagały kalibracji na żadnej z ogniskowych.
    Sztuka zakupiona przeze mnie też nie, przesiadłem się z Nikkora VRII. Czyli łącznie 3 sztuki sigmy na Nikonie D5, D850 i Canonie EOS 5DS. Na innych nie sprawdzałem.


    No niestety czeka cię kalibracja i ja bym wysłał do gdańska a wcześniej przedmuchał czujniki AFu i wtedy sprawdził jak się zachowuje bez korekty.
    Moja kobieta dostała 50 1,4 Art, i mega losowo pracował, mówiła abym ją skalibrował. Ja przeczyściłem czujniki AF tylko i jak ręką odjął wszelkie problemy....
    Najlepiej porównać z lv i normalnie, jeśli są jakieś odchyłki, kalibracja.
    Ostatnio edytowane przez Dariusz Breś ; 02-04-2019 o 17:08

  9. #139

    Domyślnie

    Dziękuję Panowie za odpowiedź. Zrezygnowałem z zabawy samem u i obiektyw z body jest już w drodze do Gdyni.
    Sprawdzałem wcześniej z lv i były rozbieżności. Na lv wyglądało dobrze, a normalnie niestety nie.
    Nie pomyślałem o czujnikach, ale i tak pewnie nie wiedziałbym gdzie ich szukać .
    Dziękuję za wsparcie.

  10. #140

    Domyślnie

    Panowie, czy to się nada do ptaszenia z ręki z D5200? Przepraszam, jeśli to głupie pytanie

Strona 14 z 19 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sigma 120-300/2.8 Sport + TC x2.0 + TC x1.4
    By grafo in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-10-2016, 19:02
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-03-2016, 20:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •