Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat z @akustyk:
    "(...) ale ich glowice w porownaniu z kosztujacymi tyle samo Sirui, to jest dramat."

    A możesz sprecyzować, która to głowica MN jest owym "dramatem"? Czy ta głowica, która jest w zestawie Manfrotto MK055XPRO3-3W, budzi tak wielką Twoją niechęć? Ten zestaw można kupić w cenie ok. 1000 zł. Wskaż mi podobny statyw o podobnych parametrach i porównywalnej jakości za tę właśnie cenę. Dodam - to jest statyw uniwersalny, świetny i do studia, i w teren.
    I tak trochę obok: jeśli typowo do studia, to wskaż mi lepszy (także cenowo) wybór niż Manfrotto 475 + głowica 229; całość kosztuje poniżej 2000 zł. Owszem, ciężkie toto, ale jakiż inny powinien być niezawodny i o wielostronnych możliwościach użytkowania statyw studyjny? Nie jestem orędownikiem przywiązywania się do marki i wiem, że wiele produktów Manfrotto znacznie obniżyło swoją jakość, ale pewne rzeczy się nie zmieniają.
    A jeśli chodzi o dobre chińskie marki, to "rowerowo" użytkuję od ładnych paru lat taki fajniutki Benro, ważący z głowicą mniej niż 2 kg, ale ta głowiczką kulowa - niestety - specjalnie stabilna nie jest. Nikona 5100 z kitem trzyma stabilnie, ale już z 70-300 lubi się lekko obsuwać. Przy dłuższych czasach nie da się zrobić zdjęcia nieporuszonego. Manfrotto 190 z wiekową "kulką" takich problemów nie miał nigdy.
    I na koniec: piszę wyłącznie o sprzęcie doskonale mi znanym, użytkowanym od wielu lat (poza MK055XPRO3-3W, który mam od półtora roku).
    Ostatnio edytowane przez jamnik ; 20-10-2018 o 13:33

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jamnik Zobacz posta
    A możesz sprecyzować, która to głowica MN jest owym "dramatem"?
    osobiscie mialem 222 i 486rc2. obie skandalicznie kiepskie

    Cytat Zamieszczone przez jamnik Zobacz posta
    Czy ta głowica, która jest w zestawie Manfrotto MK055XPRO3-3W, budzi tak wielką Twoją niechęć?
    nie mam doswiadczenia. natomiast niechec budzi. wedlug internetow to jest 1kg zywej wagi w glowicy. i jeszcze niekompatybilnosc z mocowaniem Arkowym...



    Cytat Zamieszczone przez jamnik Zobacz posta
    Ten zestaw można kupić w cenie ok. 1000 zł. Wskaż mi podobny statyw o podobnych parametrach i porównywalnej jakości za tę właśnie cenę. Dodam - to jest statyw uniwersalny, świetny i do studia, i w teren.
    to kup sobie, podzwigaj niniejsze 3,5kg w terenie, potem opowiesz jak bardzo bylo uniwersalnie...

    ja mam na plenery blisko samochodu zestaw okolo 2,3kg (nie pamietam dokladnie). to jest dosc ciezkie i lezac w gory na wedrowke biore mniejszy zestaw, okolo 1,5kg. kloc o wadze 3,5kg wyobrazam sobie, jako uniwersalnie schowany w piwnicy, bo focic na otwartym powietrzu bym z tym nie poszedl...

    majac budzet okolo 1000 PLN wybralbym nogi Sirui i glowice albo ich albo Triopo. z tym ze lepsza technologia trzeba troche wiecej zaplacic niz za ordynarnie kute zeliwo Manfrotto, wiec w tej kwocie to moga byc jednak niskie nogi

    Cytat Zamieszczone przez jamnik Zobacz posta
    I tak trochę obok: jeśli typowo do studia, to wskaż mi lepszy (także cenowo) wybór niż Manfrotto 475 + głowica 229; całość kosztuje poniżej 2000 zł. Owszem, ciężkie toto, ale jakiż inny powinien być niezawodny i o wielostronnych możliwościach użytkowania statyw studyjny? Nie jestem orędownikiem przywiązywania się do marki i wiem, że wiele produktów Manfrotto znacznie obniżyło swoją jakość, ale pewne rzeczy się nie zmieniają.
    nie wiem, nie interesuja mnie zanadto glowice studyjne. nogi bardzo latwo wybrac fajne w tej cenie, co do glowic to juz nie powiem...

    Cytat Zamieszczone przez jamnik Zobacz posta
    A jeśli chodzi o dobre chińskie marki, to "rowerowo" użytkuję od ładnych paru lat taki fajniutki Benro, ważący z głowicą mniej niż 2 kg, ale ta głowiczką kulowa - niestety - specjalnie stabilna nie jest.
    mialem pare lat temu Benro i tez zauwazylem, ze plynnosc pracy mocno spadla po kilku miesiacach uzytkowania. to nie jest tak wykonane jak Sirui, ale tez moje B-1 bylo lepsze niz ww. glowice Manfrotto. o wiele lepsze

    Cytat Zamieszczone przez jamnik Zobacz posta
    Nikona 5100 z kitem trzyma stabilnie, ale już z 70-300 lubi się lekko obsuwać.
    po to wymyslono dlugie obiektywy z obrecza statywowa ( https://ae01.alicdn.com/kf/HTB10pG.L...7aXXXq6xXFXXXt. jpg) - wtedy nawet malenka glowica typu Triopo B1 z palcem w nosie dzwiga zestaw pokroju Canon 5D + 70-300L i nie ma zadnych uwag do przechylania sie. jak a jak wieszasz zupelnie niezbalansowany zestaw, no to sie nie dziw, ze kadr klapie w dol. to i na Sirui K-30X (a to jest wielka kulka) zestaw 5D + 70-300L nieco klapnie...

    Cytat Zamieszczone przez jamnik Zobacz posta
    Przy dłuższych czasach nie da się zrobić zdjęcia nieporuszonego. Manfrotto 190 z wiekową "kulką" takich problemów nie miał nigdy.
    jesli przy dluzszych czasach masz poruszenie, to moga byc bardzo rozne przyczyny...

  3. #13

    Domyślnie

    @akustyk
    1) Akurat podałeś przykłady najgorszych głowic MN. Trudno się dziwić, że ich nie pokochałeś. Ale jest wiele innych, wartych pokochania. Naprawdę.

    2) O Manfrotto MK055XPRO3-3W mówisz tak: "(...) nie mam doswiadczenia. natomiast niechec budzi. wedlug internetow to jest 1kg zywej wagi w glowicy. i jeszcze niekompatybilnosc z mocowaniem Arkowym"
    Czy jesteś pewien swoich słów? Nie masz doświadczenia, a się wypowiadasz. Dziwne. Ja MAM DOŚWIADCZENIE i dlatego się wypowiadam. A kwestię "niekompatybilności" sprawdź w ofercie produktów MN. Mam na myśli płytki.

    3) Mówisz tak: "(...) to kup sobie, podzwigaj niniejsze 3,5kg w terenie"
    Przecież pisałem wyraźnie: mam ten statyw od półtora roku, noszę w teren (właśnie przed godziną wróciłem) i jakoś problemu nie widzę. W przeciwieństwie do Ciebie (który doświadczenia z tym statywem nie masz).

    4) W góry bierze się zupełnie inne statywy. Manfrotto 055 niekoniecznie. Ale też, skoro kolega prosił o poradę w sprawie zakupu statywu w miarę uniwersalnego, to podałem mu właśnie ten przykład. Gdyby prosił o statyw w góry, to podałbym mu inny przykład.

    5) Akurat do obiektywu Nikkor 70-300 VR nie ma obręczy, tak że dziękuję za poradę. Przemądrzałą, a przez to zupełnie nietrafioną.

    6) Wiesz, tak się jakoś składa, że znam i potrafię wskazać różne przyczyny poruszenia zdjęcia robionego ze statywu. Akurat to poruszenie przy czasie naświetlania = 1 min jest wynikiem tego, o czym pisałem. Dlaczego sądzisz (znów przemądrzale) że wiesz lepiej?

    A tak w ogóle, to mamy poradzić koledze. Dlaczego wdajesz się w polemikę ze mną? Ja tu nie jestem stroną. Sugeruję, żebyś podał własne propozycje poszukującemu koledze i na tym koniec. Dlaczego, forsując swoje, próbujesz deprecjonować moje (tego "mojego" nie mając w ręku)? Doprawdy, nie rozumiem. Chodzi o to, żeby Twoja racja była "Twojsza"?
    Ostatnio edytowane przez jamnik ; 22-10-2018 o 19:19

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Trudny wybór
    By umberto in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-05-2015, 23:10
  2. trudny wybór ...
    By fistaszek20 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 12-02-2010, 22:52
  3. Trudny wybór...
    By Koyote in forum Komputery
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-09-2008, 19:06
  4. Trudny wybór
    By rychu_cmg in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-12-2007, 14:26
  5. [ Foto-żart ] trudny wybór
    By Ryszard Gałgan in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-12-2007, 00:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •