Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11

    Domyślnie

    No to czekamy na foty, przynajmniej będziesz wiedział co inni myślą o Twoich zdjęciach, czasem na takich wyjazdach robimy super foty, ale po przyjeździe i obejrzeniu materiału na spokojnie okazuje się że wyszło tak sobie. Nie zniechęcaj się tylko prezentuj to co masz.

  2. #12

    Domyślnie

    Odwiedzamy zakład krawiecki w centrum stolicy.

    6.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5291_3.jpg
Wyświetleń:	249
Rozmiar:	818,2 KB
ID:	14517

    6.bw
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5291_2.jpg
Wyświetleń:	247
Rozmiar:	613,7 KB
ID:	14518

    Tym razem dwie wersje. Jestem ciekaw Waszych uwag. Wszystkie biorę na klatę Konwersja jest taka jaka jest nie dlatego, że "taką mam wizję", a dlatego, że tak potrafię. Jeżeli jest słabo, chętnie przeczytam jakieś konkretne wskazówki, nie tylko dotyczące konwersji (do koloru sam nie jestem przekonany, ale na ten moment stanąłem przed ścianą i szukam jakiegoś wyjścia).

  3. #13

    Domyślnie

    Zostaw kolor, zdecydowanie. Tym bardziej, że w miarę stonowane są barwy i nie ma pstrokacizny.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojtekd3 Zobacz posta
    Tym razem dwie wersje. Jestem ciekaw Waszych uwag. Wszystkie biorę na klatę Konwersja jest taka jaka jest nie dlatego, że "taką mam wizję", a dlatego, że tak potrafię. Jeżeli jest słabo, chętnie przeczytam jakieś konkretne wskazówki, nie tylko dotyczące konwersji (do koloru sam nie jestem przekonany, ale na ten moment stanąłem przed ścianą i szukam jakiegoś wyjścia).
    Jak naprawdę chcesz uwag, chętnie powiem, choć ostatnio dobitnie widać, że streetowcy mocno niechętnie przyjmują uwagi co do swoich zdjęć.

    Rzeczywiście nie ma wyczynu w tej konwersji, to znaczy nie określiłbym tej konwersji na piękną, ekscytującą, ani nawet interesującą - jest taka sobie, letnia (w sensie że ani gorąca ani zimna). Ale powiem Ci co jest gorsze niż brak zachwytów samą konwersją - ta pani, będąca głównym tematem zdjęćia wyszła najciemniej. Wszystko dookoła jest jaśniejsze: reklamówki za nią, zasłona maszyny + torba na pierwszym planie, te pudła przed nią, i te wszystkie ściany przed nią i z tyłu planu...

    Dziwnym trafem i układem plam światła i cienia spowodowało to, że pani będąca tematem zrobiła się najciemniejszą plamą i jest otoczona samymi jaśniejszymi od niej plamami światła - co wprowadza pewien dysonans. Najprościej mówiąc ta konwersja nie zachwyca nie dlatego że jest letnia, tylko dlatego, że - tym dziwnym trafem - jest nieadekwatna, chowa temat w najciemniejszej plamie a uwypukla tło i czyni go hałaśliwszym.

    Dla zabawy, wprawy, zabicia czasu - nazwij jak chcesz - zrobiłem z tym zdjęćiem taką rzecz: zgasiłem otoczenie, delikatnie rozjaśniłem całą widoczną panią co spowodowało, że nagle stała się rzeczywiście tematem zdjęcia - które nagle wyszło moim zdaniem dużo lepiej, nawet bez ruszania tej tzw. konwersji.

    Nie wiem czy dla streetowca samo wspomnienie obróbki nie jest ohydnym świętokradztwem i hańbiącym zamachem na wszystko co najświętsze - ale ja bym spróbował na Twoim miejscu.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #15

    Domyślnie

    Zarówno kolor jaki i czarnobiała wersja mi pasuje. Jeśli cały set jest ma być czarnobiały to lepiej tutaj BW.

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Nie wiem czy dla streetowca samo wspomnienie obróbki nie jest ohydnym świętokradztwem i hańbiącym zamachem na wszystko co najświętsze - ale ja bym spróbował na Twoim miejscu.
    Też nie wiem czy to jednak nie "świętokradztwo" ...
    Nie do końca myślę, że Pani jest tu jedynym głównym tematem. Jest głównym ale w kontekście otoczenia. Więc czy trzeba ją wyciągać z cienia to już zależy bardziej od autora niż od samej "estetyki".

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Tak "by the way" to mam w domu po babci takiego Singera, cały czas na chodzie.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  6. #16

    Domyślnie

    Szwaczka w wersji BW faktycznie zniknęła. Ogólnie jakoś nie widzę sensu konwersji tych zdjęć na ciorno-białe. Moim zdaniem zagrało to jedynie na 5ce gdzie panią ładnie wyłuskało z tła. Za to sam kadr średnio mi się podoba. Ogólnie zostawiłbym kolor. Bangkok jest pstrokaty i warto to pokazać na zdjęciach.

  7. #17

    Domyślnie

    @2pompony dziękuję za obfity wpis.
    Po pierwsze, kiedy nazywasz mnie streetowcem, z jednej strony czuję pewnego rodzaju nobilitację, bo sam uważam się raczej za turystę, który po wizycie w trzeciej buddyjskiej świątyni idzie w boczną uliczkę i tam próbuje podglądac życie tzw. zwykłych ludzi. Z drugiej strony znając Twoją opinię o tutejszych streetowcach (z którą zresztą prawie całkowicie się zgadzam ), już nie jest mi tak wesoło. Być może te zdjęcia powinny się znaleźć w dziale Turystyka fotograficzna, ale tam pewnie nie usłyszałbym uwag na temat samych zdjęć.
    Po drugie, kiedy czytałem Twoje uwagi o potrzebie rozjaśnienia krawcowej, sam się z siebie śmiałem. Dlaczego? Bo to między innymi zrobiłem przygotowując to zdjęcie. Najpierw pędzlem rozjaśniłem panią, potem przyciemniłem prawą stronę. W pliku wyjściowym głównej bohaterki niemal wcale nie było widać. Porównując "przed" i "po" uznałem, ze jest lepiej. Jak się okazało "lepiej" jeszcze nie znaczy "dobrze". Ty, oprócz swego swego niewątpliwego doświadczenia i umiejętności, masz tę przewagę, ze patrzysz na to zdjęcie obiektywnie - w przeciwieństwie do mnie.
    Jeszcze raz dziękuję za wizytę. Jak kamikadze brnę dalej :

    7.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6297.jpg
Wyświetleń:	212
Rozmiar:	752,9 KB
ID:	14574

  8. #18

    Domyślnie

    Za to zdjęcie mógłbym w zasadzie napisać niemal identyczną recenzję, jak napisałem dla dobrego skądinąd zdjęcia zakwefionej postaci pod ścianą z Marakeszu... Takimi zdjęciami - gdzie jest kadr, i widać że go szukałeś, w którym jest użyty światłomierz i widać, że on, ten światłomierz nie jest popsuty, w którym nic nei jest przypadkowo pourzynane, z którego jasno wyłania się jakaś czytelna kompozycja (i mógłbym tak jeszcze parę rzeczy powiedzieć) - otóż takimi zdjęciami daleko w streecie nie zajedziesz.

    Za dobre i za bardzo odstaje in plus.

    A co do poprzedniego zdjęćia i pani krawcowej - czasem jest tak, że komuś mówię: chłopie, dajże jaśniej, ciemniej, prościej, krzywiej, jakkolwiek - po czym ten ktoś daje, ale za mało. Wtedy mu mówię tak: jesteś na dobrej drodze, ale za mało odważnie. Może tutaj występuje taż właśnie sytuacja... Ale dobrze że wiesz czym mówiłem, bo w podejściu streetowym pewnie byłyby głosy, że to świętoradztwo tak upiornie grzebać przy obrazku. Rozjaśnienie pani? Przecież to jak HDR i glamour na raz, w jednym...
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 25-09-2018 o 20:28
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #19
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Ostatnie jest najlepsze. Coś się dzieje. Na pozostałych trochę wieje nuda. Bo to jest tak. Jedziemy do Azji. Włącza się w nas efekt wow. Wszystko nas fascynuje. A potem w domu okazuje się że no tak poszliśmy w wow a nie w kadry. Miałem tak samo jak tam byłem

  10. #20

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Songkran w Tajlandii
    By ycp in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-05-2014, 09:26
  2. Powódż w Tajlandii
    By marek7001 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 17:50
  3. [ Krajobraz ] Gdzieś w Tajlandii
    By Poplaw in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-09-2011, 09:13
  4. [ Reportaż ] Reminiscencje z Tajlandii - 3
    By Grześ Pseudonim in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-02-2006, 15:44
  5. [ Reportaż ] Reminiscencje z Tajlandii - 1
    By Grześ Pseudonim in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-02-2006, 00:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •