Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    @kurczeblade masz rację, ale chyba wiesz że zepsuty produkt Nikona łatwiej reklamować u producenta, niż zepsutego Nikona przez zasilanie firmy trzeciej Ja osobiście zasilania zmiennego używałem raz i więcej nie będę, ale uważam że post może się komuś przydać i hejt jest zbędny. Każdy robi jak uważa

  2. #22

    Domyślnie

    Ale czy autorowi coś się zepsuło ?

    Tutaj ludziom psuje się wszystko, nawet tego nie mając

    Tyle lat jadę na zamiennikach, przeszedłem z zamiennikami 3 systemy i nic się nigdy złego nie działo.

  3. #23

    Domyślnie

    Dołączę do grona zwolenników spiskowych teorii dziejów. W moim przypadku grip Meik i Novel NIE pracowały poprawnie zarówno z D700 jak i D300s. Na szczęście nic nie zostało uszkodzone. Np. w trybie seryjnym aparat się zatrzymywał i ERR na wyświetlaczu. W konfiguracji na dwie baterie jedna w gripe druga w body, po wyczerpaniu jednej ( tej w gipie) i próbie przełączenia na drugą ERR. W gripie 8xAA, wskaźnik bat. full. Kilka zdjęć i baterie puste (w/g wskaźnika ) konieczne wyłączenie i włączenie aparatu i znów full. Problemy można by mnożyć. Kupiłem MB D10 i problemów ZERO.

  4. #24

    Domyślnie

    Znam te złe historie z "zamiennikami" gripów. Dlatego też moje "rozpoznanie terenu" trwało kilka miesięcy. Pierwsza wersja Vello działała poprawnie, ale nie zapewniała 9 kl/sek., nawet z baterią atomową. Dlatego zrobiono drugą wersję, która według wielu użytkowników działa bez zastrzeżeń i daje 9 kl. I ja to potwierdzam. Grip produkuje znana firma, sprzedaje go i poleca znany (chyba najbardziej) w USA sklep fotograficzny - autoryzowany sprzedawca Vello. Nie twórzmy kolejnej spiskowej teorii.
    Żeby było jasne, ja nikogo nie chcę namawiać do zakupu zamienników. Chciałbym jedynie ułatwić to osobom poszukującym takiego rozwiązania i oszczędzić im trochę czasu. A może i pieniędzy (np. grip Vello działa bez zarzutu z baterią Wasabi i kilkoma innymi firm "trzecich", a nie działa np. ze starą baterią Nikona EN-EL18a i EN-EL18b, o czym lojalnie na swojej stronie uprzedza sprzedawca B&H).
    Pozdrawiam,
    Ostatnio edytowane przez maxtor ; 12-09-2018 o 12:57
    "Lepsze zdjęcie zaszumione, niż poruszone. Lepsze poruszone niż żadne."

  5. #25

    Domyślnie

    Spieszę z informacją, że nadal działa z szybkością 9 kl./sek . Kolejne info za miesiąc.
    "Lepsze zdjęcie zaszumione, niż poruszone. Lepsze poruszone niż żadne."

  6. #26

    Domyślnie

    Nadal działa 9 kl./sek.
    "Lepsze zdjęcie zaszumione, niż poruszone. Lepsze poruszone niż żadne."

  7. #27

    Domyślnie

    Wsadzanie zamienników do body za tą cenę wydało mi się lekko ryzykowne. Ale wywalać 1700 PLN na ładowarkę to, wg mnie, lekka przesada. Każdy ma gdzieś postawioną swoją poprzeczkę
    Ktoś ma doświadczenia z współpracy tej ładowarki Wasabi z oryginalnymi aku Nikona w wersji C (wersja B w zasadzie już słabo dostępna)?
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  8. #28

    Domyślnie

    Wczoraj podpiąłem dwa nikonowskie aku EN-EL18c do ładowarki Wasabi i nic nie wybuchło Nie wiem, ile normalnie powinien trwać proces ładowania. U mnie zajmuje to około 3-3,5h. D850 wyświetla, że są w 99% pełne. Nie wiem, czy to normalne i czy da się osiągnąć 100%. Ale, póki co, wszystko działa.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  9. #29

    Domyślnie

    Mój grip z baterią nadal działa . Może to uspokoi niektórych wątpiących Używam ponad 2 lata.
    "Lepsze zdjęcie zaszumione, niż poruszone. Lepsze poruszone niż żadne."

  10. #30

    Domyślnie

    Ładowarka Wasabi po kilku wyjazdach działa już tylko połowicznie - działa tylko jedno gniazdo, więc nie mogę już ładować dwóch aku jednocześnie. Sprzęt zadbany, nierzucany. Rok temu śmigała, a dziś już nie :/
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Grip D850 zamiennik
    By bubol in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-08-2018, 20:50
  2. D7100 bateria i ładowarka
    By Big Z in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-07-2014, 21:02
  3. D3 ładowarka i bateria -da sie oszukać ?
    By krzysztof jot in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 18:07
  4. Pusta bateria z gripa MB-D10 nie przełącza się na pełną w body
    By tomys in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-02-2011, 17:43
  5. Kabelek do Gripa D70s - wersja a'la 5 bateria do SB800;)
    By Sebastiann in forum Akcesoria, wynalazki - zrób to sam
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-09-2007, 18:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •